fbpx

Ten właśnie wpis jest tekstem numer 100 na blogu zatem jest co świętować! Drodzy Czytelnicy, przygotowałem dla Was coś wyjątkowego i jednocześnie przydatnego. W końcu z jubileuszami wiążą się oczywiście prezenty dlatego mam coś dla Was! Ale najpierw…

 

Przede wszystkim dziękuję, że jesteście!

Tak wiem, może to zabrzmieć jak wyświechtany i tandetny frazes, jednak naprawdę chcę podziękować wszystkim tym, którzy czytają to co mam do przekazania, lajkują i komentują teksty. Każdy artykuł tworzę bardzo sumiennie i do każdego mocno się przykładam, co owocuje dobrą jakością, która dla Czytelnika jest najważniejsza.
Serce mi się cieszy, jak widzę, że kogoś zmotywowałem do wykonania ciekawych zdjęć czy przyczyniłem się do poszerzenia jego wiedzy.
Dla kogoś kto dzieli się swoją wiedzą, nie ma nic lepszego 🙂

Statystyki bloga rosną nieustannie, Czytelników jest coraz więcej co powoduje niepohamowany uśmiech na mojej twarzy. Nie ma nic gorszego jak pisanie do ściany, na szczęście nie mam tego problemu ale nie ukrywam, iż mam nadzieję na nieustanny wzrost odbiorców a przede wszystkim znacznie więcej komentarzy pod artykułami.

 

100 wpisów na blogu

Równiutkie STO artykułów do przeczytania jest na blogu! Czy to dużo? Owszem, nie mało, ale będzie ich znacznie więcej.
Nic nie ulega zmianie, artykuły będziecie mogli czytać nadal 2 razy w tygodniu, w każdy wtorek i czwartek, co więcej, mam zamiar pisać dla Was spontaniczne teksty, które będą pojawiały się co jakiś czas w weekend.

 

Plany

Plany są spore, w notatniku zapisanych mam całą masę ciekawych tematów, które sukcesywnie są opracowywane i publikowane na blogu, nudy absolutnie nie uświadczycie.

Będę kontynuował bardzo lubianą serię 100 pomysłów na kreatywne zdjęcie.

Zamierzam zasypać Was inspiracjami fotograficznymi, które wpłynęły na moje fotograficzne życie.

Pojawi się również sporo tekstów w dziale wiedza, w którym dzielę się sprawdzonymi i  przydatnymi poradami dotyczącymi fotografowania, obróbki ale również innych rzeczy związanych z naszą pasją.

Nie zabraknie opisów sesji, które cieszą się również sporą popularnością. Chcę mocno rozwinąć ten temat, tak żebyście wyciągali z takich materiałów jak najwięcej. Mogę zdradzić, że co jakiś czas zobaczycie backstage w postaci filmu z takich sesji.

Zamierzam także dzielić się z Wami testami różnego rodzaju sprzętu fotograficznego jak i rzeczy przydatnych w życiu fotografa.

A teraz nadszedł czas na…

 

Prezent!

Miniatura wpisu

Dotarliśmy do wisienki na torcie! Jak już pisałem na początku, z okazji jubileuszu, przygotowałem dla Was mały podarunek, który ułatwi Wam obróbkę zdjęć w najpopularniejszym programie wśród fotografów- Adobe Photoshop Lightroom.

To paczka, a w niej, darmowe presety do Lightrooma!
Nie są to byle jakie presety, które stworzone zostały na szybko. To ustawienia, do których dochodziłem podczas wielogodzinnych prac nad zdjęciami, metodą prób i błędów.
Służą do osiągania różnych ciekawych efektów na zdjęciach. Jest ich dokładnie 6 sztuk! Każdy jest inny, żaden nie ma bliźniaczo podobnego działania.

Wiem, że niektórzy mają problem z osiągnięciem zadowalających efektów podczas obróbki,  będzie to dla Was spore ułatwienie i być może znaczny obróbkowy skok w przód.

Prestety nie będą działać perfekcyjnie na każdej fotografii. W głównej mierze sprawdzą się na zdjęciach przedstawiających ludzi.
Traktujcie je jako bazę wyjściową do dalszego dopracowywania zdjęcia.
Polecam wybranie konkretnego presetu i dalszą zabawę suwaczkami, tak aby całość idealnie pasowała do tej konkretnej fotografii nad którą pracujecie.
Podczas obróbki, działam dokładnie w ten właśnie sposób. Taka praktyka, znacznie przyśpiesza moją pracę. Nie muszę za każdym razem zastanawiać się jak dojść do konkretnego efektu, który kiedyś wypracowałem.

 

PRESETY

Wstrzymałem pobieranie presetów. Postanowiłem zrobić coś absolutnie nowego i przede wszystkim znacznie lepszego i bardziej użytecznego. 

Po kilku miesiącach pracy, w końcu mogę udostępnić Wam klimatyczne presety do Adobe Lightroom & Camera Raw oraz praktyczne lekcje z ich wykorzystania! To właśnie na ich bazie obrabiam wszystkie moje zdjęcia a metody, które przedstawiam w filmach są moim sposobem pracy nad fotografiami. 

Najważniejsze jest  jednak to, że wszystko nie powstało w ciągu ostatniego czasu, ale za sprawą wieloletniej pracy nad zdjęciami. Presety były ciągle udoskonalane, modyfikowane i zmieniane. Dzięki czemu doprowadziłem je do takiego stanu, w którym spełniają wszystkie moje wymagania.

Jeżeli chcecie poznać więcej szczegółów, kliknijcie w baner poniżej lub TUTAJ

Presety Lightroom ACR sm

 

Jak wgrać presety do Lightrooma?

Dla wszystkich, którzy nie mieli jeszcze do czynienia z presetami i nie wiedzą jak je wgrać do programu, postanowiłem zrobić instrukcję ich dodawania.

– pierwszym krokiem jest przejście do zakładki Develop w programie,

– następnie rozwijamy lewe menu programu,

– szukamy zakładki Presets i ją rozsuwamy,

Lr preset 1

– po rozwinięciu zakładki klikamy na boku prawym przyciskiem myszy i wybieramy Import,

Lr preset 2

– Wystarczy znaleźć presety, które chcemy dodać, zaznaczyć je i kliknąć otwórz,

Lr preset 3

– Presety powinny zostać załadowane pomyślnie.

 

Na koniec

To wszystko na dzisiaj, wierzę, że to w jakim kierunku rozwija się blog podoba Ci się i z niecierpliwością czekasz na kolejne przydatne artykuły. Jestem również przekonany, że presety, które pobrałeś przydadzą Ci się i ułatwią Twoje obróbkowe życie.

Jeszcze jedno, daj o sobie znać, pokaż, że czytasz to co piszę i zostaw poniżej komentarz. Wystarczy zwykłe ale jakże miłe “Dzięki” motywujące do dalszego produkowania się.
Poza tym liczę na informację o presetach, które pobrałeś oraz zdjęcia, które zostały obrobione za ich pomocą. Śmiało możecie wrzucać je w komentarzach poniżej.

Jeżeli chcecie aby jak najwięcej osób mogło skorzystać z presetów, udostępniajcie ten wpis.