fbpx

Poradnik z obróbki zdjęć, w którym przedstawiam szybkie sposoby na obróbkę zdjęć w Photoshopie. Zobacz jakie są moje ulubione korekty, które wprowadzisz kilkoma kliknięciami i osiągniesz zdumiewające efekty. Poznaj TOP 8 moich ulubionych korekt w Photoshopie!


JAK WYGŁADZIĆ SKÓRĘ W PHOTOSHOPIE

W filmie zobaczysz najprostszy sposób na szybkie wygładzenie skóry w Photoshopie. Sprawdzi się on wtedy kiedy chcesz ją lekko przymatowić. Zdecydowanie nie jest to narzędzie do zaawansowanego retuszu tylko szybkiej i delikatnej korekty. Jednak w wielu przypadkach, bardzo dobrze zdaje egzamin. Wystarczy… zwykły pędzel ale odpowiednio zastosowany!

JAK IDEALNIE WYOSTRZYĆ ZDJĘCIE W PHOTOSHOPIE

Wyostrzenie zdjęć to bardzo ważny element. Nie każdy obiektyw daje nam perfekcyjną ostrość. Jednak zawsze można ją nieco poprawić i skorzystać z narzędzi dostępnych w Photoshopie. Mam jeden sposób na wyostrzenie zdjęć, który sprawdza się idealnie i działa bardzo dobrze. W tym filmie poznasz tę metodę! Skorzystamy z filtra górnoprzepustowego!

JAK ZREDUKOWAĆ ŻÓŁTY ODCIEŃ SKÓRY

Kiedy mamy niekorzystne światło, skóra może wpadać w żółty odcień co nie wygląda zbyt dobrze. Wówczas warto skorygować ten kolor i sprawić, żeby skóra wyglądał ładnie oraz naturalnie. W Photoshopie jest narzędzie, które idealnie sobie z tym poradzi! Wykorzystamy narzędzie Kolor Selektywny!

JAK SZYBKO ZROBIĆ RETUSZ SKÓRY W PHOTOSHOPIE

Niekiedy na zdjęciu potrzebujemy usunąć kilka drobnych niedoskonałości cery. Wówczas nie musimy wchodzić w zaawansowane i długie metody retuszu. Możemy skorzystać ze znacznie szybszych sposobów, które dadzą świetne efekty. Skorzystam z różnych pędzli korekcyjnych!

JAK NAJLEPIEJ DODAĆ KONTRAST DO ZDJĘĆ W PHOTOSHOPIE

Zwykłe dodawanie kontrastu w Photoshopie powoduje dodatkowo nasycenie całej fotografii. Przecież nie o to chodzi. Chcemy dodać tylko i wyłącznie kontrast! Jest na to sposób. Dzięki niemu dodamy kontrastu do zdjęcia jednocześnie nie nasycając zdjęcia. Wykorzystamy warstwę czarno-białą!

Bezpośredni link do filmu: https://youtu.be/C4N1GGmrN6I


Chcesz więcej materiałów z Photoshopa?
Znajdziesz je tutaj:
PORADNIK PHOTOSHOP