BLOG FOTOGRAFICZNY – WSZYSTKO O FOTOGRAFII

N74A7674

Znajdź naturalną ramkę! Pomysł na zdjęcie

Seria, w której prezentuję różne pomysły na zdjęcia, zarówno w plenerze jak i w studio. Kolejny pomysł na kreatywne zdjęcie bez użycia dodatkowego sprzętu.Chodzi o wyszukiwanie naturalnych „ramek”, które znajdziemy w otoczeniu a będą wypełniały kompozycję kadru, który tworzymy.


Przy tego typu ujęciach ważną rolę ogrywa symetria. Najlepszy efekt osiągniemy gdy „ramka” będzie równa z wszystkich stron.

Ten prosty pomysł na zdjęcia można stosować w fotografii krajobrazowej, np. zamykając w kadrze gałęzie drzew przed obiektywem i nieco dalej oddalony krajobraz, który jest głównym tematem zdjęcia. Z powodzeniem korzystam z tego pomysłu fotografując ludzi.

Gdy znajdziemy takie miejsce, które zamknie kompozycję naszej fotografii, koniecznie trzeba je wykorzystać bo efekty są znakomite i bardzo miłe dla oka.

Komponując „ramkę” można wykorzystać przeróżne elementy począwszy od architektury miasta po drzewa.

N74A7674

N74A3302

INNE POMYSŁY NA ZDJĘCIA: TUTAJ

ciekawe pomysły na zdjęciakomponowanie zdjęćnaturalna ramkapomysł na zdjęciepomysły na zdjęciapomysły na zdjęcia artystycznePomysły na zdjęcia inspiracjepomysły na zdjęcia profilowepomysły na zdjęcia w domupomysły na zdjęcia w plenerzeramka na zdjęciu

Michal Michal • 23 grudnia 2014


Previous Post

Next Post