fbpx

 

OBRÓBKA ZDJĘĆ TO PODSTAWOWA UMIEJĘTNOŚĆ
WSPÓŁCZESNEGO FOTOGRAFA

Co z Twoją obróbką?

 • czy obróbka zdjęć to Twój słaby punkt?
 • czujesz się zagubiony programie i nie wiesz jak zacząć?
 • nie wiesz jak poprawnie używać narzędzi, żeby osiągnąć najlepsze efekty?
 • masz dość prób i nieudanych eksperymentów?
 • nie potrafisz wyciągać ze zdjęć ich atutów?
 • chcesz SZYBCIEJ i LEPIEJ obrabiać zdjęcia?
 • chciałbyś, żeby ktoś nauczył Cię umiejętnej obróbki zdjęć krok po kroku?
 • CHCESZ ODMIENIĆ SWOJE ZDJĘCIA?

 

Odpowiedziałeś na jakiekolwiek pytanie tak? Daj mi 5 minut i czytaj dalej. Mam dla Ciebie fantastyczną wiadomość 🙂

Osobiście nauczę Cię dobrej obróbki zdjęć!

Nazywam się Michał Kula i jestem założycielem bloga fotograficznego FotoBlysk.com, twórcą kanału YouTube o tej samej nazwie oraz zawodowym fotografem pracującym na własną rękę od 9 lat. Od 6 lat dziele się ze światem moją wiedzą fotograficzną. Do tej pory przeszkoliłem już ponad 2000 osób z zakresu obróbki zdjęć. Przez prawie 6 lat blogowanianapisałem ponad 340 artykułów na temat fotografii, nagrałem ponad 160 filmów poświęconym fotografowaniu. Napisałem kilka książek w formie E-booka: Portrety w plenerze, Lightroom Tipy & Triki, Pomysły na kreatywne zdjęcia,
oraz 40 pomysłów na zarabianie na fotografii.

Teraz mam przyjemność nauczyć Cię dobrej obróbki zdjęć!

Kiepska obróbka zdjęć jest nagminna

Ucząc pasjonatów fotografii często zaglądam na ich profile. Bardzo często spotykam się ze zdjęciami, które niejednokrotnie są ciekawe ale czegoś im brakuje. Dobrej obróbki! Jest to element kończący pracę nad zdjęciem. Kiedyś było to wywołanie zdjęcia w ciemni, teraz jest to obróbka zdjęć. Takiej, która podkreśli wszystko to co najlepsze i będzie swego rodzaju dopełnieniem. Mnóstwo osób kupuje drogi sprzęt a zapomina o najważniejszym – swoich umiejętnościach! Obróbka zdjęć jest bardzo często kompletnie zaniedbywana a w tym momencie to absolutnie podstawowa umiejętność współczesnego fotografa.

Odpowiedz sobie szczerze na pytanie, czy Twoim zdjęciom brakuje profesjonalnej obróbki?

Moja historia z Photoshopem

Kiedyś byłem na Twoim miejscu. Nie potrafiłem dobrze obrabiać zdjęć, nie szło mi to kompletnie. Kiedy włączyłem Photoshopa czy Lightrooma to nie wiedziałem do czego to wszystko służy. Funkcji, opcji, preferencji jest mnóstwo i to nie tylko dla nas fotografów, ale również grafików, rysowników i innych artystów. Jak to wszystko ogarnąć?!

Nauka tego kosztowała mnie mnóstwo czasu, nerwów i frustracji. Po trzech latach nauki metodą prób i błędów przyszły pierwsze konkretne efekty, które zauważyli odbiorcy moich zdjęć. Zwieńczeniem tego wszystkiego był moment kiedy inni fotografowie pytali jak retuszuję moje zdjęcia – z jakich metod korzystam i czy mógłbym ich też tego nauczyć.

W tym momencie mija jakieś 9 lat od kiedy korzystam z tych programów. Obrabiam setki zdjęć, ale żeby być na bieżąco, cały czas uczę się nowych technik, sprawdzam je w praktyce i przenoszę na swoje zdjęcia.

W efekcie szkolę również inne osoby z tego zakresu. W ten sposób nauczyłem się odpowiednio przekazywać wiedzę – czyli tak, żeby osoba ją szybko wdrożyła i odniosła sukces. Właśnie w ten sposób przekazuję wiedzę w tym kursie.

“Czy kurs zadziała u mnie?”

Wiele osób zaczęło pytać mnie o moją obróbkę, zacząłem program szkoleń indywidualnych, dzięki temu poznałem realne problemy początkujących – ich błędy oraz złe nawyki.

Następnie przyszedł czas na moją działalność w internecie. Do tej pory przeszkoliłem z zakresu obróbki zdjęć już ponad 1 500 osób. Codziennie otrzymuję kilkadziesiąt wiadomości i komentarzy z różnymi problemami i pytaniami. Wiele z nich dotyczy właśnie obróbki zdjęć. Dzięki tym rozmowom poznałem potrzeby pasjonatów fotografii i nauczyłem się w możliwie najlepszy sposób przekazywać im swoją wiedzę tak aby zadziałała u nich.

Zatem gwarantuję, możesz być spokojny, kurs u Ciebie zadziała. Świadomie stworzyłem program kursu tak, żeby przejść krok po kroku od podstaw do zaawansowanych technik. Poprowadzę Cię przez Photoshopa i nauczę technik, które faktycznie są Ci potrzebne.

Przedstawiam kurs Photoshop Fotografa i Lightroom od A do Z!

 

ELEMENTY KURSU

 

LEKCJE OD PODSTAW DO ZAAWANSOWANIA – Dostęp do wszystkich lekcji jest już po dołączeniu do kursu. Możesz je oglądać kiedy chcesz. Zaczynamy od podstaw programu. Nauczę Cię podstawowych czynności, które będą fundamentem do dalszych, bardziej zaawansowanych lekcji. Taka nauka pozwoli Ci na osiągnięcie najlepszych efektów ponieważ nauka kolejnych rzeczy w programie przyjdzie Ci o wiele szybciej.

GRUPA UCZESTNIKÓW – Grupa uczestników kursu to bardzo ważny element. Na grupie otrzymasz pełne wsparcie ode mnie oraz moich pomocników. Będziemy oceniać Twoje efekty i nakierowywać Cię na dobre tory. Po prostu nie zostajesz z kursem i lekcjami sam – masz pełne wsparcie w tym zakresie! To wielka zaleta kursu, bo kiedy tylko pojawi się problem, my będziemy w pogotowiu!

ZADANIA DOMOWE – Żebyś osiągnął najlepsze efekty, przygotuję dla Ciebie serię zadań domowych. Zaczniemy od prostych czynności i stopniowo zagłębimy się w te bardziej zaawansowane. Po wykonaniu zadania, zamieścisz je na grupie, a ja i moi pomocnicy, ocenimy jak Ci poszło oraz wskażemy ewentualne błędy.

CERTYFIKAT UKOŃCZENIA – Po przerobieniu kursu możesz zgłosić się po certyfikat. W załączeniu trzeba będzie przesłać kilka swoich obrobionych zdjęć. Certyfikat nie będzie wystawiany masowo, każde zgłoszenie będzie rozpatrywane przeze mnie indywidualnie.

 

Ile to wszystko kosztuje?

Gdybym przeliczył czas jaki poświęciłem na naukę, frustracje, próby i błędy to wyszłaby niezła suma. Łącznie to ponad 9 lat pracy w obróbce. Wolisz przez lata dochodzić do celu, męczyć się, tracić czas i nerwy czy mieć w jednym miejscu najważniejszą wiedzę, którą wdrożysz w mgnieniu oka? Odpowiedź jest oczywista. Ja bez wahania zapłaciłbym kilka tysięcy gdybym mógł wtedy nauczyć się wszystkiego w jednym miejscu.

Poza tym, zastanów się, inwestujesz w sprzęt, uczysz się robić zdjęcia a obróbka zawsze gdzieś kulała? Dlaczego, skoro to podstawa?

Mam dla Ciebie dobrą wiadomość. Nie musisz przez to wszystko przechodzić i dłużej trwać w bezradności. Możesz skorzystać z całej mojej wiedzy, którą przekazuję w kursie, w łatwy i przystępny sposób oraz po prostu nauczyć się tego wszystkiego! Pomyśl teraz co by było gdybyś usiadł sobie do komputera, miał wszystko podane jak na tacy, wytłumaczone od A do Z, a do tego wszystkiego, mógłbyś ćwiczyć na tych samych zdjęciach i mieć do dyspozycji wsparcie od nauczyciela.

„Ok, więc jaka jest cena?”

Wyceniając kurs, przeanalizowałem ceny za szkolenia stacjonarne, na których poruszany jest ułamek tego co przekazuję w kursie. Średnia cena to 1200zł. Płacisz raz, uczysz się, a później zostajesz skazany sam na siebie. Nie możesz wrócić do żadnej lekcji, dopytać o coś grupy czy poprosić o pomoc. Do kursu możesz wrócić zawsze, masz również grupę wsparcia, na której ja jak i pozostali kursanci będziemy pomagać. Początkowo to wszystko wyceniłem na 987zł. Czyli znacznie mniej niż za kurs stacjonarny, mimo większej wartości. Jednak jestem realistą, mało kto może pozwolić sobie na taką inwestycję.

Ostatecznie obniżyłem ceny za pojedynczy kurs do 497zł, a jako, że masz dostęp do oferty specjalnej to otrzymujesz dodatkowy rabat!

To mały procent tego, co musiałbyś zapłacić ucząc się na własną rękę czy chodząc na szkolenia stacjonarne.

Pamiętaj, że jeżeli będziesz miał chęci i wdrożysz wiedzę w życie to bądź pewny, że bardzo szybko osiągniesz świetne efekty. Poza tym pamiętaj – obróbka zdjęć to w naszych czasach absolutna podstawa więc pozwól sobie pomóc, a ja nauczę Cię wszystkiego krok po kroku.

