fbpx

Współpraca na sesji z osobą fotografowaną to temat, który spędza sen z powiek wielu z Was. W końcu to nie tylko umiejętności techniczne ale również budowanie relacji z modelką czy modelem, odpowiednie instruowanie oraz budowanie atmosfery podczas zdjęć.


Przygotowałem dla Was poradnik fotograficzny, w którym omawiam cały ten proces i przekazuję Wam wiele wskazówek.

Z filmu dowiesz się:

  • jak przygotować się do sesji i jak przygotować osobę fotografowaną,
  • jakie rzeczy są ważne przed rozpoczęciem zdjęć,
  • jak prowadzić sesję, żeby osoba czuła się dobrze,
  • jak przekazać wizję kadru modelce/modelowi,
  • jak instruować osobę fotografowaną.

Zatem jeżeli chcesz wiedzieć jak współpracować z osobą fotografowaną, żeby ta czuła się dobrze i swobodnie oraz chcesz dowiedzieć się jak skutecznie realizować koncepcje i założenia to ten film wiele Ci pomoże. Zapraszam do obejrzenia 🙂

Bezpośredni link do odcinka: https://youtu.be/mZFVAI-U92k


Poradnik: Jak efektywnie współpracować z modelką podczas sesji zdjęciowej?

Współpraca z modelką na sesji zdjęciowej to klucz do stworzenia znakomitych zdjęć. Oto kilka wskazówek, jak sprawić, aby osoba fotografowana czuła się swobodnie i naturalnie, a wyniki sesji przerosły oczekiwania.

 

Przygotowanie do sesji zdjęciowej

Zawsze planuj sesje z wyprzedzeniem. Omów z modelką cel sesji, oczekiwane efekty i style. Przygotuj moodboard z inspiracjami i podziel się nim z modelką przed sesją. Możesz też zasugerować, aby osoba posługiwała się lustrem do treningu pozowania.

 

Rozmowa przed sesją zdjęciową

Początek sesji to czas na wzajemne poznanie się i nawiązanie dobrego kontaktu. Porozmawiaj o zainteresowaniach modelki, zrozum jej oczekiwania. To sprawi, że atmosfera na sesji będzie luźniejsza, a rezultaty lepsze.

 

Komunikacja podczas sesji

Podczas sesji utrzymuj rozmowę i relację z modelką. Po wykonaniu pierwszych kadrów omów je i proponuj ewentualne zmiany. Kontynuuj rozmowę między pozami i utrzymuj przyjazną atmosferę.

 

Stworzenie miłej atmosfery podczas sesji zdjęciowej

Atmosfera na sesji jest kluczowa. Nie skupiaj się tylko na aspekcie technicznym – świetle, ustawieniach aparatu itp. Pokaż, że jesteś dostępny i otwarty. Wyjaśnij modelce co robisz i dlaczego. To zbuduje atmosferę zaufania i profesjonalizmu.

 

Jaka historia jest opowiadana na zdjęciach?

Przed wykonaniem każdego zdjęcia, wyjaśnij modelce, jakie emocje chcesz uchwycić. Pamiętaj, że komunikacja powinna być jasna, ale przyjazna.

 

Jak stworzyć wizję kadru?

Przygotuj i omów wizję kadru. Pokaż modelce przykładowe zdjęcia i omów plany na sesję. Pamiętaj, że nie każda osoba jest profesjonalną modelką, więc ułatw jej zadanie pokazując, czego oczekujesz.

 

Pozwól modelce na swobodę

Pozwól modelce na swobodę w kreowaniu swojego wyglądu i ekspresji. Zaproponuj kilka wskazówek co do pozowania, a potem obserwuj i reaguj na to, co robi modelka. Pamiętaj, że to modelka jest bohaterką sesji, a nie tylko biernym obiektem.

 

Korekta pozowania i zmiana perspektywy

Jeśli coś nie działa, nie bój się zasugerować zmian. Zmień perspektywę, przesuń się w bok, w górę czy zmień obiektyw. Ważne jest, aby zawsze reagować z empatią i szacunkiem.

 

Spraw, aby modelka wyglądała dobrze na zdjęciach

Niezależnie od wszystkiego, najważniejsze jest, aby modelka wyglądała dobrze na zdjęciach. Obserwuj, analizuj i zaufaj swojemu poczuciu estetyki. Pamiętaj, że każda osoba jest inna i każda wymaga innego podejścia. Twórz zdjęcia z uwagą i zaangażowaniem.

 

Chcesz wiedzieć o wszystkich filmach?
Subskrybuj kanał YT: