15Sie

Podstawy fotografii Fotografia dla początkujących

Ten artykuł jest zbiorem najważniejszych materiałów na blogu mówiących o tym jak robić dobre zdjęcia i uczyć się fotografii na własną rękę. To podstawy fotografii dla początkujących w formie poradników fotograficznych i filmów. To swego rodzaju kurs fotografii online skierowany dla amatorów. 

PODSTAWY FOTOGRAFII

Poniżej znajduje się zbiór artykułów i filmów fotograficznych dzięki, którym w łatwy sposób poznasz podstawy fotografii cyfrowej. To kompendium wiedzy dostępne w jednym miejscu i całkowicie za darmo.
Pamiętaj żeby podzielić się artykułami ze swoimi znajomymi klikając „udostępnij”, zostawić polubienie oraz swój komentarz.


Jeżeli chcesz dostawać informacje o nowych artykułach, mieć dostęp do najlepszych treści w pierwszej kolejności to zapisz się do naszej FotoPaczki.

paczka portal fotograficzny sm


 

Jak zrobic dobry portret Podstawy Fotografii

FOTOGRAFIA PORTRETOWA ZASADY

Wersja wideo artykułu o tym jak robić dobre zdjęcia portretowe z wykorzystaniem podstawowych narzędzi. W filmie przedstawiam 11 punktów, są to podstawy fotografii, które każdy powinien znać, ponieważ dzięki nim fotografujący zanotuje szybki progres.

Ten materiał odpowiada na pytanie jak robić dobre zdjęcia portretowe poprzez poznanie podstaw fotografii portretowej i nie tylko.

Link do materiału: http://fotoblysk.com/jak-robic-dobre-zdjecia-portretowe-czyli-podstawy-fotografii/

poradnik fotograficzny jak uczyc sie fotografii

JAK NAUCZYĆ SIĘ FOTOGRAFII

Film fotograficzny, który powstał na podstawie poradnika: „Jak uczyć się fotografii samemu?” Ponad 20 minut konkretnej wiedzy i sposobów na naukę fotografowania na własną rękę dostępnych w merytorycznym materiale wideo.

W wiedo opisuję jak można poznać podstawy fotografii a nawet zaawansowane techniki ucząc się fotografii bez pomocy płatnych kursów i szkoleń fotograficznych.

Link do materiału: http://fotoblysk.com/jak-uczyc-sie-fotografii-poradnik-fotograficzny/

APARAT LADNE ZDJECIA

APARAT, KTÓRY ROBI ŁADNE ZDJĘCIA?

„Kupię aparat, który robi ładne zdjęcia” jakiś czas temu przeczytałem taką ofertę na jednej z grup fotograficznych na facebooku. Oczywiście to nie pierwsze i ostatnie takie pytanie. Dlatego postanowiłem poruszyć temat, wypowiedzieć się oraz uświadomić niektórym osobom pewne rzeczy związane z fotografią.

Jeżeli myślisz, że wystarczy kupić dobry aparat aby robić wyśmienite zdjęcia to ten artykuł jest dla Ciebie.

Link do materiału: http://fotoblysk.com/aparat-ktory-robi-ladne-zdjecia/

JAK ROBIĆ DOBRE ZDJĘCIA NA AUKCJĘ?

Poradnik, w którym pokazuję jak w łatwy sposób zrobić zdjęcia produktowe, które mogą posłużyć na przykład na aukcję. Wszystko to bez zaawansowanego i drogiego sprzętu. Wykorzystałem proste i łatwo dostępne rzeczy a całość omówiłem w filmie. 

Dobre zdjęcia na aukcji to podstawa sukcesu sprzedaży. Ludzie kupują oczami, tak jest od zawsze. Mimo to, mało kto dba o dobre zdjęcia produktu, to błąd ponieważ ładne zdjęcia produktowe można wykonać na prawdę łatwo i nie trzeba do tego masy sprzętu. Nie będę korzystał z żadnej lampy błyskowej. Mimo to produkt będzie oświetlony idealnie. To krótki ale bardzo merytoryczny poradnik fotografujący pokazujący podstawy fotografii produktowej.

Link do materiału: http://fotoblysk.com/jak-latwo-zrobic-dobre-zdjecia-na-aukcje-film/

JAKI OBIEKTYW WYBRAĆ

Wiele osób kupujących swoją pierwszą lustrzankę zastanawia się jaki obiektyw wybrać na początek. Podczas takich wyborów, niejednokrotnie kupujący łapie się w pułapkę uniwersalności szkła. Niestety to bardzo zgubna droga, która często prowadzi do zakupu obiektywu typu 18-200, czyli takiego do wszystkiego.

W tym poradniku fotograficznym przedstawiam podstawy fotograficzne związane z obiektywami, mówię o tym co to jest ogniskowa i przysłona oraz podpowiadam jaki obiektyw będzie najlepszym wyborem.

Link do materiału: http://fotoblysk.com/jaki-obiektyw-wybrac-na-poczatek-co-to-jest-ogniskowa/

BLENDA FOTOGRAFICZNA JAK UŻYWAĆ?

W tym artykule piszę wszystko na temat blend fotograficznych. Przedstawiam różne rodzaje reflektorów, mówię o tym jak zrobić prostą i skuteczną blendę oraz przede wszystkim odpowiadam na najważniejsze pytania; jaką blednę wybrać oraz jak dobrze używać blendy. Prezentuję również ciekawe zestawienia efektów jakie dają poszczególne reflektory oraz przedstawiam przykładowe fotografie wykonane z pomocą blendy.

To jedno z najtańszych a jednocześnie jedno z najlepszych akcesoriów fotograficznych, które każdy fotograf powinien mieć.

Link do materiału: http://fotoblysk.com/poradnik-jak-uzywac-blendy-i-jaka-blende-kupic/


Powyższy zbiór artykułów to konkretna dawka poradników fotograficznych w formie artykułów i filmów. Po zapoznaniu się z tymi treściami przejdziecie konkretny kurs fotografii online, który pomoże Wam opanować podstawy fotograficzne oraz robić lepsze zdjęcia.

Więcej artykułów: Podstawy Fotografii

ABOUT THE AUTHOR

Michał Kula
Cześć! Przede wszystkim jestem szczęśliwym i pozytywnie nastawionym do życia człowiekiem, który nieustannie dąży do realizacji marzeń i celów. Nieodłączną częścią mojego życia jest fotografia, którą dzielę się z Tobą na blogu.