fbpx

To już ostatnia odsłona tej dużej sesji zdjęciowej. Ostatnia część niosła za sobą nie tylko zmianę stylizacji ale również miejsca, które miało znaczący wpływ na efekt końcowy i odbiór fotografii. Na końcu znajdziecie też moje wnioski i podsumowanie całości.


Jeżeli ktoś jeszcze nie zapoznał się z poprzednimi częściami to warto to zrobić. Pierwsza część zawiera również ważna wprowadzenie do całej sesji.

Część I: Modowa sesja na Skate Parku
Część II: Modowa sesja w parku Workout

MIEJSCE

Na ostatnią część zdjęć przenieśliśmy się w zupełnie inne miejsce. Postanowiliśmy wybrać się pod Hotel Łańcut, który swoim wyglądem nawiązuje do nowoczesnego pałacu. Zatem fotografie na jego tle zyskały swego rodzaju burżujskiego charakteru.

 N74A9520

STYLIZACJA

Do miejsca nawiązywała również stylizacja, która opierała się na klasycznym, półeleganckim ubiorze; czarne szpilki, czarne spodnie i luźny ale elegancki kardigan.

 

POZOWANIE

Równie ważne było pozowanie. Nie było ono przypadkowe ale bardzo dobrze przemyślane. Chcieliśmy zrobić zdjęcia w ruchu, które będą wyglądały na całkowicie spontanicznie uchwycone momenty.

TECHNIKA I PARAMETRY

parametry 200 28 10 85Parametry natomiast nie uległy zmianie. Nadal korzystałem z obiektywu 85mm i niskiej przysłony.

N74A9524

OBRÓBKA

Była bardzo zbliżona do tej z poprzedniej części. Jedyną różnicą było zmniejszenie ilości zieleni w cieniach poprzez krzywą RGB w Lightroomie.

 N74A9503
PODSUMOWANIE

Jesteśmy po trzech artykułach opisujących tę sesję zdjęciową. Czas na podsumowanie i kilka wniosków.

Jak można zauważyć, za pomocą najprostszych narzędzi można zrobić bardzo urozmaiconą sesję zdjęciową. Bo kluczem do sukcesu nie jest kupa sprzętu a dobre pomysły, odpowiednio dopasowane do całości miejsca oraz świadomie dostosowane parametry i wykorzystanie światła. Nie mniej ważne było również odpowiednio zaplanowane, przemyślane i świadome pozowanie- we wszystkich trzech częściach zupełnie inne.

Czas częstszych plenerów zbliża się wielkimi krokami. Dlatego warto poszukać  inspiracji, przemyśleć swoje działania i zaplanować kilka sesji.

Stylizacja opisana na blogu: Fergin

Ważne artykuły:
Jak zaplanować sesję zdjęciową
Gdzie szukać inspiracji na zdjęcia