fbpx
W tym odcinku prezentuję kilka pomysłów na kreatywne wykorzystanie odbitek do stworzenia prezentów i domowych kompozycji, które będą ozdobą wnętrza 📸🏡


Bezpośredni link do filmu: https://youtu.be/KkxvhgYgRgg

 

📸 MOJE PRESETY do Lightrooma i ACR: https://sklep.fotoblysk.com/ultra-pack-presety-lightroom/

 

DRUKARKI Z ODCINKA ⤵️

▶️ Canon PIXMA G640: https://bit.ly/3nVW1sO

▶️ Canon PIXMA TS6351a: http://bit.ly/3Mq27vV

▶️ Canon SELPHY CP1500: http://bit.ly/3UeVFd9

▶️ Canon SELPHY SQUARE QX10: http://bit.ly/3ZR6Eue Film zrealizowany we współpracy z marką Canon Polska.

Dlaczego warto wywoływać zdjęcia?

Kiedy ostatni raz wywoływaliście odbitki? Nie na zlecenie, ale dla siebie, prywatnie. Efektem rozpowszechnienia cyfrowej fotografii jest zmniejszenie odsetku drukowania zdjęć, bo wszystko mamy na komputerach, telefonach… do czasu. Do czasu awarii telefonu, dysku, komputera.

Wydruki i odbitki można wykorzystać na wiele różnych sposobów. Poniżej pokażę Wam kilka moich propozycji!

Zdjęcie w ramce

Zaczniemy od klasyki, czyli zdjęcia w ramce. Wydaje się być prostym i oklepanym rozwiązaniem, jednak z takiego zdjęcia można stworzyć wiele ciekawych kompozycji na ścianie. Dzięki różnym rozmiarom ramek, fotografii możemy dowolnie konfigurować ustawienie zdjęć na ścianie. Osobiście wybieram większe formaty ramek, bowiem będą znacznie lepiej prezentować się na ścianie.

Sztaluga na zdjęcie

Ciekawym pomysłem jest również zakup małej sztalugi. To produkt przeznaczony dla malarzy, do ustawienia płótna, jednak sprawdzi się doskonale jako podpórka pod zdjęcie. Będzie na pewno oryginalnym pomysłem na prezent.

Opakowanie na odbitki

Stwierdziłem ostatnio, że skoro urodził nam się synek, muszę zadbać o miejsce na odbitki jako tata fotograf! Zamówiłem drewniane pudełko z grawerem imienia synka oraz datą, która informuje, z jakiego roku pochodzą te fotografie. Wszystko prezentuje się elegancko i sprawia dobre wrażenie wizualne. W internecie znajduje się wiele firm, które produkują takie pudełka w różnych konfiguracjach.

Mini drukarka Canon

Posiadam tę drukarkę od świąt i uwielbiam klimat jej druku. Wielkość odbitek, jakie daje, jest zbliżona do tych z Polaroidów. Mogę drukować natychmiastowo zdjęcia z aparatu, przesyłając na telefon i z niego za pomocą aplikacji wywołuję. U mnie te fotografie zdobią lodówkę i stanowią niesamowitą pamiątkę, przywołującą wiele wspomnień.

Nietypowe papiery fotograficzne

Super alternatywą jest zakup papieru z warstwą z magnesem, który będzie się idealnie sprawdzać właśnie na lodówce! Drukujemy zdjęcia w drukarce fotograficznej i od razu po tym możemy je przyczepić na drzwi lodówki czy innego metalowego obiektu. Jeśli jednak nie chcesz przywieszać zdjęć na lodówce, lepszym wyjściem może być wykorzystanie papieru, który jest naklejką. Ten, który posiadam, ma dodatkowo opcję ponownego przyklejania w inne miejsca, co sprawia, że zdjęcie nie jest „jednorazowe”, a po odklejeniu do wyrzucenia!

Artystyczna aranżacja z fotografii

Fajnym pomysłem na stworzenie nietypowej aranżacji jest zakup sznurka wraz z małymi, drewnianymi klamerkami, za pomocą których będziemy przyczepiać zdjęcia do sznurka! To świetny sposób na dekorację ściany, kiedy nie chcemy używać na niej kleju, a zdjęcia co jakiś czas wymagają zmiany aranżacji.