fbpx

Skoro musimy spędzać o wiele więcej czasu w domu to warto dobrze wykorzystać te chwile i rozwinąć naszą pasję. W tym odcinku przedstawiam 20 pomysłów na ciekawe zajęcia bez wychodzenia z domu związane z fotografią. Jeżeli macie dodatkowe pomysły na rzeczy, które można robić bez wychodzenia z domu i rozwinąć naszą pasję to koniecznie dajcie znać w komentarzach pod tym filmem.


Bezpośredni link do filmu: https://youtu.be/FjByQ9XzDGM


Linki do materiałów, o których wspominam w filmie:

PODCAST O FOTOGRAFII: https://www.youtube.com/channel/UCyP4sbOKqF49X3ZldDCZ1kA

 

POMYSŁY NA ZDJĘCIA W DOMU:

 

INNE LINKI:


Pobierz grafikę w pełnej rozdzielczości: http://bit.ly/grafikafotowdomu

 

FILMY, ARTYKUŁY I PODCASTY

Każdy z nas ma takie materiały, które czekają na przeglądnięcie czy odsłuchanie. Warto rozwinąć naszą pasję i nauczyć się nowych rzeczy czy po protu posłuchać ciekawych audycji o naszej pasji

UCZ SIĘ OBRÓBKI ZDJĘĆ

Obróbka zdjęć to ważna umiejętność. Dzięki przebywaniu częściej w domu dobrze jest podszkolić się z tego zakresu, szczególnie jeżeli do tej pory brakowało czasu na rozwijanie tej umiejętności

OBRÓB ZALEGŁY MATERIAŁ

Być może masz zdjęcia z wakacji czy innych wydarzeń, które cały czas czekają na obróbkę a zawsze brakowało czasu, żeby się nimi zająć. To dobry moment, żeby w końcu odhaczyć zaległe materiały!

OPANUJ SPRZĘT

Dobre opanowanie sprzętu to podstawa. Warto wykorzystać czas na dokładne zapoznanie się ze swoim sprzętu. W ten sposób lepiej wykorzystamy jego potencjał.

ZRÓB PORZĄDEK W SPRZĘCIE

Mamy dużo sprzętu i różnych akcesoriów do zdjęć, które często znajdują się w różnych miejscach w domu. Dobrze jest wszystko uporządkować, wyczyścić i posegregować.

ZRÓB PORZĄDEK W ZDJĘCIACH

Jeżeli w folderach ze zdjęciami panuje chaos, to wyśmienity moment na selekcję i przyporządkowanie zdjęć do konkretnych folderów i miejsc na dysku.

PRZYGOTUJ ZDJĘCIA DO WYWOŁANIA

Era cyfrowa nie sprzyja wywoływaniu zdjęć a gwarantuję, że warto! Trzymanie własnych zdjęć w rękach to magia. Wybierz zdjęcia i zamów odbitki.

 

RÓB ZDJĘCIA W DOMU

Możliwości na robienie zdjęć w domu jest mnóstwo! Wykorzystaj okno jak softbox, wykreuj światło, maluj światłem i po prostu baw się fotografią. A może zrób zdjęcia rodzinie, z którą spędzasz czas w domu? Warto! 🙂

ZRÓB AUTOPORTRET

Wielu fotografów nie ma swojego dobrego zdjęcia. Szkoda, bo to wyśmienita wizytówka. Jeżeli nie masz swojego ciekawego autoportretu to eksperymentuj, szukaj światła i zrób sobie dobre zdjęcia!
Nie wiesz jak zrobić autoportret? Sprawdź ten artykuł:

Jak zrobić AUTOPORTRET?

DOSTRZEGAJ RZECZY I ŚWIATŁO

Zrób sobie wyzwanie, w którym poszukasz ciekawego światła i dostrzeżesz rzeczy, których na pierwszy rzut oka nie widać. Może ciekawe zdjęcia makro przedmiotów codziennego użytku? Może zabawa światłem i tworzenie ciekawych efektów? Próbuj wszystkiego!

ZNAJDŹ INSPIRACJE NA ZDJĘCIA

To wyśmienity moment na przeszukiwanie internetu pod kątem pomysłów na zdjęcia czy po prostu zapoznania się z twórczością innych fotografów.
Jeżeli nie wiesz jak szukać inspiracji to koniecznie sprawdź ten artykuł:

Gdzie szukać inspiracji na zdjęcia?

Znajdź swoje inspiracje, zapisz je a później…

ZAPLANUJ SESJE

Planowanie sesji zdjęciowych jest ważne, dzięki temu wiemy co i jak zrobić, żeby osiągnąć efekty, które mamy w głowie. Przysiądź, rozpisz sesje a kiedy będzie można, zrealizuj pomysły!
Nie wiesz jak zaplanować sesje? Przygotowałem dla Ciebie artykuł na ten temat!

Jak zaplanować sesję zdjęciową?

ROZWIŃ SOCIAL MEDIA

Czy Twoje social media kuleją? Instagram jest kiepski, Facebook nieaktualizowany? Ogarnij to, przygotuj zdjęcia i opisy i zacznij regularne publikacje! Nie wrzucaj wszystkiego na raz, przygotuj publikacje rozłożone w czasie, dzięki temu Twoje profile będą po prostu żyły.

Chcesz rozkręcić i rozwinąć swojego Instagrama? Sprawdź artykuł i film, który dla Ciebie przygotowałem:

JAK ROZKRĘCIĆ KONTO NA INSTAGRAMIE? Triki i sposoby

WYCZYŚĆ SOCIAL MEDIA

Z czasem na naszych social mediach zaczynają się wyświetlać rzeczy, których już nie chcemy oglądać. Zatem wyczyść profile i zacznij obserwować tylko to co Cię inspiruje, uczy i daje wartość!

ODŚWIEŻ/ZAŁÓŻ STRONĘ

Ładna strona WWW to wizytówka fotografa. Nie masz jej? Wykorzystaj ten czas i ją załóż. Jeżeli ją masz to może czas najwyższy ją zaktualizować i zadbać o nowoczesny wygląd, który przyciągnie do Ciebie odbiorców i klientów.

ZAPLANUJ DALSZĄ CZĘŚĆ ROKU

Planowanie jest ważne. W ten sposób możemy cały czas, systematycznie się rozwijać. Zaplanuj rzeczy, których chcesz się nauczyć, sesje jakie chcesz wykonać i czynności, które pomogą Ci pokazać się w świecie fotografii.

Jeżeli potrzebujesz wiedzy na temat planowania fotograficznego roku to koniecznie sprawdź ten film:

Jak podsumować i zaplanować fotograficzny rok?

ROZMAWIAJ O FOTOGRAFII

Mamy możliwość rozmowy z pasjonatami na całym świecie. To dobry moment, żeby odświeżyć znajomości, poznać osoby ze świata fotografii i trochę z nimi podyskutować. Znajdziesz ich przede wszystkim na grupach fotograficznych. Udzielaj się i rozmawiaj o naszej pasji!

Dołącz do naszej Tajnej Grupy Fotograficznej: https://www.facebook.com/groups/1699523030288117/ 

ODPOCZNIJ, ZADBAJ O SIEBIE

Świat w końcu nieco zwolnił! Na codzień żyjemy w biegu więc może teraz, warto w końcu dać sobie trochę luzu i w końcu dobrze się zrelaksować. Odpocznij, zadbaj o siebie i swoich bliskich i dobrze się wyśpij.