fbpx

Jeżeli chciałbyś dowiedzieć się jak obrabiać zdjęcia w programie Adobe Lightroom to w tym zestawieniu mam dla Ciebie 7 propozycji filmów i artykułów w formie poradników dla początkujących i bardziej zaawansowanych użytkowników. Pokażę Ci w nich podstawową obróbkę zdjęć RAW oraz wiele przydatnych funkcji. Wszystko na konkretnych przykładach.


Program Adobe Photoshop Lightroom to świetne narzędzie do obróbki zdjęć. Od wielu lat wiedzie prym w różnych zestawieniach. Wszystko przez jego praktyczne i ciekawe funkcje, których można się stosunkowo łatwo nauczyć.

Jednak jest ich tak dużo, że można się w tym wszystkim pogubić. Dlatego na łamach bloga stworzyłem mnóstwo różnych materiałów, w których pokazuję jak dobrze i skutecznie obrabiać zdjęcia w Lightroomie.

Poniżej prezentuję wszystkie z nich. Dzięki nim szybko podszkolisz się w obsłudze programu i uzyskasz ciekawe efekty podczas pracy nad zdjęciami.

Zanim zaczniemy, zachęcam się do subskrypcji kanału YT. Pojawia się tam sporo ciekawych materiałów o tematyce fotograficznej. Kliknij pod spodem a nie ominie Cię żaden nowy materiał 🙂

OBRÓBKA ZDJĘĆ LIGHTROOM

 


Czy Twój Lightroom działa wolno a przez to ciężko na nim obrabiać zdjęcia? Nie tylko Ty! To bardzo częsty problem wśród wielu osób. Zatem przygotowałem poradnik, w którym pokazuję jak przyśpieszyć Lightrooma na 5 różnych sposobów!

JAK PRZYŚPIESZYĆ Lightrooma? 5 sposobów


Color grading to styl obróbki zdjęć, do którego dąży wielu fotografów. Jest kilka prostych sposobów na taką korekcję kolorystyczną. Pokazuję je w tym poradniku fotograficznym z obróbki zdjęć w Lightroomie!

COLOR GRADING – Poradnik Lightroom


Szukasz sposobu na szybką i dobrą obróbkę w Lightroomie? Nie chcesz siedzieć godzinami, żeby osiągnąć świetne efekty? W tym poradniku z obróbki zdjęć pokazuję kilka sposobów na taką właśnie obróbkę.

Szybka i efektywna obróbka w Lightroomie


Nie masz pomysłu na obróbkę zdjęć? Szukasz nowych sposobów i technik? Mam dla Ciebie film, w którym pokazuję kilka sposobów na edycję zdjęć w Lightroomie!

4 PRZYKŁADOWE OBRÓBKI ZDJĘĆ – Poradnik Lightroom


W Lightroomie są dostępne pewne triki, które znacząco ułatwiają pracę oraz ją przyśpieszają. Dzięki nim, cały proces przebiega nie tylko sprawniej ale i lepiej. W tym odcinku przedstawiam 10 trików w Adobe Lightroom!

10 Trików w Adobe Lightroom!


Szukasz pomysłu na obróbkę w stylu czarno-białym? Jest wiele sposobów na dokonanie konwersji do BW. W tym odcinku przedstawiam kilka sposobów na ten właśnie efekt!

Zdjęcia CZARNO-BIAŁE – Adobe Lightroom


Artykuł dotyczy podstawowej obróbki zdjęć w tym właśnie programie. Zobaczysz w nim podstawowe zastosowania różnych istotnych funkcji na przykładzie pracy na konkretnej fotografii.

Podstawowa obróbka zdjęć w Adobe Lightroom #5


Dodge & Burn to technika malowania światłem i cieniem w obróbce. Najczęściej kojarzona jest z Photoshopem. Jednak w Lightroomie z powodzeniem można stosować tę technikę! W tym materiale pokazuję krok po kroku jak osiągnąć dobre efekty za pomocą Dodge & Burn w Lightroomie. 

Dodge & Burn w Lightroomie


W Lightroomie można dowolnie manipulować kolorami. Jednak trzeba to robić umiejętnie, żeby efekty wyglądały dobrze i naturalnie. W tym poradniku fotograficznym pokazuję jak osiągnąć świetne efekty za pomocą bardzo pomocnego narzędzia w Lightroomie! 

Jak dowolnie zmieniać kolory? Obróbka w Adobe Lightroom


Czy masz problem z obróbką dużej liczby zdjęć? Zajmuje to zbyt wiele czasu? Przychodzę z pomocą i w tym filmie pokazuję jak szybciej obrabiać zdjęcia w Lightroomie za pomocą konkretnych trików i narzędzi!

