fbpx

Niejednokrotnie chcielibyśmy wykonać zdjęcia podczas deszczu. Niestety, z racji obawy przed uszkodzeniem sprzętu, powstrzymujemy się od fotografowania. Czy tak musi być? Oczywiście, że nie! Ten artykuł da Wam odpowiedź na pytanie Jak zabezpieczyć sprzęt przed deszczem oraz śniegiem w łatwy sposób.

Poradnik powstał przy okazji sesji zdjęciowej, którą realizowałem podczas padającego śniegu. Z racji tego, przed zdjęciami odpowiednio zabezpieczyłem sprzęt przed zamoknięciem.

Do tego celu wykorzystałem bardzo prosty patent. Wystarczy tylko reklamówka i gumka recepturka.

W reklamówce należy zrobić dziurę na obiektyw, nałożyć na aparat i na obiektywie lub osłonie przeciwsłonecznej przytwierdzić woreczek gumką. Wykonałem również otwór na wizjer. Najpierw ściągnąłem muszlę po czym przyłożyłem woreczek z dziurką i zapiąłem z powrotem muszlę.

Otwór reklamówki sprawi, że będziemy mogli włożyć ręce do środka i swobodnie operować sprzętem.

SUGERUJĘ WYKORZYSTANIE MOCNYCH REKLAMÓWEK LUB GRUBSZYCH FOLII, WÓWCZAS SPRZĘT BĘDZIE LEPIEJ ZABEZPIECZONY PRZED DESZCZEM.

Ten sposób można śmiało wykorzystać również wówczas gdy mamy robić sesję w deszczu. Warto pamiętać, że takie zabezpieczenie, mimo wszystko nie pozwala na wielogodzinną pracę w bardzo złych warunkach. Dlatego sesję trzeba przeprowadzać sprawie i przede wszystkim cały czas kontrolować czy sprzęt jest odpowiednio zabezpieczony. Nie polecam również fotografowania w mocnej ulewie.