Dlatego, wykorzystaj szansę i naucz się dobrej obróbki zdjęć

 

ZAPISZ SIĘ NA TEN KURS TERAZ

Kurs dostępny jest tylko do 21 marca do godziny 22:00 – później całkowicie zamykam sprzedaż i skupiam się na kursantach na grupie uczestników.

 

„Skoro kurs jest tak świetny, to dlaczego kosztuje tak mało?”

Nie mam żadnych wątpliwości co do wysokiej zawartości merytorycznej kursu. Cena jest niższa z kilku powodów:

 • to kurs online więc nie muszę wynajmować sali oraz obsługi na szkolenie stacjonarne,
 • nad kursem pracuję sam, nie wynajmuje dodatkowej ekipy filmowej, montażystów czy ekspertów z zakresu obsługi strony i sklepu, nad każdym elementem kursu pracowałem samodzielnie więc osobiście dopracowałem każdy jego element,
 • mam już doświadczenie i sprzęt do tworzenia takich materiałów, zdobyłem je nagrywając mnóstwo filmów na kanał YouTube, a przede wszystkim, tworząc moje poprzednie kursy.

I najważniejsze

Chcę, żeby wiedza, którą chcę Ci przekazać była dla Ciebie łatwo dostępna, dlatego również tworzę tyle darmowych materiałów na blogu i kanale YouTube. Gdybym ustalił wysoką cenę za kurs, mam świadomość tego, że wiele osób po prostu nie byłoby na niego stać. Wystarczy, że sprzęt fotograficzny jest horrendalnie drogi.

Przerabiając kurs, otrzymujesz szereg umiejętności, technik i metod obróbki, które w odmienią Twoje zdjęcia.

Gwarancja satysfakcji

Kurs “Photoshop Fotografa” i “Lightroom od A do Z” nie powstał w ostatnich miesiącach. Tak na prawdę powstawał on przez ponad 9 lat, bo właśnie tyle czasu poświęciłem na pracę w tym programie, szkolenie siebie, a później również innych. Mnóstwo godzin poświęciłem na ćwiczenia, szlifowanie swoich umiejętności czy naukę nowych technik.

Jestem tak pewny wartości jaką oferuje ten kurs, że GWARANTUJĘ TWOJĄ SATYSFAKCJĘ i biorę na siebie całe ryzyko z podjęciem Twojej decyzji. Możesz przekonać się na własnej skórze jak wartościową wiedzę zawarłem w kursie, jak sprawdzi się ona w praktyce i ile zmieni ona w obróbce Twoich zdjęć.

Jeżeli w przeciągu 30 dni uznasz, że kurs jednak nie spełnia Twoich oczekiwań to wystarczy, że napiszesz do mnie maila. Otrzymasz pełny zwrot pieniędzy, bez żadnego gadania, papierów czy dodatkowych pytań. Po prostu weź ten kurs na próbę.

Wiem, że możesz podchodzić do tego z lekkim niedowierzaniem jednak zwróć uwagę na jedną rzecz. Od kilku lat prowadzę bloga, którego czyta 30 000 osób, tworzę kanał na YouTube, którego ogląda 68 000 osób a do tego aktywnie pomagam pasjonatom fotografii poprzez Instagrama i inne kanały komunikacji. Ciężko pracuję na swoje dobre imię i oszalałbym gdybym postawił na szali to wszystko na co zapracowałem i nie był pewny jakości tego co oferuję.

 

Rekomendacje i efekty moich kursantów

Patrycja Walczewska | Patrycja Walczewska Photography

Z czystym sumieniem polecam kurs Michała! Idealny dla początkujących jak i średnio-zaawansowanych. Wszystko pięknie i prosto wytłumaczone.
Z odrobiną zaangażowania można naprawdę przenieść swoje zdjęcia na wyższy level!
Kurs bardzo mi pomógł ogarnąć podstawy i nauczyć się tak ważnej dla mnie obróbki zdjęć portretowych 🙂!
Z całego serducha – Polecam 🙂

EFEKTY:

Dawid Jany | FamilienBild

Zakupiłem kurs, wyciskam z niego ile mogę i jestem bardzo zadowolony. Kupiłbym dostęp do tych lekcji jeszcze raz bez zastanowienia 🙂 przyspieszył moją pracę kilkukrotnie i efekty jakie osiągam są nieporównywalnie lepsze niż to co próbowałem się nauczyć samemu na YouTube a do tego nauka przebiega sprawnie i szybko. W razie pytań zawsze można je zadać na grupie a Michał jak zresztą inni grupowicze zawsze pomogą 🙂 nie żałuję zakupu.

EFEKTY:

Magdalena Dziuba | Fabryka Momentów

Szczerze polecam kurs Photoshopa! Miałam jakąs wiedzę z filmików youtuba ale dopiero tutaj wiedza ułożyła się w logiczną całość. Kurs pozwolił uzupełnić braki i dzięki ćwiczeniom wiem już “co z czym się je” 🙂 Lekcje są fajne, tłumaczone prostym językiem od samych podstaw po bardziej zawiłe zagadnienia i akcje także nie ma się nad czym zastanawiac tylko brać!

