fbpx

Już niebawem oficjalnie dostępny będzie kurs “Jak Zacząć Zarabiać na Fotografii”, w którym prowadzę Cię za rękę poprzez budowanie własnego foto-biznesu od zera. W związku z tym, na blogu i kanale YouTube opublikowałem rozmaite materiały, w których mówię o tych kwestiach, które są z tym tematem związane. Poniżej znajdziesz zbiór różnych materiałów, które są związane z zarabianiem na fotografii i prowadzeniem Facebooka z nastawieniem na pozyskiwanie klientów.


KURS JEST JUŻ DOSTĘPNY!
KLIKNIJ W OBRAZEK PONIŻEJ I DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ


Artykuł, w którym podpowiem Ci jak w kilku prostych krokach zwiększyć zasięg na Facebooku całkowicie za darmo.

JAK ZWIĘKSZYĆ ZASIĘG zdjęć na facebooku


W tym artykule powiem Ci jak z osoby, która jest uznawana w otoczeniu za osobę, która lubi robić zdjęcia w specjalistę w tej dziedzinie. 

BĄDŹ SPECJALISTĄ w swojej dziedzinie


Pozyskanie pierwszych zleceń nie musi być takie trudne. Wystarczy, że pewne osoby dowiedzą się o tym, że robisz zdjęcia. 

Mów wszystkim, że ROBISZ ZDJĘCIA!


Niezwykle istotnym elementem w budowaniu własnego foto-biznesu jest promowanie swoich zdjęć. W końcu trzeba być rozpoznawalnym. W tym filmie powiem Ci jak to zrobić.


Mnóstwo osób wychodzi z założenia, że aby zarabiać na fotografii trzeba mieć sprzęt za grube pieniądze. Inaczej nie ma opcji zbudować własnego foto-biznesu. Oczywiście to bzdura. W tym filmie powiem Ci jak to zrobić i jak wykorzystać tani sprzęt do zarobienia na zdjęciach.


W ostatnim czasie ogłosiłem wielką akcję na facebooku, w którym przeglądnąłem ponad 150 Waszych stron i wypisałem Wam błędy, które u Was wyłapałem. U bardzo wielu osób przewijało się sporo tych samych błędów. Poniżej przedstawiam Wam te właśnie błędy.

BRAK IDENTYFIKACJI WIZUALNEJ
Wchodząc na większość profili, nie wiedziałem gdzie jestem. Nie miałem pojęcia o czym jest strona i co mogę tutaj znaleźć. Nie wystarczy Wasze firmowe logo, większość osób przecież go nie zna.

Zatem:

  • na zdjęciu profilowym zamieść swoje zdjęcie (autoportret), niech klient zobaczy po drugiej stronie człowieka, a w opisie napisz parę słów o sobie w kontekście fotografii,
  • na zdjęciu w tle zaprezentuj ładne zdjęcie i napisz na nim czego dotyczy strona, np. “XYZ “Fotografia ślubna”, wówczas po wejściu wiem co tutaj znajdę, nie mniej ważny jest opis tego zdjęcia, warto wykorzystać darmową przestrzeń reklamową i napisać tam parę słów o tym czym się dokładnie zajmujesz i co możesz zrobić dla klienta.

BRAK REGULARNYCH PUBLIKACJI
Wiele osób publikuje zdjęcia raz na dwa tygodnie albo nawet i rzadziej. To stanowczo za mało. Szczególnie na początku. W ten sposób ciężko zbudować grupę odbiorców i docierać do nowych osób. Na początku, publikacje 2-3 razy w tygodniu to minumum.

BRAK CIEKAWYCH OPISÓW ZDJĘĆ
Wiele osób nie tworzy ciekawych opisów zdjęć. Żeby zaciekawić odbiorcę nie wystarczy podać imion osób fotografowanych. Trzeba napisać coś o sesji, miejscu i emocjach. To wszystko wzmacnia przekaz i przyciąga odbiorce, który chętniej stanie się klientem. Ładnych zdjęć jest dużo, ciekawie opisanych – bardzo mało. Dlatego wyróżnij się z tłumu innych i napisz coś co zaciekawi Twojego odbiorcę.

BRAK ZACHĘCENIA DO WSPÓŁPRACY
Jak chcesz pozyskać klientów jeżeli nigdzie nie piszesz o tym, że możesz wykonać takie zdjęcia dla klienta? W opisach zachęcaj do podjęcia współpracy, napisz, że chętnie wykonasz taką sesję czy, że zapraszasz do kontaktu w sprawie współpracy. W ten sposób tworzysz tak zwane “wezwanie do działania” i ułatwiasz podjęcie decyzji odbiorcy.
W przeciwnym razie, często osoby po prostu przeglądną Twoje zdjęcia, powiedzą “ładne” i pójdą dalej.
To tak w wielkim skrócie. Pozostałe informacje macie w wiadomościach ode mnie 🙂


PODSUMOWANIE

Tak właśnie prezentują się materiały, z których zapewne sporo wyniesiecie. To tylko mała namiastka tego co będzie w pełnym kursie “Jak Zacząć Zarabiać na Fotografii”. Dołożyłem wszelkich starań, żeby przeprowadził Cię on przez świat budowania własnego foto-biznesu ale przede wszystkim pozwolił Ci łatwo i szybko wdrożyć zdobytą wiedzę w życie. Dlatego do samych lekcji wideo, których jest ponad 40, dokładam szereg materiałów pomocniczych w postaci:

  • pliki MP3 – lekcje do słuchania,
  • list zadań – nie musisz wyłapywać co trzeba zrobić, lista zadań powie Ci jakie konkretne rzeczy wykonać,
  • streszczenia lekcji – każda lekcja jest również streszczona, to swego rodzaju pigułka, która pozwoli Ci łatwo i szybko przypomnieć sobie o czym się w niej uczyłeś,
  • wzory umów –  w budowaniu foto-biznesu bardzo ważne są umowy, jednak mądre ich sformułowanie nie jest łatwe, do kursu dołączam pliki z moimi sprawdzonymi umowami, które możesz wykorzystać u Ciebie.

Poza tym, na kurs masz pełną gwarancję satysfakcji. Jeżeli będziesz niezadowolony z wiedzy, którą przekazuję, bez gadania zwrócę Ci pełną kwotę. Najważniejsze jest dla mnie Twoje pełne zadowolenie.

Z resztą, sprawdź opinię osób, które uczestniczyły w pierwszej edycji:

 

Premiera już 10.10.2018. Zapisz się na listę osób oczekujących, gwarantuję, że OPŁACA SIĘ 😉 na niej być 🙂

[wysija_form id=”18″]