BLOG FOTOGRAFICZNY – WSZYSTKO O FOTOGRAFII

Piotr Radecki
4

Piotr Radecki – Mokry kolodion

Film prezentujący świetnego fotografa Piotra Radeckiego, który pasjonuje się w fotografii opartej o technikę mokrego kolodionu, którą realizuje wykorzystując XIX wieczny sprzęt. Oprócz kilkunastu fotografii Piotra, w filmie zobaczycie jak wygląda proces powstania takiej fotografii od A do Z. 


Wykonanie zdjęć takim sposobem jest niesamowicie interesujące. W filmie zobrazowałem każdą czynność, którą wykonuje Piotr, dzięki temu, zobaczycie cały proces od kuchni. Zapraszam do obejrzenia!

Bezpośredni link do filmu: 

Chcesz wiedzieć o wszystkich filmach? Subskrybuj kanał YT:

  1a

Facebook Piotra Radeckiego: https://www.facebook.com/Piotrek-Radecki-Ambrotypy-1582628188432069/

Instagram Piotra Radeckiego: https://www.instagram.com/piotrek_radecki/


Transkrypt odcinka już wkrótce

ambrotypiafotografia analogowainspirujące zdjęciamokra płytamokry kolodionpiotr radeckipiotr radecki zdjęciatechnika kolodionowazdjęcia analogowe

Michal Michal • 6 kwietnia 2017


Previous Post

Next Post

 • Patrycja Wójcik

  Właśnie dziś skończyłam czytać Twojego ebook’a. Wiele z niego wyniosłam, co jest nielada sukcesem twórczy -czyli Twoim. Gratuluję! :). Realizowane przez Ciebie projekty i prezentowane materiały są zrozumiałe i ciekawe. Na pewno będę śledzić Twoja pracę regularnie :).

  Pozdrawiam!

  • Dziękuję bardzo! Cieszę się, że mogłem Ci pomóc :)

   Pozdrawiam,
   M.

 • Mariusz Skomra

  Fantastyczny materiał. Od dawna się zastanawiałem jak powstają prace Piotra. Szkoda, że w materiale nie było jakiegoś słowa komentarza od autora.
  Dwa pytania z ciekawości – jak była ustawiana ostrość do zdjęcia? Pokrętło na obiektywie, obliczenia czy wiedza, że od aparatu do modela ma być taka a taka odległość? I drugie – jak wygląda replikacja takiego zdjęcia? Skan płyty i wydruk?

  • Piotr wolał żebym ja pracował głosem, on przekaże mi wszystkie informacje :)

   Odnośnie Twoich pytań, ostrość ustawiana jest podczas przygotowywania zdjęcia. Służy do tego specjalny mechanizm w aparacie, którym oddala się odległość płyty od obiektywu – Piotr zapewne powiedziałby dokładniej o co chodzi, być może nie powiedziałem precyzyjnie o co chodzi, ale tak to mniej więcej się odbywa.

   Jeżeli chodzi o replikę to zazwyczaj Piotrek skanuje fotografie lub robi zdjęcia, zdjęciom.