JAK SZYBCIEJ OBRABIAĆ ZDJĘCIA w Lightroomie


Jeżeli chcesz osiągać bardziej zaawansowane efekty podczas obróbki zdjęć w Adobe Lightroom to ten poradnik jest dla Ciebie. Pokazuję w nim tzw. color grading oraz inne bardziej zaawansowane narzędzia. Wszystko w oparciu o rzeczowy przykład.

Obróbka zdjęć portretowych plenerowych


Sporo osób chciałoby przekonwertować swoje ujęcia do czerni i bieli. Lightroom daje oczywiście taką możliwość jednak trzeba ją nieco zmodyfikować żeby efekty były perfekcyjne. Na przykładzie klasycznego ujęcia z sesji studyjnej pokazuję jak osiągnąć idealne rezultaty podczas obróbki zdjęć.

Cyfrowe zdjęcie w stylu analogowym


W porządku, zaprezentowałem klika materiałów, w których pokazywałem jak obrabiać w Lightroomie zdjęcia ludzi. Jednak jest sporo osób, które fotografują również inne tematy. W tym konkretnym poradniku z Lightrooma pokazuję jak obrabiać zdjęcia produktowe żeby te były efektowne.

Jak obrabiać zdjęcia produktowe na aukcję? Obróbka w Lightroom #2


Ciekawym tematem jest fotografowanie nocnego nieba. Ten rodzaj fotografii daje wiele satysfakcji. Jednak problem zaczyna się w momencie kiedy nie widzimy spektakularnych efektów na ekranie komputera. Nic straconego, podczas obróbki zdjęć w programie Lightroom można wyciągnąć sporo detali a dzięki temu fotografie gwieździstego nieba będą wyglądały wyśmienicie.

JAK OBRABIAĆ ZDJĘCIA nocnego nieba (gwiazd)


Przejdźmy teraz do artykułów na blogu. Pierwszym z nich jest zestawienie najpopularniejszych skrótów klawiszowych w Lightroomie. To bardzo przydatne kombinacje, które ułatwiają a przede wszystkim znacznie przyśpieszają pracę podczas obróbki zdjęć. To wyśmienita pozycja dla początkujących ale również bardziej zaawansowanych.

7 najpotrzebniejszych skrótów klawiszowych w Lightroom-ie


W każdym programie znajdą się różne ciekawe “triki”, które dają wymierne korzyści lub znacząco ułatwiają pracę. W przypadku Adobe Lightroom sprawa ma się dokładnie tak samo. Wyłapałem kilka najlepszych i najbardziej praktycznych a całością podzieliłem się na łamach bloga. Sprawdź czy znasz wszystkie z nich.

10 trików pomocnych przy obróbce w Lightroom-ie


N74A1241 sm

Klimatyczna obróbka jest marzeniem każdego fotografa. Wyciąga ona ze zdjęcia wszystko to co najlepsze. Dlatego stworzyłem zestaw, którym dzielę się z moimi Czytelnikami.

To zbiór 10 presetów w unikalnym stylu, dzięki którym osiągniesz wymarzone kolory na swoich fotografiach w mgnieniu oka.
Stworzone na podstawie mojej wieloletniej pracy nad obróbką zdjęć. Są więc dopieszczone oraz przede wszystkim maksymalnie użyteczne i konkretne.

Każdy preset to odmienny i niepowtarzalny efekt, który zmieni Twoje zdjęcia i nada im świetnego klimatu. Zmieniają nie tylko kolory ale również tonację, co prowadzi do perfekcyjnych rezultatów. Jednak w paczce jest coś więcej!

W zestawie znajduje się:
  • Zestaw 10 presetów (7 kolorowych i 3 BW) do Adobe Lightroom 4-6, CC i Adobe Camera Raw 7-9,
  • Instrukcja instalacji w formie filmu (online) oraz PDF – z łatwością zainstalujesz presety dzięki prostej i przejrzystej instrukcji,
  •  Omówienie i przykładowe zastosowanie ważnych narzędzi z zakresu korekcji lokalnych w programie Adobe Lightroom & ACR – film 20 minut (online),
  • Lekcje obsługi presetów w formie 10 filmów (1h 28min online) – poradniki, w których pokazane jest ich praktyczne zastosowanie na konkretnych fotografiach (materiały z Adobe Lightroom).
  • Więcej szczegółów na stronie:

Presety Lightroom i Camera Raw & Lekcje


Na tym kończę całe zestawienie. Zebrałem w jednym miejscu wszystkie najważniejsze i najciekawsze materiały z obróbki zdjęć w popularnym programie Adobe Photoshop Lightroom. Po przerobieniu całości, Twój warsztat z miejsca ulegnie znaczącej poprawie. Dopełnieniem może być zestaw Klimatycznych presetów & Praktycznych lekcji, który znacznie ułatwia pracę nad zdjęciami.

Nie pozostaje mi nic innego jak życzyć Ci powodzenia!

PS: Jeżeli masz propozycję nowych poradników fotograficznych, daj o nich znać.