01Gru

Zdjęcia Czytelników #5

Kolejne zestawienie najlepszych prac Czytelników naszego Bloga Fotograficznego. Tym razem w zestawieniu dominują ładne widoki i przyroda. To taka mała odskocznia od dotychczasowych artykułów z tej serii, w których dominowały zdjęcia ludzi


Kolejność publikowania prac jest losowa.
Zaczynajmy!

Zdjęcia Czytelników #5

IMG_2776
Fot. MATIzz

Opis wykonania Twojego zdjęcia:
Oglądałem żubry w Białowieży, gdzie wyglądają jak w zoo. Są mocno „uczłowieczone” czyt. niepłochliwe. Zrobiłem oczywiście zdjęcia ale nie różniły one się od tych sfotografowanych w stołecznym Ogrodzie Zoologicznym. Nie publikowałem tego.

Te natomiast, spotkałem również na Podlasiu ale w miejscowości Kiermusy, którą to, okala Puszcza Knyszyńska. Jest tam ostoja żubra, gdzie także żyją w niewoli. Tu jednak były one dzikie , bardziej naturalne, stroniące od ludzi.

Zagroda jest umieszczona w dosyć gęstym lesie, gdzie zwierzaki mogą czuć się jak w środowisku naturalnym, ograniczonym przestrzenią.

Postanowiłem zrobić wszystko, żeby pokazać je tak, aby wyglądało to, na jak najbardziej dzikie, i przypadkowe spotkanie. Obszedłem (dosyć sporą zagrodę) dookoła, gdzie mogłem je podejść w bardziej żubrzym środowisku, stroniąc od licznych gapiów. Ludzi nie było, bo znalazłem miejsce, trudno dostępne i niemało się natrudziłem, żeby się tam przedrzeć. Dostałem się w to miejsce pod groźbą kary. Wyczekałem, aż żubrza rodzina, zdegustowana obserwatorami,  przemieści się w moje okolice. Korzystając z teleobiektywu oraz wykorzystując niską wartość przysłony, „przytuliłem” obiektyw do ogrodzenia (siatka z oczkami)” i czekałem na moment najbardziej odpowiedni. Powstało ok 30 klatek z tego spotkania ale to wydało mi się najwłaściwsze.

Tak oto powstała imitacja przypadkowego spotkania z dziką naturą.

Parametry ekspozycji wykorzystane w zdjęciu:
Czas naświetlania: 1/1250
Przysłona: f/2.8
Czułość ISO: 800

Sprzęt, którym wykonane zostało zdjęcie:
Aparat: Canon Eos 6D
Obiektyw: Canon 70-200 f/2.8

Moje strony:
https://www.facebook.com/matizzfoto
http://www.matizzfoto.pl/
https://500px.com/matizz78

 a20161009parkslaski2
Fot. Marek Kawęcki

Opis wykonania Twojego zdjęcia:
Zdjęcie zostało wykonane w parku w Chorzowie. Tamtego dnia nie nastawiałem się na tego typu widoki. Po prostu po odwóceniu się zobaczyłem że przez liście przebija sie fantastyczne swiatło i postanowiłem to uwiecznić. Natychmiast przystąpiłem do zmiany szkła. Przy robieniu zdjęcia wykorzystałem statyw oraz wężyk spustowy.

Parametry ekspozycji wykorzystane w zdjęciu:
Czas naświetlania: 1/40s
Przysłona: f/11
ISO: 100
Ogniskowa: 42mm

Sprzęt, którym wykonane zostało zdjęcie:
Aparat: Nikon D3100
Obiektyw: Nikkor 18-105mm

