fbpx

Ring Light w fotografii to bardzo ciekawe źródło oświetlenia, które daje efektowne efekty, szczególnie w portretach gdzie widać piękne, okrągłe bliki w oczach. W tym filmie dowiesz się jak zrobić Ring Light RGB, przy użyciu którego można kreatywnie fotografować!


CO TO JEST RING LIGHT?

Definicja z Wikipedii: 

Ringlight – rodzaj lampy wykorzystywanej w fotografii profesjonalnej. Ze względu na swoją specyfikację używany głównie w studiach fotograficznych. Ring light zwany jest w niektórych przypadkach również lampą pierścieniową. Służy jako źródło światła sztucznego, którego użycie powoduje uzyskanie efektu równomiernego oświetlenia (brak cienia), w prawie każdym przypadku fotografowania trójwymiarowego obiektu

 

Ogólnie rzecz ujmując, jest to źródło światła, w którym świecące elementy rozmieszczone są na okręgu. Oświetlając na wprost takim źródłem światła, fotografowany obiekt pozbywamy się cieni. W portrecie natomiast uzyskujemy świecącą obwódkę w oczach co wygląda bardzo atrakcyjnie.

JAK ZROBIĆ RINGLIGHT?

Do wykonania potrzebujesz:

  • taśmę LED RGB USB z pilotem,
  • hula-hop,
  • power-bank lub inne źródło zasilania,
  • taśmę izolacyjną.

Po części, w której pokazuję jak wykonać wspomniany Ring Light, przechodzimy do kilku przykładowych sposobów na fotografowanie przy jego użyciu. Zobaczysz kilka sposobów na zdjęcia!

Bezpośredni link do odcinka: https://youtu.be/BcQlb2d2StE

Zapisz się na Live z cyklu #LajkonikzPasją (04.06.2020, godzina: 19:00) tutaj: https://bit.ly/lajkonikzpasja

INNE POMYSŁY ZRÓB TO SAM

PRZEJDŹ DO DZIAŁU: https://fotoblysk.com/category/zrob-to-sam-diy/