01Gru

PRESETY DO LIGHTROOMA – WSZYSTKO CO MUSISZ WIEDZIEĆ

W tym poradniku znajdziesz wszystkie niezbędne informacje dotyczące presetów do Lightrooma. Zobacz czym są presety, jak działają, gdzie się znajdują, jak stworzyć własny preset, jak je ściągnąć i zainstalować oraz dowiedz się więcej o zestawie, z którego sam korzystam!


 

CO TO SĄ PRESETY?

Presety to zapisane ustawienia obróbki zdjęć, które później można nanieść na inne, dowolne zdjęcie. Czyli za pomocą presetów zapisujemy edycję jaką wykonaliśmy w Lightroomie, żeby później wykorzystać ją na innych fotografiach. Dzięki temu nie musisz za każdym razem rozpoczynać obróbki od zera.

 

JAK DZIAŁAJĄ PRESETY?

Podczas tworzenia presetu fotograf wskazuje jakie ustawienia mają zostać zapisane w presecie.
Zatem każda zmiana suwaków w Lightroomie jaka zostanie zapisana w presecie później zostaje przeniesiona na inne zdjęcie, na które zostaje nałożony preset.
Wystarczy z zapisanych presetów wskazać ten, który chcemy nanieść na zdjęcie.

 

GDZIE SĄ PRESETY W LIGHTROOM?

Presety znajdują się w zakładce DEVELOP (wywołaj) w lewej rozwijanej kolumnie. Tam znajdziesz zakładkę PRESETS (ustawienia domyślne)

 

JAK STWORZYĆ WŁASNY PRESET W LIGHTROOM?

Po wykonanej obróbce zdjęcia możesz zapisać daną edycję, żeby w przyszłości nanieść ten efekt na inne fotografie. Żeby to zrobić wystarczy rozwinąć lewą kolumnę w zakładce DEVELOP (wywołaj) i przy napisie PRESETS (ustawienia domyślne) kliknąć w ikonkę PLUSA (+). Następnie wybierz korekty jakie chcesz zapisać w presecie oraz nadaj mu nazwę oraz wybierz zakładkę, w której ma być on zapisany. Teraz wystarczy już wszystko potwierdzić.

 

JAK ŚCIĄGNĄĆ PRESETY DO LIGHTROOM?

Jeżeli chcesz pobrać sprawdzone presety, które pozwolą Ci na edycję w różnych stylach (efekty analogowe, filmowe, boho, naturalne, rustykalne, wyraziste, pastelowe, i wiele innych) to polecam Ci presety, które sam stworzyłem i z których korzystam na codzień. Z resztą, zobacz jak prezentuje się mój zestaw ULTRA PACK:

>> DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ <<

 

JAK ZAINSTALOWAĆ PRESETY DO LIGHTROOM CLASSIC i LIGHTROOM MOBILE?

Dokładne informacje jak zainstalować presety znajdziesz na moim blogu. Wybierz instrukcję dla Ciebie:

  1. Instalacja presetów Lightroom Classic na komputerze 
  2. Instalacja presetów Lightroom Mobile Android i iOS

 

CZY WARTO KUPIĆ PRESETY DO LIGHTROOM?

W sieci dostępnych jest setki tysięcy presetów. Mnóstwo z nich jest stworzona na bazie obróbki jednego zdjęcia przez to nie pasują do fotografii, które są wykonane w innych warunkach. Stworzenie dobrych presetów nie jest łatwe i wymaga mnóstwo testów i eksperymentów, żeby efekt końcowy pozwolił wykorzystać pełen potencjał zestawu.

Zatem wybieraj tylko sprawdzone paczki presetów gdzie możesz zapoznać się z opiniami innych użytkowników oraz najlepiej jeżeli autor daje Ci gwarancję satysfakcji (jeżeli presety Ci się nie spodobają otrzymujesz 100% zwrotu za zakup).

Dzięki dobrym presetom nie stracisz godzin na obróbkę a efekty będą zachwycające. To gotowe efekty w różnych stylach, które za pomocą kliknięcia nanosisz na dowolną fotografię. W zestawie ULTRA PACK znajdziesz ponad 30 różnych ustawień co daje Ci możliwość doboru konkretnego stylu do danej fotografii.

Włożyłem całe serducho w stworzenie zestawu ULTRA PACK, korzystam z nich na codzień i nie wyobrażam sobie już obróbki bez tego zestawu.

Podpisuję się pod nim oboma rękami dlatego pozwól sobie pomóc – nadaj niesamowity klimat swoim fotografiom już teraz.

>> SPRAWDŹ ZESTAW <<

 

ABOUT THE AUTHOR

Michał Kula
Cześć! Przede wszystkim jestem szczęśliwym i pozytywnie nastawionym do życia człowiekiem, który nieustannie dąży do realizacji marzeń i celów. Nieodłączną częścią mojego życia jest fotografia, którą dzielę się z Tobą na blogu.