fbpx

Seria, w której prezentuję różne pomysły na zdjęcia, zarówno w plenerze jak i w studio. O ile mnie pamięć nie myli, o różnych ciekawych tłach do zdjęć studyjnych pisałem 2 razy. Przeszliśmy wspólnie przez koc termiczny i gazety. Tym razem wpadłem na jeszcze inny pomysł, na stworzenie tła fotograficznego, które można kreatywnie wykorzystać.


Tytuł może sugerować różne rzeczy; łóżko, sofa i tym podobne. Ci którzy śledzą facebooka lub instagrama bloga mogą w tym momencie domyślać się o co chodzi.

ARTYKUŁ JEST CZĘŚCIĄ SERI ZRÓB TO SAM CZYLI FOTOGRAFICZNE DIY

Juz jutro, na blogu nowy pomysl na kreatywne zdjecie z tym “czyms” 🙂

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika FotoBlysk.com (@fotoblysk.com_blog_foto)

Oczywiście rozchodzi się o zwykłe prześcieradło.
Któregoś wieczoru, rozkładając łóżko, między czasie myślałem o nowych pomysłach na zdjęcia. Przez cały dzień nie miałem weny twórczej, prawdopodobnie spowodowane to było intensywnością ostatnich tygodni.

Pomysł przyszedł całkowicie nieoczekiwanie. Po prostu trzymałem w ręce prześcieradło, popatrzyłem na nie i powiedziałem sobie w duchu. Przecież to jest dobre tło!
Prześcieradło było w paski, przez co można było je ciekawie wykorzystać. Nie miałem już siły na dalsze główkowanie, więc postanowiłem wrócić do pomysłu nazajutrz.

Następnego dnia dopracowując pomysł określiłem mniej więcej jak wykorzystam mój rekwizyt w ciekawy sposób. Wymyśliłem, że prześcieradło zawieszę tak żeby paski układały się pionowo. Planowałem stanąć na jego tle w ubrany w koszulkę w paski, które idą w poziomie.

Taka konfiguracja tworzy bardzo ciekawą kompozycję, która już na pierwszy rzut oka przyciąga wzrok.

This slideshow requires JavaScript.

 

WYKONANIE

Po zawieszeniu prześcieradła, przyszedł czas na ustawienie światła. Długo się nie zastanawiałem i na lampie zawiesiłem mój ulubiony Beauty Dish 70cm z gridem, który ustawiłem bardzo blisko tła.

Dzięki temu światło, które rozkładało się na mojej twarzy było kontrastowe i podkreślało kości policzkowe i rysy twarzy.
Należy również wspomnieć, że BD ustawiony był dokładnie na przeciwko mnie pod kątem 45*.

Stałem blisko tła bo około 30-40cm od niego. Ustawiłem przysłonę na f/4, przez co delikatnie rozmyłem tło.

 

PARAMETRY

1/125s | f/4 | ISO: 100 | 50mm

 

EFEKT

N74A8058a

 

PODSUMOWANIE

Jako tło możecie wykorzystać dowolne prześcieradło lub inne tego typu materiały. Kolory i wzory ogranicza tylko nasza wyobraźnia.
Ostatnio wykorzystałem nawet agrowłókninę jako tło do zrobienia szybkich zdjęć legitymacyjnych i wyszło to dokładnie tak jak na tle studyjnym.

Wiele osób szuka dziury w całym i narzeka chociażby na to, że nie ma studyjnego tła więc nie może robić takich zdjęć. Jak przeczytacie lub usłyszycie takie lamenty, podsyłajcie im link do tego artykułu 🙂

Tymczasem doceńcie pracę jaką dla Was wykonuję i zostawcie po sobie znak 😉

INNE POMYSŁY NA ZDJĘCIA: TUTAJ