fbpx

W dzisiejszym dniu napiszę słów kilka na temat jednego ze zdjęć, które powstały w okresie letnim. Fotografia to część większej sesji, która na pewno pojawi się na blogu wraz ze szczegółowym opisem już niebawem.


KONCEPCJA:
Zaczniemy tradycyjnie już od pomysłu na zdjęcie. Przyszedł on w trakcie sesji. Chciałem uwydatnić sylwetkę modela, zatem na myśl przyszło mi od razu światło kontrowe, które pięknie obrysuje i podkreśli sylwetkę modela. Dodatkowo kadrowałem z trochę niższej perspektywy, dlatego efekt jest jeszcze lepszy.

WYKONANIE:
Światło ustawiłem w taki sposób jak na poniższym diagramie. Założenie było takie, że światło stworzy obrys ciała. Do dyspozycji miałem okte i stripbox-a. Oczywiście lepiej byłoby gdybym ustawił dwa takie same modyfikatory jednak odpowiednie ustawienie pozycji światła pozwoliło mi wykorzystać to co mam.

Przy tym zdjęciu użyłem tradycyjnego, białego tła, które za sprawą odpowiedniego oświetlenia może przybierać rozmaite odcienie. W tym wypadku odcienie szarości przechodzące w czernie.
Zapraszam do zapoznania się z diagramem oświetleniowym i samą fotografią.

 

SETUP:

lighting-diagram-1488619175

EFEKT:

1/125s | f/13 | 50mm | ISO: 100
N74A2979