EFEKTY:

Mateusz Piekło | Mati Portraits

Zanim zakupiłem u Michała kurs z LR, uczyłem się sam na podstawie prób i błędów i tutoriali z YT, ale zadowolenie z efektów po kilku miesiącach były poprostu marne, czułem niedosyt. Postanowiłem zainwestować w rozwój i dołączyłem na pokład mając nadzieję, że zdjęcia nabiorą nowego życia.

Zakup okazał się strzałem w dziesiątkę! Sumiennie ćwiczyłem lekcje za lekcją obrabiając zdjęcia z kursu według jego wskazówek, potem przenosiłem te techniki na własne pracę. Progres był ogromny, z każdym zdjęciem obróbka szła lepiej, sprawniej. W kursie jest ponad 90 lekcji o różnej tematyce, od fotografii motoryzacyjnej, poprzez krajobraz, produkt, aż po portret. Lekcje bardzo dokładnie omówione, zaczynając od podstaw i obsługi programu, kończąc na bardziej zaawansowanych technikach i trikach które pozwalają uzyskać konkretne efekty na zdjeciu.

Po przerobieniu LR doszedłem do momentu sprzed kursu, nadal chciałem więcej, więc postanowiłem uczyć się obsługi PS, nie zawsze z owocnyni skutkami.. To skomplikowany, potężny program w którym nie miałem pojęcia jak się poruszać. I wtedy po kilku miesiącach wyczekiwania pojawił się kurs z Photoshopa. Tak jak z LR, to szkolenie jest również bardzo dokładnie omowione. Do tego grupa uczestników na FB, gdzie nasze prace są oceniane przez Michała i innych fotografów, później dostajemy od nich sugestie i wskazówki co należy zrobić lepiej, co poprawić. Po przerobieniu jakiegoś modułu nie zostajesz z wiedzą sam, jak to ma miejsce na stacjonarnych warsztatach, ale jesteś pod opieką bardziej doświadczonych, którzy wyprowadzą Cię z błędów, które popełniasz.

Taki system pracy bardzo motywuje i uczy. Następna rzecz to elastyczność kursu, siadasz i ćwiczysz kiedy masz czas. Nawet nie przypuszczałem, że osiagnę takie efekty na własnych pracach. Po przerobieniu prawie 100 lekcji zdobyłem wiedzę, przekułem ją w praktykę. Dziś zbieram pochwały, a moje prace zdobywają wyróżnienia na portalach i grupach fotograficznych. Moje portrety wyglądają naprawdę świetnie, a co najlepsze nadal czuje progres stosując wiedzę zdobytą w obu kursach, mimo że przerobiłem je kilka miesięcy temu. Jeśli jesteś na początku drogi fotograficznej, wymagasz od siebie więcej i chciałbyś szybko osiągnąć zadowalające efekty to jest to świetna opcja, żeby Twoje zdjęcia były poprostu lepsze. Ogrom wiedzy do zdobycia. Cena/jakość – bezkonkurencyjna. Michał wykonał kawał świetnej roboty. Dla mnie to była najlepsza inwestycja w swój rozwój fotograficzny. Z czystym sumieniem polecam oba kursy i z LR i z PS, bo naprawdę warto.

EFEKTY:

Bartek Cisek | TheBpower

Kurs pomógł mi poszerzyć swoje dotychczasowe umiejętności w Photoshopie, które odmieniły moją obróbkę i dały możliwość wskoczyć zdjęciom na wyższy poziom. Kontakt z Michałem podczas trwania kursu za pośrednictwem grupy jest świetnym rozwiązaniem i można od razu wprowadzać poprawki, przez niego zasugerowane czy zadać nurtujące pytanie. Bez wahania mogę polecić kurs każdemu, niezależnie od poziomu obeznania z Photoshopem. W kursie odnajdzie się zarówno laik jak i osoba z doświadczeniem.

EFEKTY:

WIĘCEJ OPINII:

 

 

ZAPISZ SIĘ NA TEN KURS TERAZ

Kurs dostępny jest tylko do 21 marca do godziny 22:00 – później całkowicie zamykam sprzedaż i skupiam się na kursantach na grupie uczestników.

