fbpx

Wiele osób tuż przed wybraniem się na zdjęcia, szuka pomysłów na zdjęcia w plenerze w internecie. Piszę ten artykuł właśnie po to żeby szybko i łatwo odnaleźć sposób na dobre zdjęcia na zewnątrz. Znajdziesz tutaj zbiór różnych pomysłów na sesje zdjęciowe w plenerze.

Na tym blogu fotograficznym opublikowałem wiele artykułów opisujących moje fotografie oraz przedstawiałem Wam różne sposoby na kreatywne zdjęcia.

W tym tekście, postanowiłem zebrać dla Was kilka z nich, wszystko po to żeby były łatwo dostępne w jednym poście. Wystarczy tylko kliknąć w wybrany pomysł (tytuł) aby przejść do pełnego artykułu i szczegółowego opisu wykonania.

Bez zbędnego przeciągania, zaczynajmy!

POMYSŁY NA ZDJĘCIA W PLENERZE

ZDJĘCIA PRZY CHOINCE

Podczas świąt, wszędzie gdzie się rozejrzymy, widzimy rozmaite świecidełka i lampki, które generują interesujące światło. A gdyby tak wykorzystać je do zdjęć? Dlaczego nie! To świetny pomysł na kreatywne zdjęcie w plenerze.

ZDJĘCIA W ŚNIEGU

Kto powiedział, że nie można robić zdjęć podczas opadów deszczu lub śniegu? Większość osób tak mówi. Szkoda, bo to wyjątkowa pogoda do fotografowania a efekty w postaci zdjęć są niesamowite.

Martwicie się o sprzęt? O tym też pomyślałem. W artykule znajdziecie łatwy sposób na solidne zabezpieczenie Waszych aparatów.

WIOSENNE ZDJĘCIA WŚRÓD DRZEW 

Po zimie przychodzi wiosna, a wraz z nią wszystkie drzewa zaczynają kwitnąć. To wyśmienita okazja do tego aby wyjść na zewnątrz i zacząć fotografować.
Do tego typu atmosfery, idealnie pasują miękkie i delikatne fotografie. Na tym właśnie opiera się ten pomysł na zdjęcia. Sprawdźcie jak łatwo możecie wykonać takie fotografie.

EFEKT MIĘKKOŚCI PRZEZ FILTR DIY

Chcielibyście uzyskać taki efekt podczas wykonywania zdjęć? Nie podczas obróbki ale już podczas wciśnięcia spustu migawki? To nic trudnego i dzięki temu artykułowi dowiecie się jak wykonać taką fotografię. To świetny i sprawdzony pomysł na sesję zdjęciową.

ZDJĘCIA Z LAMPAMI W LESIE

W tym artykule pokazuję ciekawy i kreatywny sposób na zdjęcie w lesie. Tym razem wykorzystałem nie tylko światło naturalne ale również błyskowe. To poradnik fotograficzny odpowiadający na pytanie jak robić zdjęcia z lampą błyskową w plenerze. Sprawdźcie ten pomysł i wykorzystajcie go w praktyce.

MROCZNA SESJA Z LAMPIONEM W LESIE

Kiedy zapadnie tak zwana szarówka, większość osób odkłada aparat do plecaka i czeka na nowy dzień. To błąd! Klimatyczne fotografowanie o zmroku to wyśmienity pomysł na zdjęcie w plenerze.
W tym artykule opowiadam o tym jak wykonać mroczne zdjęcia z lampionem w lesie.

KLIMATYCZNA SESJA PRZY ŚWIECACH

Fotografowaliśmy w poprzednim pomyśle tuż po zmroku. Teraz zrobiło się trochę ciemniej (ale jeszcze nie całkowicie ciemno!). To również wyśmienity moment na kreatywne fotografowanie.
W tym tekście opisuję sesję zdjęciową pary, w której głównym światłem były świece. Sprawdźcie jak zrobić takie zdjęcia.

POMYSŁ NA ZDJĘCIA NA PARKINGU PODZIEMNYM

Jeżeli pogoda wyjątkowo nie dopisuje a fotografujemy w mieście, to warto poszukać parkingu podziemnego i tam właśnie wykonać sesję zdjęciową. Problemem może być jedynie oświetlenie. Ale jeżeli znajdziemy taki, który jest dobrze oświetlony, to sesja zdjęciowa, którą tam można wykonać będzie rewelacyjna.

PODSUMOWANIE

W powyższym zestawieniu zaprezentowałem Wam wiele pomysłów na zdjęcia w plenerze. Jestem przekonany, że teraz jeżeli tylko będziecie chcieli zrobić ciekawe i kreatywne fotografie na zewnątrz to sposobów Wam nie zabraknie.

Za jakiś czas powstanie kolejny zbiór, który odpowie na pytanie jak robić dobre zdjęcia w plenerze.

Więcej artykułów: Podstawy Fotografii