fbpx

Dzisiaj kolejny wpis z serii “Zainspirowane”.
Tym razem wcieliłem się w 50 centa 😀

KONCEPCJA | POMYSŁ:
Nie ma tu szczególnej historii. Po prostu szukałem ciekawych fotografii do serii “Zainspirowane” i podczas przeszukiwań czeluści internetu natknąłem się na to właśnie zdjęcie z okładki płyty 50cent-a “CURTIS”. Fotografia przyciągnęła moją uwagę, dlatego właśnie postanowiłem spróbować wykonać podobną.
Do wykonania zdjęcia nie potrzebowałem praktycznie żadnej stylizacji. Wystarczył jedynie zegarek. W oryginale występuje również bransoletka, jednak ten element odpuściłem. Resztę zrobi dobre oświetlenie oraz odpowiednie ułożenie ciała.

WYKONANIE:
Analizując oświetlenie na oryginalnej fotografii od razu można dostrzec, że światło jest kontrastowe. Główne źródło ustawione jest dosyć wysoko. Stąd mocny kontrast. Cienie na policzkach wynikają głównie z tego, że ręce trzymane na głowie skutecznie blokują światło.
Moim głównym źródłem światła była okta 90cm z gridem, która ustawiona pod dużym kątem dawała kontrastowe światło, które tworzyło cienie pod oczami, nosem i brodą co było moim głównym celem. Dodatkowo grid zapewnił małą emisję światła na tło, które było białe. Dzięki temu zrobiło się ono znacznie ciemniejsze.
W oryginale dostrzec można kolejne światło, które emitowane jest od dołu (blik w oczach).
W moich zmaganiach zrezygnowałem z drugiej lampy na rzecz blendy (strona biała), która zapewniła blask w dolnej części oczu. Na tym kończy się ustawienie światła.
Ostatnim elementem było odpowiednie za pozowanie. Przede wszystkim ważnym elementem były zmarszczki na czole, które tworzą klimat zdjęcia. Dlatego dłońmi “ściskałem” skórę na czole co dało zadowalający efekt.

LINKI:
Inspiracja: KLIK

PARAMETRY:
1/125s | f/9.0 | ISO: 100 | 85mm

SETUP:
lighting-diagram-1447102015

EFEKT:
N74A3779

 

Zapisz się do newslettera a nie ominie Cię żaden wpis na blogu! Zero spamu!

news