 

 

 

LISTA LEKCJI
PHOTOSHOP FOTOGRAFA:

MODUŁ 1: LEKCJE WPROWADZAJĄCE
PILOT: Wprowadzenie do kursu
LEKCJA 1: Gdzie kupić program? Abonament czy pudełko?
LEKCJA 2: Photoshop – potężne narzędzie do edycji  – To nie jest kurs grafiki!
LEKCJA 3: Jak przygotować się do pracy w Photoshopie
LEKCJA 4: Jak przygotowuję swoje zdjęcia do obróbki w Photoshopie?
LEKCJA 5: Jak przygotować sprzęt do pracy z Photoshopem?
LEKCJA 6: Dodatkowe materiały przed pracą ze zdjęciami
MODUŁ 2: ZACZYNAMY PRACĘ ZE ZDJĘCIAMI
WPROWADZENIE
LEKCJA 7: Import zdjęć do programu – różne sposoby. Jaki format?
LEKCJA 8: Camera Raw
LEKCJA 9: Eksport zdjęć z przeznaczeniem do różnych miejsc
LEKCJA 10: Omówienie Camera Raw
LEKCJA 11: Konfiguracja panelu Photoshopa
MODUŁ 3: DUSZA PHOTOSHOPA
WPROWADZENIE
LEKCJA 12: Warstwy i ich mieszanie
LEKCJA 13: Pędzel, Krycie, Przepływ
LECKJA 14: Maski warstw
LEKCJA 15: Kultura pracy w programie (porządek i harmonia)
LEKCJA 16: Przydatne funkcje i operacje
MODUŁ 4: PODSTAWOWE NARZĘDZIA W PHOTOSHOPIE
WPROWADZENIE
LEKCJA 17: Omówienie lewej kolumny
LEKCJA 18: Pędzel korygujący – usuwanie niedoskonałości
LEKCJA 19: Stempel – usuwanie fragmentów zdjęcia
LEKCJA 20: Podstawowe metody zaznaczania
LEKCJA 21: Przekształcenie swobodne
LEKCJA 22: Tworzenie tekstu
MODUŁ 5 : WARSTWY WYPEŁNIAJĄCE I KORYGUJĄCE – OMÓWIENIE I PRZYKŁAD DZIAŁANIA
WPROWADZENIE
LEKCJA 23: Kolor Kryjący
LEKCJA 24: Jasność/kontrast
LEKCJA 25: Poziomy
LEKCJA 26: Krzywe
LEKCJA 27: Barwa/nasycenie
LEKCJA 28: Balans kolorów
LEKCJA 29: Czarno biały
LEKCJA 30: Ekspozycja
LEKCJA 31: Filtr fotograficzny
LEKCJA 32: Mieszanie kanałów
LEKCJA 33: Gradient
LEKCJA 34: Mapa gradientu
LEKCJA 35: Kolor selektywny
MODUŁ 6: SZBYKO I EFEKTOWNIE
WPROWADZENIE
LEKCJA 37: Najlepszy sposób na wzmocnienie kontrastu i barw
LEKCJA 38: Najlepszy sposób na wyostrzenie zdjęcia
LEKCJA 39: Jak wybić postać lub obiekt z tła
LEKCJA 40: Tworzymy punkty świetlne
LEKCJA 41:Efekt Tilt Shift w kilka chwil
LEKCJA 42: Nakładanie tekstur na tło i zdjęcia
MODUŁ 7: KOLORY
WPROWADZENIE
LEKCJA 43: Jak dowolnie zmieniać kolory na zdjęciu
LEKCJA 44: Kolor selektywny – kilka wersji colour gradingu
LEKCJA 45: Kilka szybkich sposobów na colour grading
LEKCJA 46: Jak wzmocnić kolory na zdjęciu?
MODUŁ 8: POTĘGA DODGE & BURN – RÓŻNE METODY
WPROWADZENIE
LEKCJA 47: Zrozum potęgę metody Dodge & Burn
LEKCJA 48: Szybkie i automatyczne Dodge & Burn
LEKCJA 49: Szybkie konturowanie Dodge & Burn
LEKCJA 50: Krzywe w metodzie Dodge & Burn
LEKCJA 51: Piekielnie skuteczne Dodge & Burn
MODUŁ 9: RETUSZ W FOTOGRAFII LUDZI
WPROWADZENIE
LEKCJA 52: Okiełznać kolory skóry
LEKCJA 53: Szybki i naturalny retusz zmarszczek
LEKCJA 54: Jak zdredukować świecące czoło
LEKCJA 55: Jak wybielić zęby?
LEKCJA 56: Wyrównywanie cieni na ciele
LEKCJA 57: Poprawiamy i zmieniamy makijaż
LEKCJA 58: Jak nadać oczom blask i zmieniać ich kolor?
LEKCJA 59: Zaawansowane wycinanie z tła (np. włosy)
LEKCJA 60: Zmiana koloru włosów
LEKCJA 61: Formowanie – czyli jak wyszczuplić i poprawić kształty
LEKCJA 62: Potężna metoda retuszu Frequency Separation
MODUŁ 10: RÓŻNE PRZYDATNE TECHNIKI
WPROWADZENIE
LEKCJA 63: Jak dodać mgłę do zdjęcia
LEKCJA 64: Jak dodać flarę obiektywu do zdjęć
LEKCJA 65: Dodajemy pierwszy plan do zdjęć
LEKCJA 66: Gradient Dreamy Look
LEKCJA 67: Tworzymy podwójną ekspozycję
LEKCJA 68: Panoramowanie w Photoshopie
LEKCJA 69: Powielanie elementów na zdjęciu
LEKCJA 70: Wycinanie i wklejanie nieba
LEKCJA 71: Składamy HDR
LEKCJA 72: Dodawanie ramek do zdjęć
LEKCJA 73: Jak dodać deszcz lub śnieg do zdjęć
MODUŁ 11: PEŁNA OBRÓBKA – ŁĄCZENIE TECHNIK
LEKCJA 74: Obróbka portretu plenerowego
LEKCJA 75: Obróbka portretu studyjnego
LEKCJA 76: Postarzanie fotografii
LEKCJA 77: Wakacyjny krajobraz
LEKCJA 78: Mocny, czarno-biały portret
LEKCJA 79: Czarno-biały retro look
LEKCJA 80: Mroczna obróbka
LEKCJA 81: Słoneczny klimat
LEKCJA 82: Zimowy klimat
LEKCJA 83: Miejski krajobraz
MODUŁ 12: UŁATWIENIE ŻYCIA W PHOTOSHOPIE
LEKCJA 84: Tworzenie akcji w Photoshopie
LEKCJA 85: Import i eksport akcji w Photoshopie
LEKCJA 86: Triki i tipy w Photoshopie cz. 1
LEKCJA 87: Triki i tipy w Photoshopie cz. 2
MODUŁ 13: GRAFICZNIE DLA FOTOGRAFA
LEKCJA 88: Tworzymy kolaż ze zdjęć
LEKCJA 89: Efekt przesunięcia na Instagram
LEKCJA 90: Lustrzane odbicie produktu
LEKCJA 91: Wstawianie obiektów z uwzględnieniem perspektywy
MODUŁ 14: LEKCJE DODATKOWE
LEKCJA 92: Usuwanie cieni pod oczami
LEKCJA 93: Obróbka psiego zdjęcia
LEKCJA 94: Snapshots – tworzenie wersji zdjęcia
LEKCJA 95: Najlepsze wyostrzenie
LEKCJA 96: Efekt HDR
LEKCJA 97: Dodawanie latających liści do zdjęcia portretowego
LEKCJA 98: Obróbka w stylu bajkowym
LEKCJA 99: Obróbka retro/analog
LEKCJA 100: Obróbka zdjęcia z koniem w stylu bajkowym
LEKCJA 101: Zbiór zadań domowych

