fbpx

Witajcie!
Przyszedł czas na nowy wpis z serii zainspirowane.

POMYSŁ:
Od dłuższego czasu chodził mi po głowie pomysł na zdjęcie w stylu magazynu Forbes. Pomysł nabrał kolorów jak zobaczyłem, że zrobił coś takiego mój idol Aaron Nace z PHLEARN. Kto nie zna PHLEARN, radzę szybko nadrobić zaległości (ostrzegam, wiedzy jest cała masa).

Zatem na tapetę wziąłem fotografie przedstawiającą samego Aarona ponieważ podobała mi się ona zdecydowanie najbardziej. Z filmu przedstawiającego kulisy powstania zdjęcia dowiedziałem się, że użyte zostały 3 lampy. Użył on typowego oświetlenia clamshell opierającego się na dwóch lampach (jedna na górze, druga na dole) tworzących swego rodzaju muszlę. Drugie światło oświetlało tło tworząc jasną poświatę w centrum kadru.

WYKONANIE:
Ja w swoich zmaganiach zdecydowałem się zrezygnować z jednej lampy i wykorzystać tylko dwie. Jedną ustawiłem na przeciwko pod kątem 45* (lampa z Beauty Dishem 42cm z dyfuzorem). Od dołu nie błyskałem niczym, dodałem jedynie blendę (biała strona), która odbiła światło i dawała dokładnie taki efekt jakiego oczekiwałem.
Drugą lampę ustawiłem tak aby oświetlała tło. Była to lampa systemowa z gridem.

 

Inspiracja: PHLEARN- PHORBES

SETUP:
lighting-diagram-1398934482

EFEKT:
f/22 |1/125s | ISO: 100 | 50mm
N74A0493