fbpx

W tym filmie dzielę się z Tobą moimi ulubionymi aplikacjami fotograficznymi, które pomagają mi w tworzeniu i zarządzaniu moją internetową działalnością. Sprawdź czy znajdziesz coś dla siebie!


Bezpośredni link do filmu: https://youtu.be/YhdHtTO4CSA

 

Camera conect (canon)

Jest to najczęściej używana przeze mnie  aplikacja w telefonie. Służy ona do łączenia się z telefonem za pośrednictwem WI-Fi i pozwala na wyzwalanie migawki, korektę ekspozycji, zgrać zdjęcia na telefon i wiele innych funkcji, które ułatwiają  pracę.

 

Lightroom mobile lub snapseed

Oba te programy służą do obróbki zdjęć z poziomu telefonu. Są one bardzo przydatne podczas wyjazdu, kiedy potrzebujemy szybko coś obrobić. Lightroom mobile posiada wszystkie funkcje komputerowej wersji więc znając tę wersję będziemy równie sprawnie obrabiać zdjęcia, co na komputerze. Snapseed jest darmowy i posiada podobne funkcje i również ją rekomenduję. 

 

Xrecorder 

Ta aplikacja jest przydatna dla tych, którzy chcą zaprezentować proces obróbki zdjęć, bądź fragment tego, co dzieje się na telefonie. Pozwala ona nagrywać ekran wraz z dźwiękiem pochodzącym z telefonu. Możecie za jej pośrednictwem nagrać jakiś poradnik. 

 

Social blade

Jeśli lubisz śledzić swoje statystyki i osiągi w mediach społecznościowych, to ta aplikacja jest dla Ciebie. Dzięki niej mamy dostęp do bieżących statystyk na wszystkich podpiętych kontach. Pozwala nam to analizować np jakie działania przyniosły nam większe osiągi na naszym koncie. 

 

Story cutter 

Jest to aplikacja przydatna dla osób, które często publikują stories. Instagram nie pozwala na publikowanie filmów na stories powyżej minuty. Dzięki tej aplikacji mamy możliwość wrzucenia dłuższego story, bo potnie ona automatycznie nasz film na 15 sekundowe kafelki, które możemy publikować w dużej ilości. 

 

In shot

Jeśli zdarza Ci się montować materiały z backstage itd. aby opublikować je potem na stories czy w rolkach, to ta aplikacja jest dla Ciebie. Pomaga ona tworzyć właśnie takie rolki. Ma szerokie spektrum działania i mnóstwo ciekawych opcji.

 

Google Drive

Ostatnią aplikacją jest po prostu dysk internetowy.  Korzystam z niej bardzo często z poziomu komputera i telefonu. Służy mi ona do przekazywania zdjęć klientom, tworzenia przesyłania fotografii na własny użytek czy też treści dla Was.