LISTA LEKCJI
LIGHTROOM OD A DO Z:

LEKCJE WPROWADZAJĄCE

 • LEKCJA 1: Gdzie kupić program? Abonament czy pudełko?
 • LEKCJA 2: Świadoma obróbka zdjęć – wpływanie na odbiorcę
 • LEKCJA 3: Dobieranie obróbki do konkretnego zdjęcia
 • LEKCJA 4: Jak zrobić zdjęcie pod obróbkę?
 • LEKCJA 5: Dlaczego warto fotografować w RAWach?

 

LIGHTROOM LIBRARY – BIBLIOTEKA TWOICH ZDJĘĆ

 • WPROWADZENIE – Lightroom Library
 • LEKCJA 6: Jak kataloguję swoje zdjęcia?
 • LEKCJA 7: Import zdjęć do programu
 • LEKCJA 8: Omówienie zakładek w Library
 • LEKCJA 9: Jak mądrze selekcjonować zdjęcia?
 • LEKCJA 10: Sposoby na selekcję zdjęć

 

LIGHTROOM DEVELOP – OMÓWIENIE I PRZEDSTAWIENIE NARZĘDZI

 • WPROWADZENIE: Panel, w którym odmienisz swoje zdjęcia,
 • LEKCJA 11: Omówienie lewej kolumny w Develop,
 • LEKCJA 12: “BASIC” – podstawowe korekty,
 • LEKCJA 13: “KRZYWE” – dowolna korekcja tonów zdjęcia,
 • LEKCJA 14: “KOLORY” – kolory pod pełną kontrolą,
 • LEKCJA 15: “SPLIT TONING” – dodajemy grading,
 • LEKCJA 16: “DETALE” – ostrość jak żyleta i brak szumów,
 • LEKCJA 17: “KOREKCJA OBIEKTYWU” – usuwamy niedoskonałości obiektywu,
 • LEKCJA 18: “PRZEKSZTAŁCENIA” – korygujemy kształt zdjęcia
 • LEKCJA 19: “EFEKTY” – dodajemy ziarno oraz wienietę
 • LEKCJA 20: “KALIBRACJA” – dodatkowa korekta kolorów
 • LEKCJA 21: “KADROWANIE”droga do doskonałej kompozycji
 • LEKCJA 22: “SPOT REMOVAL” – usuwamy niedoskonałości oraz elementy kadru
 • LEKCJA 23: “GRADIENT” – gradacyjne korekty w wybranym miejscu,
 • LEKCJA 24: “FILTR RADIALNY”  – skupiamy uwagę i nadajemy klimat,
 • LEKCJA 25: “PĘDZEL KOREKCYJNY” – potęga miejscowych korekt.

