fbpx

Fotograficznych, ciekawych miejsc w sieci jest kilka. Nie jest ich z pewnością cała masa przez co nie wszyscy o nich wiedzą. Jako, że dążę cały czas do tego aby rozwijać swój warsztat, czytam różne interesujące portale o fotografii. Wam również one się przydadzą!


Na początku istnienia bloga stworzyłem zestawienie portalów o fotografii, które prowadzone są w języku polskim. To nadal bardzo aktualna lista. Jednak świat fotografii na Polsce się nie kończy. Zagraniczne portale mają również sporo do zaoferowania i o tym będzie właśnie dzisiaj.

Od razu zaznaczę, że skupiłem się tym razem tylko i wyłącznie na serwisach o fotografii, które można czytać w języku angielskim. W dzisiejszych czasach bardzo dużo osób nie ma większych problemów ze zrozumieniem podstawowych zwrotów. Poza tym każdą stronę można przetłumaczyć poprzez narzędzie Google i w ten sposób osoby, które z językiem angielskim mają niewiele wspólnego również wyniosą coś dla siebie.

Najlepsze portale o fotografii

Fstoppers.com
Zrzut ekranu 2016-02-11 o 13.50.14

Zdecydowanie mój ulubiony zagraniczny portal fotograficzny. Pojawia się tam nie tylko wiele ciekawostek i nowinek ze świata fotograficznego ale również wiele poradników fotograficznych. Na Fstoppers jest stała ekipa, która co jakiś czas tworzy materiały wideo dla innych pasjonatów. Część z nich jest tworzona specjalnie pod sklep i część można obejrzeć za darmo a pełny dostęp jest płatny.

Portal cenię przede wszystkim za niesamowitą jakość materiałów. Szczególnie tych edukacyjnych. Filmy z kolei, które tworzą mogą być tylko wzorem do naśladowania. Gwarantuję Wam wiele cennych godzin czytania i oglądania.

Poza tym na Fstoppers można również dodawać własne zdjęcia do galerii portalu.

PetaPixel.comZrzut ekranu 2016-02-11 o 13.54.16

To również bardzo dobry portal fotograficzny z tym, że w głównej mierze opiera się on na nowinkach ze świata fotografii i podcastach.

Jest również dział z tutorialami, do którego swoje artykuły mogą dodawać Czytelnicy. Zaglądam tam regularnie jednak nie każdym tematem jestem tak mocno zainteresowany jak na Fstoppers.

DigitalCameraWorld.com
Zrzut ekranu 2016-02-11 o 13.53.15

To oczywiście główny portal fotograficzny Digital Camera. W poprzednim artykule (Polskie portale fotograficzne) linkowałem również do naszego rodzimego odpowiednika.

Jednak w przypadku tego portalu jest on znacznie bardziej rozwinięty w porównaniu do tego z naszego poletka. Oczywiście wszystko z racji tego, że angielski w dzisiejszych czasach jest dominujący na świecie i po prostu masa ludzi pomaga w jego rozwoju.

Na tym portalu znajdziecie wiele ciekawych działów takich jak: fotograficzne triki, edycja zdjęć, testy czy pomysły na zdjęcia. Warto zajrzeć.

DiyPhotography.net
Zrzut ekranu 2016-02-11 o 13.56.05

Ostatnim portalem fotograficznym, który śledzę na bieżąco jest DiYPhotography. Portal powstał z myślą o ciekawych rozwiązaniach typu DIY (zrób to sam) z zakresu fotografii, jednak ostatnio bardzo często pojawiają się również tradycyjne artykuły o fotografii, które zazwyczaj są podobne do tych, które znajdziemy w poprzednich propozycjach.

Warto co jakiś czas zaglądać i sprawdzić co nowego.

PODSUMOWANIE

To moje cztery propozycje z międzynarodowego świata fotografii. Są to jedyne zagraniczne portale fotograficzne, które śledzę na bieżąco. Na świecie jest ich zapewne jeszcze kilka, jednak te według mnie są najbardziej solidne, interesujące i ciekawe.

Szczególnie ulubiłem sobie Fstoppers z racji tego, że artykuły, które się tam pojawiają są nie tylko tymi samymi, które czytamy na całym świcie. Tworzą oni mnóstwo własnych świetnych treści i realizują ciekawe projekty.

Koniecznie dajcie znać jak podoba się Wam moje zestawienie i jakie portale czytacie Wy.

Sprawdźcie również poprzednie moje zestawienie, w których polecałem Wam polskie portale fotograficzne: Najlepsze polskie portale fotograficzne