28Sie

Mów wszystkim, że ROBISZ ZDJĘCIA!

Zastanawiałeś się kiedykolwiek czy Twoi znajomi wiedzą, że zajmujesz się fotografią? Zapewne większość z tych najbliższych owszem wie, jednak co z tymi, z którymi masz sporadyczny kontakt? No właśnie. Śmiem twierdzić, że w większości przypadków odpowiedź zabrzmi “pewnie nie wiedzą ale czy to coś zmienia?”.


CZY TWOI ZNAJOMI
SĄ ŚWIADOMI, ŻE MOŻESZ
ZROBIĆ IM ZDJĘCIA

Wiele osób traktuje facebooka czysto rozrywkowo, szczególnie prywatne konto, które służy do wrzucania fotek z wakacji czy jakiś wydarzeń z życia.

A gdyby tak popatrzyć na konto prywatne pod kątem biznesowym? 

Tutaj może się wielu osobom zaświecić czerwona lampka.

– Jak to?!
– Przecież to konto prywatne a nie fanpage.
– Ok, ale co z tego? Dlaczego nie można pozyskać za jego pośrednictwem zleceń?

Nie ma żadnych przeciwskazań. Zacznijmy od doprecyzowania, nie mam na myśli żadnej “chamskiej” reklamy jednak eleganckiego informowania Twoich ZNAJOMYCH, czyli Twoich POTENCJALNYCH KLIENTÓW o tym czym się zajmujesz i jak to robisz. Jak to zrobić? Już tłumaczę!

ZDJĘCIE W TLE – DARMOWY BILBORD

Wiedziałeś o tym, że każdy użytkownik facebooka ma darmowy baner, który może wykorzystać do promocji tego czym się zajmuje? Większość osób kompletnie nie patrzy na ten element w taki właśnie sposób.

Szkoda, bo przecież Twoi znajomi momencie kiedy będą potrzebować fotografa nie są świadomi tego, że Ty właśnie możesz im pomóc.

Jak rozwiązać ten problem? Bardzo łatwo!

  • Przygotuj baner pod Twoje zdjęcie w tle z informacją o tym czym się zajmujesz – zadbaj o estetykę.
  • Wybierz dobre zdjęcie, dodaj chociażby najprostszy dopisek “Fotografia ślubna – Jan Kowalski” i dodaj np. swój numer telefonu.

W taki sposób nie dość, że Twoi znajomi zobaczą, że zmieniłeś zdjęcie w tle to dowiedzą się z niego, że robisz zdjęcia ślubne i mogą sami skorzystać z Twoich usług albo polecić Cię swoim znajomym.

W przyszłości zaprocentuje to również tym, że każdy kto odwiedzi Twój profil, będzie wiedział czym się zajmujesz.

OZNACZAJ SIĘ NA ZDJĘCIACH

Które publikujesz na fanpage – o tym właśnie mówiłem w poprzednim poście z tej serii. Możesz go znaleźć tutaj: http://bit.ly/2FTXR6Z. Wówczas Twoi znajomi widzą jakie zdjęcia wykonujesz i tym samym, zwiększasz prawdopodobieństwo tego, że skorzystają z Twoich usług.

POKAZUJ ZDJĘCIA Z KULIS SESJI

Podczas realizacji fotograficznego zlecenia, poproś kogoś o to żeby zrobił zdjęcie jak fotografujesz lub po prostu zrób jakieś selfie pokazujące backstage fotografowanie. Takie zdjęcie możesz wrzucić na swoją ścianę i w ten prosty sposób nie dość, że zaciekawisz odbiorców (w końcu nie uczestniczą oni w takich wydarzeniach na codzień) to przypomnisz o sobie jako fotografie.

Proste, łatwe i przyjemne. Warto wdrożyć te metody bo one po prostu DZIAŁAJĄ!

Na początku mojej przygody z zawodowym fotografowaniem nie mogłem liczyć na rozpoznawalność więc właśnie w taki sposób pozyskiwałem swoich pierwszych klientów. Startując, najłatwiej właśnie o klienta, którego już znamy – czyli naszego znajomego.

Facebook bardzo mocno wpłyną na tego typu biznesy bo każdy z nas na codzień buduję swoją, indywidualną bazę znajomych, którzy mogą być naszymi klientami. Więc, dlaczego tego nie wykorzystać? 🙂

PODSUMOWANIE

W kursie “Jak Zacząć Zarabiać na Fotografii” będę mówił jeszcze więcej na ten temat bo to tylko podstawowe metody. Jest ich znacznie więcej i te pozostałe są równie skuteczne jak te powyżej, a może nawet bardziej.

Znajomi mogą pomóc jeszcze na milion innych sposobów w rozkręceniu biznesu. Trzeba tylko wiedzieć jak się do tego zabrać i co konkretnie zrobić żeby efekty były w postaci nowych zleceń a nie obrażonych przyjaciół.

Jeżeli jesteś zainteresowany kursem “Jak Zacząć Zarabiać na Fotografii” to koniecznie zapisz się na listę priorytetową w linku poniżej. Będziesz wiedział o wszystkim na bieżąco, gdyby tego było mało, przewidziałem również dodatkowe atrakcje 🙂 ⤵

Zapisz się na listę priorytetową kursu Jak Zacząć Zarabiać na Fotografii

Prześlę Ci wszystkie informacje dotyczące lekcji oraz dodatkową cenną wiedzę z tego zakresu. Kiedy kurs będzie już dostępny, przekażę Ci informację przed oficjalną premierą. Gwarantuję, że OPŁACA SIĘ zapisać na tę listę 🙂
PS: Zapis do niczego nie zobowiązuje

Widzisz wartość w tym poście? Podziel się nim proszę ze swoimi znajomymi ?

ABOUT THE AUTHOR

Michał Kula
Cześć! Przede wszystkim jestem szczęśliwym i pozytywnie nastawionym do życia człowiekiem, który nieustannie dąży do realizacji marzeń i celów. Nieodłączną częścią mojego życia jest fotografia, którą dzielę się z Tobą na blogu.