SONY DSC

Fot. Kasia Ulaszewska

Opis (dotyczył wszystkich przesłanych prac):
Staram się nie używać obróbki komputerowej, jednak ostatnio coraz częściej przesuwam kilka suwaczków, żeby troszkę upiększyć swoje prace. Zazwyczaj moją największą ingerencją w zdjęcie jest kadrowanie.
Zakochana jestem w fotografii makro, fotografowaniu wszelkich stworzeń, których nie zauważamy na pierwszy rzut oka. Przed zrobieniem zdjęcia znam tylko miejsce, w którym będę wyczekiwać okazji. Ludzie nie są moją mocną stroną, no chyba, że ludzie ze zwierzakami 🙂
Najtrudniejsze dla mnie jest oczekiwanie, większość zdjęć w moich folderach jest wyczekanych i wystanych (lub “przeleżanych”). Obiektyw nie pozwala mi na duże przybliżenie, dlatego muszę zrobić wszystko, aby znaleźć się jak najbliżej obiektu i najważniejsze- nie przepłoszyć go

Parametry ekspozycji wykorzystane w zdjęciu:
Czas naświetlania: 1/100s
Przysłona: f/6.3
Czułość ISO: 100
Ogniskowa: 55mm

Sprzęt, którym wykonane zostało zdjęcie:
Aparat: Sony Alpha 35
Obiektyw: 18-55 kit

Moje strony:
www.pstrokate.blog.pl

unnamed
Fot. Patryk Łotocki

Opis wykonania Twojego zdjęcia:
Strzał z wypadu na opuszczoną budowę parkingu we Wrocławiu. Statyw a na nim Canon 60D z podpiętym Tamronem 17-50 f/2.8. Czas 2s w celu lekkiego rozmycia przejeżdżającego pociągu (prawa strona kadru) w tle, f/2.8, ISO 100. Dodatkowo znajomy trzymał telefon z włączoną latarką skierowaną na twarz.

 Parametry ekspozycji wykorzystane w zdjęciu:
Czas naświetlania: 1/2s
Przysłona: f/2.8
Czułość ISO: 100

Sprzęt, którym wykonane zostało zdjęcie:
Aparat: Canon 60D
Obiektyw: Tamron 17-50 f/2.8
Dodatkowy sprzęt: telefon, statyw

Moje strony:
instagram.com/lotockip/
500px.com/lotockipatryk

2

Fot. Adrian Filipiak

Opis wykonania Twojego zdjęcia:
Bohaterem zdjęcia jest autko w skali 1/43. Oświetlone z boku ekranem tabletu z szachownicą. Samochodzik stoi na podstawce korkowej, jaką stosuje się pod gorące garnki.

Parametry ekspozycji wykorzystane w zdjęciu:
Czas naświetlania: 1,3s
Przysłona: f8
Czułość ISO: 100
Ogniskowa: 55mm

Sprzęt, którym wykonane zostało zdjęcie:
Aparat: Sony A58
Obiektyw: Kitowy 18-55mm
Dodatkowy sprzęt: tablet (tło i oświetlenie), statyw

Moja strona:
http://facebook.com/af007photo


Jeżeli masz w swoim portfolio ciekawe fotografie, koniecznie prześlij je klikając w link poniżej. Do całości dodaj ciekawy opis i inne ważne informacje. Szkic zgłoszenia znajduje się również w linku na dole.

Jeżeli zdjęcie przejdzie pomyślnie weryfikację to z pewnością pojawi się na blogu. Dostaniesz również informację o tym fakcie w odpowiedzi na maila (nie koniecznie w przeciągu kilku dni, zgłoszeń jest sporo).
Więc nie ma się co zastanawiać i…

WYŚLIJ ZGŁOSZENIE

PS: Pamiętajcie o Waszych komentarzach, podzielcie się Waszymi opiniami i informacją, które zdjęcie przypadło Wam najbardziej do gustu 🙂

ABOUT THE AUTHOR

Michał Kula
Cześć! Przede wszystkim jestem szczęśliwym i pozytywnie nastawionym do życia człowiekiem, który nieustannie dąży do realizacji marzeń i celów. Nieodłączną częścią mojego życia jest fotografia, którą dzielę się z Tobą na blogu.