 

TECHNIKI, METODY I WPŁYWANIE NA ODBIORCĘ:

 • WPROWADZENIE
 • LEKCJA 26: Jak skupić uwagę i przyciągnąć odbiorcę?
 • LEKCJA 27: Obróbka oczu
 • LEKCJA 28: Tonacja zdjęcia – potęga krzywych
 • LEKCJA 29: Łączenie kolorów i color grading
 • LEKCJA 30: Dodge & Burn – cieniowanie i nadawanie efektu 3D

 

OBRÓBKA OD A DO Z

 • WPROWADZENIE
 • LEKCJA 31: Obróbka naturalna
 • LEKCJA 32: Obróbka zdjęć portretowych
 • LEKCJA 33: Obróbka zdjęć ślubnych
 • LEKCJA 34: Obróbka rustykalna
 • LEKCJA 35: Obróbka filmowa
 • LEKCJA 36: Obróbka zdjęć krajobrazowych
 • LEKCJA 37: Obróbka zdjęć produktowych

 

ZDJĘCIA CZARNO-BIAŁE

 • WPROWADZENIE
 • LEKCJA 38: Jakich błędów unikać przy konwersji do BW,
 • LEKCJA 39: Klasyczne zdjęcia BW,
 • LEKCJA 40: Klimatyczne zdjęcia BW,
 • LEKCJA 41: Retro zdjęcia BW
 • LEKCJA 42: Nadawanie konkretnego klimatu.

 

UŁATWIENIE I USPRAWNIENIE OBRÓBKI:

 • WPROWADZENIE
 • LEKCJA 43: Kopiowanie ustawień,
 • LEKCJA 44: Synchronizacja ustawień,
 • LEKCJA 45: Tworzenie własnych presetów,
 • LEKCJA 46: Instalowanie presetów,
 • LEKCJA 47: Różne wersje zdjęcia i przywracania zmian.

 

EKSPORTOWANIE ZDJĘĆ

 • WPROWADZENIE
 • LEKCJA 48: Eksport zdjęć w pełnej jakości
 • LEKCJA 49: Dopasowywanie zdjęć do internetu,
 • LEKCJA 50: Przygotowanie zdjęć do druku,
 • LEKCJA 51: Predefiniowane ustawienia eksportu,
 • LEKCJA 52: Dodawanie znaku wodnego.

 

ZBUDUJ SWÓJ SPOSÓB PRACY

 • LEKCJA 53: Zbuduj bazę własnych ustawień,
 • LEKCJA 54: Jak szybko obrabiać serie zdjęć?
 • LEKCJA 55: Jak szybko, sprawnie mądrze przeselekcjonować np. reportaż ślubny.

 

INNE

 • LEKCJA 56: Jak uratować za ciemne/za jasne zdjęcie?
 • LEKCJA 57: Komputer do obróbki zdjęć
 • LEKCJA 58: Jak czytać obróbkę z innych zdjęć?
 • LEKCJA 59: W poszukiwaniu własnego stylu,
 • LEKCJA 60: Monitor i stanowisko do obróbki,
 • LEKCJA 61: Triki w Lightroomie,
 • LEKCJA 62: Skróty klawiszowe w Lightroomie.

 

OBRÓBKA ZDJĘĆ OD A DO Z CZ. 2

 • LEKCJA 63: Obróbka zdjęć pod słońce.
 • LEKCJA 64: Obróbka nocnych zdjęć ludzi.
 • LEKCJA 65: Obróbka – turkusowa woda.
 • LEKCJA 66: Szybka obróbka zdjęć z wakacji.
 • LEKCJA 67: Obróbka zdjęć modowych/fashion.
 • LEKCJA 68: Obróbka – mroczny klimat.
 • LEKCJA 69: Podkreślenie dynamiki zdjęcia obróbką.
 • LEKCJA 70: Obróbka zdjęć motoryzacyjnych.
 • LEKCJA 71: Obróbka zdjęć przyrodniczych.
 • LEKCJA 72: Lightroom w telefonie.
 • LEKCJA 72: Obróbka studyjna zawodnika MMA.
 • LEKCJA 73: Obróbka studyjnego portretu psa.
 • LEKCJA 74: Obróbka w stylu retro/vintage.
 • LEKCJA 75: Obróbka krajobrazu z wodospadem.
 • LEKCJA 76: Szybka obróbka zdjęć wakacyjnych.
 • LEKCJA 78: Krajobraz z zachodem słońca.
 • LEKCJA 79: Niedoświetlony portret na tle zachodu.
 • LEKCJA 80: Wieczorna, miejska panorama miasta.
 • LEKCJA 81: Niedoświetlone miasto z zachodem słońca.
 • LEKCJA 83: Nocny krajobraz miejski

 

OBRABIAJ ZDJĘCIA JAK:

 • LEKCJA 84: Andrzej Dragan
 • LEKCJA 85: Dylan Fursty
 • LEKCJA 86: Peter McKinnon
 • LEKCJA 87: Brandon Woelfel
 • LEKCJA 88: Alen Palander
 • LEKCJA 89: Moody Style

 

COLOR GRADING W STYLU:

 • LEKCJA 90: Teal & ORANGE
 • LEKCJA 91: Cinematic Green

 

LEKCJE DODATKOWE
LEKCJA 92: “Select Subject”
LEKCJA 93: “Select Sky”
LEKCJA 94: “Select Color”
LEKCJA 95: “Select Luminance”
LEKCJA 96: “Wykorzystanie nowych funkcji programu”
LEKCJA 97: “Obróbka psiego zdjęcia”
LEKCJA 98: “Sposoby na krzywą”
LEKCJA 99: “Mroczna” obróbka
LEKCJA 100: Obróbka nocnego zdjęcia
LEKCJA 101: Zbiór zadań domowych

FAQ – NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Dla kogo jest ten kurs? 

Kurs jest dla osób, które chcą się nauczyć dobrej obróbki zdjęć i różnych sposobów retuszu w Photoshopie. W kursie przedstawiam nie tylko poszczególne narzędzia ale przede wszystkim ich praktyczne zastosowanie. Dzięki temu będziesz mógł łatwo zrozumieć o co w tym wszystkim chodzi oraz zastosować całość na swoich zdjęciach. Oprócz lekcji, w których pokazuję różne techniki, przygotowałem filmy, w których obrabiam zdjęcia od samych podstaw aż do efektu końcowego, jednocześnie omawiając poszczególne kroki. Dzięki temu nauczysz się całego procesu pracy w Photoshopie.

Dla kogo nie jest ten kurs?

Kurs nie jest dla osób, które potrafią łatwo osiągać dowolne efekty w obróbce zdjęć w Photoshopie. Nie jest on dla tych, którzy znają każdy zakamarek programu oraz wiedzą jak w kilka chwil osiągnąć zamierzony efekt.

Czy w zestawie są produkty fizyczne?

Nie. Cały kurs dostępny jest ONLINE. Pobierasz dane dostępu, logujesz się na platformę i oglądasz lekcje.

Na jakiej wersji językowej prowadzony jest kurs?

Kurs jest prowadzony na polskiej wersji językowej

Na jakiej wersji Photoshopa przeprowadzany jest kurs?

Kurs przeprowadzany jest na najnowszym Photoshopie CC. Jednak znacząca większość zagadnień jest uniwersalnych i nawet jeżeli masz starszy program w wersji pudełkowej to wdrożysz wiedzę do siebie. Jeżeli coś będzie niejasne, będziesz mógł uzyskać wsparcie na grupie uczestników.

Jak długo mam dostęp do kursu?

Dostęp do kursu nie jest ograniczony czasowo. Masz do niego dostęp na każdym urządzeniu z dostępem do internetu.

Czy jeżeli nic nie umiem w Photoshopie i dopiero zaczynam to ten kurs jest dla mnie?

Oczywiście! W kursie tłumaczę wszystko od samych podstaw i stopniowo przechodzimy do bardziej zaawansowanych technik. Dzięki tamu nawet jeżeli nie znasz kompletnie programu to po kursie poznasz go doskonale.

Co w przypadku kiedy jakieś zagadnienie z kursu będzie niejasne? 

Właśnie do tego celu zostanie założona specjalna, zamknięta grupa uczestników kursu na Facebooku i tam będziemy dyskutować o obróbce zdjęć i rozwiązywać wszelkie problemy z nią związane.

Czy dostęp do programu Photoshop jest częścią pakietu?

Nie. Program należy kupić na stronie producenta (Adobe).

Jak długo muszę czekać na dostarczenie plików?

Maksymalnie kilka minut, a zazwyczaj kilka sekund po potwierdzeniu płatności przez system, oprogramowanie automatycznie wyśle Ci paczkę na Twojego maila (w razie problemów sprawdź SPAM i inne foldery na poczcie).

Dodam, że system nie czeka aż przelew zostanie zaksięgowany na moim koncie. Wysyła on automatycznie kurs po kliknięciu przez Ciebie przycisku potwierdzającego operację. Dzięki takiemu rozwiązaniu, cieszysz się zestawem w kilka chwil po zakupie.

Jak w praktyce wygląda Gwarancja Satysfakcji?

Wystarczy, że napiszesz do mnie maila z informacją, że chcesz skorzystać z Gwarancji, najlepiej prześlij od razu dane, na które chcesz otrzymać zwrot pieniędzy. To właściwie tyle. Nie musisz wypełniać żadnych formularzy i przekopywać się przez setki stron regulaminów.

Po prostu bardzo zależy mi na Twoim zadowoleniu i satysfakcji.

Czy mogę zapłacić za pomocą konta PayPal?

Nie ma z tym najmniejszego problemu.

Mam inne pytania. Jak mogę je zadać i czy otrzymam na nie odpowiedź?

Oczywiście! Wystarczy, że napiszesz na: kontakt@fotoblysk.com
Postaram się odpowiedzieć w przeciągu 24h.

 

ZAPISZ SIĘ NA TEN KURS TERAZ

Kurs dostępny jest tylko do 21 marca do godziny 22:00 – później całkowicie zamykam sprzedaż i skupiam się na kursantach na grupie uczestników.