22Gru

5 sposobów na SZYBKIE ZDJĘCIA PRODUKTÓW

Poradnik fotograficzny o tym jak robić lepsze zdjęcia produktów i przedmiotów w łatwy, szybki i efektowny sposób. Umiejętność dobrego fotografowania najróżniejszych rzeczy jest w naszych czasach bardzo przydatna. W końcu często robimy zdjęcia na aukcje internetowe czy portale ogłoszeniowe. Żeby pokazać, że nie trzeba mieć drogiego sprzętu do takich zdjęć to zamiast lustrzanki, wykorzystałem telefon. 


W tym odcinku oprócz 5 sposobów na szybkie zdjęcia produktowe przedstawiam również kilka porad o tym jak lepiej robić tego typu fotografie. Zapraszam na film!

CZEGO DOWIESZ SIĘ Z TEGO MATERIAŁU?
– jak robić zdjęcia produktowe w domu,
– poznasz pomysły na ciekawe zdjęcia produktów,
– dowiesz się jakie światło wykorzystać,
– jak wykonać dobre zdjęcia nawet telefonem komórkowym.

Bezpośredni link do filmu: https://youtu.be/_R6NRu9XA9c

Chcesz wiedzieć o wszystkich filmach?
Subskrybuj kanał YT:

 

Transkrypt odcinka

Umiejętność ciekawego fotografowanie przedmiotów jest bardzo przydatna niemal każdej osoby. Dzięki dobrym zdjęciom dużo łatwiej chociażby sprzedać produkty. Dlatego tym razem pokażę Wam 5 szybkich i  efektownych sposobów na zdjęcie przedmiotów i produktów. ZACZYNAMY!

Tym razem z fotografowania ludzi przechodzę do zdjęć przedmiotów. W końcu w dobie instagrama często robimy zdjęcia przedmiotom codziennego użytku. Poza tym te sposoby będą również pomocne kiedy będziecie chcieli wystawić jakąś rzecz na sprzedaż w sieci. Żeby było trudniej, w tym filmie posłużę się nie lustrzanką a telefonem komórkowym.

Zanim jednak przejdziemy do sedna filmu, mam dla Was kilka porad na fotografowanie przedmiotów:

  • zadbaj o dobre oświetlenie, fotografuj blisko okna, nawet na parapecie lub wyjdź na zewnątrz. Wówczas światła będzie pod dostatkiem co poskutkuje świetną jakością fotografii,
  • fotografuj czysty przedmiot, nikt nie lubi patrzeć na brudne rzeczy, doświetlaj scenę blendą, możesz ją zrobić z kawałka folii aluminiowej, kartki papieru czy styropianu,
  • pokaż rzecz z ciekawej perspektywy, tak żeby pokazać ją z najlepszej strony.

Teraz przejdźmy do pomysłów na zdjęcia!

Zrób zdjęcia na ciekawym tle

Pierwszy pomysł jest banalnie prosty. Znajdź ładne tło, na którym położysz fotografowany przedmiot i rób zdjęcia tak aby na zdjęciu pojawiło się tylko tło oraz przedmiot. Osobiście bardzo lubię robić zdjęcia na drewnianych powierzchniach, często wykorzystuję stoły, meble czy podłogi.

Stwórz odbicie

Następnym ciekawym pomysłem jest stworzenie odbicia przedmiotu. Wbrew pozorom jest to bardzo proste i nie wymaga dużych nakładów finansowych. Wystarczy znaleźć czarną lub białą kartkę, na niej położyć szybę i gotowe! Równie dobrze sprawdzi się lustro.

Fotografuj w naturalnym otoczeniu przedmiotu

Dobrym sposobem na pokazanie produktu jest sfotografowanie go w jego naturalnym środowisku. Jeżeli jest on stworzony z drewna to idealnym miejscem na zdjęcia będzie chociażby las. To trochę taka gra w skojarzenia, która daje wyśmienite efekty.

Klasycznie, na białym tle

Najbardziej klasycznym i uniwersalnym rozwiązaniem jest fotografowanie przedmiotów na białym tle. Jest to banalnie proste a całość nie wymaga żadnego dodatkowego oświetlenia. Wystarczy rozłożyć kawałek kartki w taki właśnie sposób. Następnie należy ustawić ją w takim miejscu, w którym jest dużo światła dziennego. Można już przystąpić do sesji.

Wykorzystaj ciekawe światło

Warto znaleźć lub wykreować ciekawe światło, które stworzy niepowtarzalny klimat zdjęć. Trzeba obserwować otoczenie i dostrzegać wyjątkowe światłocienie. Można też taki efekt stworzyć samemu, W tym przypadku wykonałem proste gobo, przez które przepuściłem światło. Efekty takiego fotografowania są wyśmienite!

Tło z monitora

Kolejnym ciekawym pomysłem jest sfotografowanie przedmiotu na tle monitora, na którym wyświetlimy dowolne tło. Najlepiej sprawdza się bokeh. Monitor ustawiam tak aby fotografowany obiekt był dobrze oświetlony, np. poprzez pobliskie okno. Efekty są bardzo ciekawe.

Podsumowanie

Mając w ręku tych kilka sposobów można tworzyć niemal w dowolnym miejscu bardzo ciekawe zdjęcia, które będą wyglądać niesamowicie. Nie mniej jednak warto poćwiczyć, wypróbować je w praktyce i sprawdzić co daje Ci najlepsze rezultaty. Bo jak to się mówi, trening czyni mistrza i nie ma drogi na skróty.

Czas kończyć, więc jeżeli podobał Ci się ten film pamiętaj żeby zostawić kciuka w górę pod filmem oraz udostępnić go swoim znajomym. Jeżeli jeszcze tego nie robisz, zasubskrybuj ten kanał i kliknij dzwonek obok wówczas będziesz w pierwszej kolejności wiedział o nowych materiałach. I to by było wszystko w tym odcinku, dzięki za uwagę i do następnego razu. Cześć!

ABOUT THE AUTHOR

Michał Kula
Cześć! Przede wszystkim jestem szczęśliwym i pozytywnie nastawionym do życia człowiekiem, który nieustannie dąży do realizacji marzeń i celów. Nieodłączną częścią mojego życia jest fotografia, którą dzielę się z Tobą na blogu.