fbpx

Platforma YouTube rozrasta się w zastraszającym tempie a co za tym idzie, nowe kanały o fotografii pojawiają się regularnie. Ponad rok temu, stworzyłem pierwsze zestawienie, w którym prezentowałem moje ulubione programy. Czas na drugą część.


Pierwsza część: Najlepsze kanały fotograficzne na YouTube

Od czasu ostatniej publikacji, rozwinęło się sporo ciekawych kanałów o fotografii więc czas najwyższy na kolejne zestawienie, w którym prezentuję Wam kolejnych ciekawych twórców.

W zestawieniu pomogliście również Wy, podając swoje propozycje na facebooku bloga za co bardzo serdecznie dziękuję. Swoją drogą, to idealny moment do zachęcenia Was do śledzenia FanPageZrzut ekranu 2016-12-10 o 13.40.30 (2)

KANAŁY I FILMY O FOTOGRAFII NA YOUTUBE

Zestawienie rozpocznę od najważniejszego dla mnie kanału o fotografii na YouTube. Chodzi rzecz jasna o nasz, blogowy program, w którego tworzenie wkładam mnóstwo serca.

FotoBlysk.com
Zrzut ekranu 2016-12-10 o 13.55.33 (2)

Na polskiej scenie YouTubowej nie ma za wiele kanałów o fotografii, dlatego jeżeli jeszcze nie kliknęliście subskrybcji a chcecie wiedzieć o wszystkich filmach na kanale w pierwszej kolejności to zachęcam bo warto 🙂

 youtube-subscribe-button-psd-photoshop-july-2013

Znajdziecie tam kilkanaście filmów o fotografii. Głównie są to filmy z sesji zdjęciowych, które wzbogacam dokładnym opisem ich wykonania, jednocześnie pokazując ujęcia z backstage.

Poza tym nagrywam dla Was również typowe poradniki fotograficzne, które pomagają Wam rozwiązywać konkretne problemy.

Co jakiś czas prezentuję Wam filmy, w których uczę Was obróbki zdjęć w Adobe Lightroom, z których dowiadujecie się jak osiągać zamierzone cele.

 

AdoramaZrzut ekranu 2016-12-09 o 21.40.48 (2)

To bardzo duży kanał o fotografii, który prezentuje rozmaite treści na temat fotografii. Ciężko wymienić wszystkie tematy, które są tam poruszane. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Ostatnio głośno zrobiło się na ich temat z racji internetowego show, które stworzyli: Top Photographer.

COOPHZrzut ekranu 2016-12-09 o 21.40.11 (2)

To stosunkowo młody kanał, który wybił się za sprawą filmów prezentujących różne fotograficzne triki i sposoby na fotografowanie. Nie jest ich mnóstwo ale nadrabiają swoją praktycznością.

Szybko zyskali popularność i nadal co jakiś czas tworzą różne ciekawe materiały fotograficzne.

Dudes with CamerasZrzut ekranu 2016-12-09 o 21.40.06 (2)

Kanał jednego z moich ulubionych fotografów Joey L. Dzieli się na nim kulisami swoich sesji zdjęciowych jednocześnie przekazując różne ciekawe informacje na temat pracy, którą wykonuje.

Dzięki takim materiałom poznajemy pracę wybitnego fotografa, widząc dokładnie jak wykonuje swoje prace.

Framed ShowZrzut ekranu 2016-12-09 o 21.40.16 (2)

Kanał bardzo nieregularnie odświeżany jednak w swoich archiwach ma wiele ciekawych pozycji, z którymi warto się zapoznać.

The Slanted LensZrzut ekranu 2016-12-09 o 21.40.21 (2)

Kanał fotograficzny prowadzony przez bardzo charakterystycznego, momentami irytującego prowadzącego. Jednak wartości, które się tam znajdują są przydatne i zarówno początkujący jak i bardziej zaawansowany znajdzie pozycje dla siebie.

Jared PolinZrzut ekranu 2016-12-09 o 21.40.36 (2)

Charyzmatyczny twórca Jared Polin stworzył duży kanał fotograficzny, na którym prezentuje testy sprzętu, sesje zdjęciowe, poradniki fotograficzny i materiały dotyczące obróbki zdjęć.

Wypromował zwrot “I Shoot RAW”, który jest jego charakterystycznym zwrotem. Ostatnio wypuścił aplikację “My Gear Vault”, która pomaga zorganizować sprzęt fotografa.

Joe EdelmanZrzut ekranu 2016-12-09 o 21.41.53 (2)

Starszy Pan, który stworzył bardzo ciekawy kanał o fotografii, na którym dzieli się z widzami swoją fotograficzną wiedzą. Znajdziecie tam sporo różnych poradników ale również możecie oglądać program “Tog Chat” na żywo. Podczas jego trwania można zadawać pytania.

Wiele materiałów archiwalnych stoi na wysokim poziomie i rozwiązuje wiele problemów fotografów.

PODSUMOWANIE

Sami widzicie ile darmowej wiedzy jest na wyciągnięcie ręki. Wystarczy tylko poświęcić trochę czasu, odnaleźć materiały, które Was interesują i po prostu je oglądać oraz wyciągać z nich wnioski a zdobytą wiedzę przełożyć na praktykę.

Wiem, że bardzo mało jest materiałów o fotografii w naszym języku, dlatego robię co w mojej mocy żebyście mogli oglądać filmy również po polsku.

Za jakiś czas opublikuję kolejną część tej serii ponieważ otrzymałem od Was mnóstwo linków do interesujących kanałów o fotografii.