fbpx

Seria, w której prezentuję różne pomysły na zdjęcia, zarówno w plenerze jak i w studio.  Tym razem wykorzystałem rzecz, która jest w każdym domu. Dzięki niej można stworzyć niesamowity klimat, który panuje np. w nastrojowych restauracjach.KONCEPCJA:

Tym razem pomysłem na zdjęcie był filmowy kadr, odtwarzający klimat nastrojowej restauracji, w której siedzi wpatrzona w siebie para. Do odwzorowania nastroju wystarczyła jedna rzeczy, która jest w każdym domu- lampka. Bardzo proste, mało skomplikowane ale co najważniejsze: kreatywne i efektowne!


WYKONANIE:

Lampka była moim głównym źródłem światła i w zasadzie jedynym. W tle świeciły jeszcze świąteczne lampki,  jednak ich światło nie było mocne i praktycznie nie wpływały na ekspozycję.

Lampkę ustawiłem na środku stolika. Tak aby oświetlała twarze pary i… koniec. Nastrojowy klimat gotowy. Warunkiem koniecznym do wykonania takiego zdjęcia jest ustawienie stosunkowo dużej wartości ISO oraz niskiej przysłony- dlatego najlepiej użyć obiektyw stało-ogniskowy.


PARAMETRY:

1/100s | f/2 | ISO: 2500 | 50mm

 

EFEKT:


N74A5594


PODSUMOWANIE:

Czasami wystarczy dobry pomysł, który zrealizować. Zastępuje on kilogramy sprzętu oraz godziny spędzone na planowaniu. Zachęcam do patrzenia na światło zastane i jego kreatwne wykorzystanie ale również wychwytywanie ciekawych i inspirujących kadrów w filmach. Niejednokrotnie będą one ogromną inspiracją do fantastycznych kadrów.

INNE POMYSŁY NA ZDJĘCIA: TUTAJ