BLOG FOTOGRAFICZNY – WSZYSTKO O FOTOGRAFII

Jak Zabezpieczyć Aparat przed Deszczem i Śniegiem?

Niejednokrotnie chcielibyśmy wykonać zdjęcia podczas deszczu. Niestety, z racji obawy przed uszkodzeniem sprzętu, powstrzymujemy się od fotografowania. Czy tak musi być? Oczywiście, że nie! Ten artykuł da Wam odpowiedź na pytanie Jak zabezpieczyć sprzęt przed deszczem oraz śniegiem w łatwy sposób.

Poradnik powstał przy okazji sesji zdjęciowej, którą realizowałem podczas padającego śniegu. Z racji tego, przed zdjęciami odpowiednio zabezpieczyłem sprzęt przed zamoknięciem.

Do tego celu wykorzystałem bardzo prosty patent. Wystarczy tylko reklamówka i gumka recepturka.

W reklamówce należy zrobić dziurę na obiektyw, nałożyć na aparat i na obiektywie lub osłonie przeciwsłonecznej przytwierdzić woreczek gumką. Wykonałem również otwór na wizjer. Najpierw ściągnąłem muszlę po czym przyłożyłem woreczek z dziurką i zapiąłem z powrotem muszlę.

Otwór reklamówki sprawi, że będziemy mogli włożyć ręce do środka i swobodnie operować sprzętem.

SUGERUJĘ WYKORZYSTANIE MOCNYCH REKLAMÓWEK LUB GRUBSZYCH FOLII, WÓWCZAS SPRZĘT BĘDZIE LEPIEJ ZABEZPIECZONY PRZED DESZCZEM.

Ten sposób można śmiało wykorzystać również wówczas gdy mamy robić sesję w deszczu. Warto pamiętać, że takie zabezpieczenie, mimo wszystko nie pozwala na wielogodzinną pracę w bardzo złych warunkach. Dlatego sesję trzeba przeprowadzać sprawie i przede wszystkim cały czas kontrolować czy sprzęt jest odpowiednio zabezpieczony. Nie polecam również fotografowania w mocnej ulewie.

Jak chronić aparat przed deszczemJak chronić aparat przed śniegiemjak zabezpieczyć aparat przed deszczemjak zabezpieczyć aparat przed śniegiemJak zabezpieczyć sprzęt fotograficznyjak zabezpieczyć sprzęt przed deszczemOchrona przed deszczemosłona przeciwdeszczowa na lustrzankępokrowiec przeciwdeszczowy na aparatpokrowiec przeciwdeszczowy na lustrzankę

Michal Michal • 16 grudnia 2015


Previous Post

Next Post