08Sty

Najlepsze polskie portale fotograficzne

W tym artykule przedstawiam Wam kilka portali fotograficznych, które z różnych względów są moimi ulubionymi. Całe zestawienie rozpoczynam jednak, krótką charakterystyką strony, na której aktualnie się znajdujesz bo znajdziesz tu mnóstwo ciekawych rzeczy związanych z fotografią

Blog fotograficzny FotoBlysk.com to miejsce, w którym opisuję sesje zdjęciowe, dzielę się moją fotograficzną wiedzą oraz prezentuję różne ciekawe pomysły na zdjęcia. Zanim zaczniemy zestawienie portali podam Ci link do kilku najlepszych artykułów na blogu, od których warto rozpocząć swoją przygodę z tym miejscem.

 

WIĘCEJ MATERIAŁÓW O FOTOGRAFII?

Chcesz wiedzieć o wszystkich tego typu materiałach i otrzymywać darmowe i ciekawe dodatki fotograficzne? Zapisz się koniecznie do naszej Fotograficznej Paczki.

Zaglądnij również na profil bloga:

 

 

 

PORTALE FOTOGRAFICZNE W

POLSCE

Jakiś czas temu na blogu pojawił się wpis, w którym zestawiałem najlepsze kanały fotograficzne na YouTube.

Tym razem wpis dotyczył będzie portali fotograficznych, w których możecie wiele się nauczyć oraz spędzić miło czas czytając bądź oglądając interesujące materiały na temat naszej pasji. Na wstępie zaznaczę, że nie gwarantuję, iż każdy jeden materiał publikowany w poniższych miejscach jest na mistrzowskim, merytorycznym poziomie. Są teksty lepsze i gorsze, kierowane do zaawansowanych ale też do amatorów. Ale jedno co mogę obiecać to fakt, że każdy znajdzie coś ciekawego dla siebie i miło spędzi czas.

FOTOBLOGIA.PL
Fotoblogia
Blogi użytkowników, poradniki, testy, inspiracje, fotografia mobilna i forum. To działy popularnego portalu fotoblogia.pl.
Na stronie znajdziesz mnóstwo przydatnej wiedzy z zakresu fotografii (tej zawodowej jak i amatorskiej). Regularnie możemy czytać opisy nowych produktów z branży oraz oglądać ich testy. Jeden z redaktorów, Kuba Kaźmierczyk prowadzi tam również bardzo ciekawą serię wideo poradników, w której zagłębia się w tajniki obróbki fotograficznej ale również pokazuje jak w prosty sposób wykonać przydatne akcesoria fotograficzne.
Często możemy znaleźć tam ciekawe inspiracje, które płyną do nas z całego świata.
To wszystko w wielkim skrócie. Najlepiej wejść samemu zagłębić się w zakątki serwisu. Osobiście, portal czytam od niemal samego początku istnienia.

SZEROKIKADR.PL
szerokikadr
Kolejna interesująca pozycja z fotograficznego świata. Podstawą serwisu są bardzo inspirujące wywiady z fotografami (przede wszystkim z Polski), którzy w ciekawy sposób opowiadają o naszej wspólnej pasji.
Swoją uwagę przyciąga również dział poradnik, który wypełniony jest dobrymi tekstami dotyczącymi różnych aspektów fotografii.
Na stronie nie może zabraknąć powszechnego działu z inspirującymi zdjęciami różnych autorów.
Pamiętam moje początki z tym serwisem. Poświęciłem kilka dni na obejrzenie wszystkich materiałów video i przeczytanie większości tekstów- podsumowując, warto było.

SWIATOBRAZU.PL
swiatobrazu

Świat Obrazu to kolejna ciekawa propozycja dla pasjonatów fotografii. Znajdziemy tam między innymi dział z poradnikami, galerią czy konkursami. Nie można zapomnieć również o dziale testy, w którym można poczytać rzeczowe i konkretne przeglądy najnowszego sprzętu.
Interesującą propozycją jest również dział ogłoszeń, w którym możemy przeglądać lub składać branżowe oferty.

DIGITALCAMERAPOLSKA.PL
DCP
Wielki serwis fotograficzny połączony z papierowymi magazynami fotograficznymi. Następna bardzo duża dawka przydatnej wiedzy i ciekawostek związanych z naszą pasją. Na stronie znajduje się również dział wideo, w którym odnajdziemy poradniki dotyczące obróbki zdjęć ale nie tylko.
Jednym z najbardziej pomocnych działów jest WARSZTAT. Odnajdziemy tam olbrzymią ilość wyśmienitych artykułów dotykających różnych części fotografii.
Zachęcam do czytania i oglądania.

FRAMESFACTORY.PL
FramesFactory
Internetowy magazyn fotograficzny. Tak w skrócie można określić to miejsce. W środku czeka na nas cała masa ciekawych fotografii, prezentacja rozmaitych projektów fotograficzny jak i opisów zdjęć. To wszystko całkowicie za darmo. Nic tylko pobierać i czytać!
Magazyn ukazuje się zazwyczaj raz na 3 miesiące.

Podsumowując, zaprezentowałem Wam miejsca, które najczęściej odwiedzam w poszukiwaniu nowej wiedzy, inspiracji czy nowinek. Wierzę, że to zestawienie dostarczy Wam sporo rozrywki i wyniesiecie z tych miejsc mnóstwo cennej wiedzy.

Na pewno nie wymieniłem wszystkich portali o fotografii z naszego kraju. Jeśli znacie inne miejsca warte uwagi, zachęcam Was do podzielenia się nimi w komentarzach!
Z góry dziękuję za każdy komentarz 🙂
Pozdrowienia!

ABOUT THE AUTHOR

Michał Kula
Cześć! Przede wszystkim jestem szczęśliwym i pozytywnie nastawionym do życia człowiekiem, który nieustannie dąży do realizacji marzeń i celów. Nieodłączną częścią mojego życia jest fotografia, którą dzielę się z Tobą na blogu.