fbpx

W nowym filmie poruszam temat, o który od dawna pytaliście. Oczywiście sporo poradników tworzę na Wasze prośby dlatego tym razem opowiem i pokażę krok po kroku jak przygotować zdjęcie do publikacji w internecie, jaką rozdzielczość zastosować oraz jak wyostrzyć fotografie po zmniejszeniu. Zaprezentuję jak wygląda cały ten proces na podstawie programu Adobe Lightroom oraz Adobe Photoshop jednak wszystkie kroki można przenieść na dowolny program. 


Odpowiednie dopasowanie zdjęć do internetu jest piekielnie ważne. Nie ma nic gorszego jak zniszczenie jakości dobrych fotografii przez nieudolne algorytmy stron. Nie pozostaje nam nic innego jak poznać preferencje strony i przygotowanie pliku właśnie według tych zasad.

W taki sposób, strona ingeruje w znacznie mniejszym stopniu w nasze zdjęcie a co za tym idzie, nie niszczy naszej pracy.

Zobaczcie jak ten proces wygląda u mnie. Właśnie w taki sposób od dawna publikuję moje zdjęcia i do tej pory nie dostrzegłem problemu z ogromnym spadkiem jakości na żadnej stronie WWW.

W  filmie poruszam następujące tematy:

  • jaką rozdzielczość zdjęć wybrać na facebooka i do innych stron WWW,
  • jaką rozdzielczość DPI zastosować aby zdjęcia prezentowały się najlepiej,
  • jak wyostrzyć zdjęcia po zmniejszeniu,
  • jaką przestrzeń barwną wybrać.

Zapraszam do obejrzenia!

Jak przygotować zdjęcia do publikacji w internecie?

Bezpośredni link do odcinka: https://youtu.be/wFN0HoJsx8s

Chcesz wiedzieć o wszystkich filmach? Subskrybuj kanał YT: