fbpx

Czytelnicy bloga po raz kolejny, dzielą się swoimi wyjątkowymi fotografiami i opisują jak one powstały. To już ósma odsłona tej serii, z której dowiecie się jak zrobić takie zdjęcia. W tym zestawieniu dominują fotografie przedstawiające ludzi ale znajdą się również inne zdjęcia.


Tym razem prezentuję misz-masz fotografii, bez konkretnych kategorii. Kolejność publikowania prac jest losowa.
Zaczynajmy!

Zdjęcia Czytelników #7

gordi
Fot. Przemysław Kurdunowicz

Opis wykonania Twojego zdjęcia:
Zdjęcie wykonane na działce u rodziny. Wykorzystane tylko światło zastane. Pies mojego szwagra ma niesamowite pokłady energii ale gdy już padnie po wybieganiu nic go nie ruszy :). Jak go zobaczyłem od razu pozazdrościłem mu tego błogiego stanu więc postanowiłem poleżeć z nim a przy okazji strzelić parę kadrów.

Parametry ekspozycji wykorzystane w zdjęciu:
Czas naświetlania: 1/60s
Przysłona: f/3,5
Czułość ISO: 100
Ogniskowa: 18 mm

Sprzęt, którym wykonane zostało zdjęcie:
Aparat: Canon 500D
Obiektyw: EF-S18-55mm

Moje strony:

02
Fot. Adrian Filipiak

Opis wykonania Twojego zdjęcia:
Na zdjęciu mój znajomy z pracy znany jako Jack Gray – wokalista i twórca muzyki elektronicznej. Umówiłem się z nim na mieście wziąwszy na wszelki przypadek aparat co okazało się strzałem w dziesiątkę. Fociłem na terenie Anglii. Niebo zasłonięte chmurami. Światło zastane.

Parametry ekspozycji wykorzystane w zdjęciu:
Czas naświetlania: 1/1000s
Przysłona: f/3.5
Czułość ISO: 250
Ogniskowa: 24mm

Sprzęt, którym wykonane zostało zdjęcie:
Aparat: Sony A58
Obiektyw: Sigma 24mm f/2.8

Moje strony:
http://facebook.com/af007photo

IMG_0785-4
Fot. Artur Owsiany

Opis (dotyczył wszystkich przesłanych prac):
Zdjęcie wykonałem wraz z całą sesją alfry romeo 4c jak zwykle zaplanowane miejsce tak aby pasowało do samochodu jesgo stylu lini, światło naturalne o wczesnej porannej godzinie przed 7 chyba, miejsce centrum kongresowe w Jasionce koło Rzeszowa, Brak słońca dośc przejrzyste niebo z chmurkami. Użyty filtr polaryzacyjny na przednią szybę koncepcja zdjęcia miało być pokazanie jakby otwartych bram nieba na ten bolid bo chyba tak można go nazwać 😉

Parametry ekspozycji wykorzystane w zdjęciu:
Czas naświetlania: 1/800
Przysłona: f/2,2
Czułość ISO: 200
Ogniskowa: 85mm

Sprzęt, którym wykonane zostało zdjęcie:
Aparat: Canon 6d
Obiektyw: Canon 85mm f 1,8
Dodatkowy sprzęt: filtr polaryzacyjny

Moje strony:
https://www.facebook.com/ArturOwsianyfotografiamotoryzacyjna/?ref=ts&fref=ts
https://www.facebook.com/apfotorzeszow/?fref=ts
https://www.facebook.com/arturowsianyfotografia/?ref=ts&fref=ts

 IMG_1596-2-HDR
Fot. Łukasz Szóstak

Opis wykonania Twojego zdjęcia:
Opis wykonania Twojego zdjęcia (światło, miejsce, czas, warunki, koncepcja, pomysł, technika, itd.): Zdjęcie wykonane po zmroku, przy sztucznym oświetleniu, dodatkowo za budynkiem wystąpił ciekawy efekt odbicia świateł centrum miasta od chmur, dzięki temu zdjęcie jest utrzymane w jednolitej kolorystyce a niebo nie jest zupełnie czarne. Zdjęcie przedstawia budynek Muzeum Narodowego w Szczecinie, znajdujący się na Wałach Chrobrego. Na zdjęciu chciałem uchwycić i ukazać monumentalność tego budynku, który góruje nad Odrą. Zastosowałem technikę HDR, wykonałem serię zdjęć o różnej ekspozycji a następnie połączyłem je za pomocą funkcji HDR w lightroomie. Następnie delikatnie skorygowałem cienie i światła, balans bieli pozostał praktycznie bez zmian ukazując dobrze kolorystykę elewacji.

Parametry ekspozycji wykorzystane w zdjęciu:
Czas naświetlania: od 0,6 s do 20 s (6 zdjęć) (0,6s; 1,3s; 2,5s; 5s; 10s; 20s)
Przysłona: 5.6
Czułość ISO: 100
Ogniskowa: 18mm

Sprzęt, którym wykonane zostało zdjęcie:
Aparat: Canon EOS 1300D
Obiektyw: EF-S 18-55mm f/3.5-5.6 IS II
Dodatkowy sprzęt: statyw

unnamed
Fot. MATIzz

Opis wykonania Twojego zdjęcia:
Portret wiewiórki powstał podczas spaceru w Łazienkach Królewskich w Warszawie. Miejsce, gdzie mnóstwo rudych gryzoni, chętnie pozujących całej rzeszy fotografów. Zwierzak, ówcześnie zwabiony przeze mnie łakomą przynętą, w postaci pestek słonecznika, pozwolił zaprzyjaźnić się na tyle, że wyczekując odpowiedni moment w przerwie podczas lunchu, uchwyciłem, jak mi się wydaje niesztampowy jego portret.

Więcej w historii tego zdjęcia nie ma co drążyć. Nie była to zaplanowana zasiadka z wybudowaną czatownią, gdzie godzinami czekałem na idealny moment wejścia rudzielca w ”celownik” aparatu. Jedynym Co mnie wyróżniało spośród masy fotografujących to dosyć nietypowa perspektywa. Jako jedyny, fotografowałem z pozycji żaby, gdzie cała reszta robiła to „z drabiny”. Powrót do domu, wołanie raw w Lr, następnie jakaś korekta w Ps i voilà. Zdjęcie wykonałem w 2014 roku przy pomocy Canona 40D z podpiętym teleobiektywem Tamron 70-200 2,8

Parametry ekspozycji wykorzystane w zdjęciu:
Czas naświetlania: 1/500
Przysłona: f/2.8
Czułość ISO: 400
Ogniskowa: 188 mm

Sprzęt, którym wykonane zostało zdjęcie:
Aparat: Canon 40D
Obiektyw: Tamron 70-200mm f/2.8

Moja strona:

https://www.facebook.com/matizzfoto/?pnref=lhc


Jeżeli masz w swoim portfolio ciekawe fotografie, koniecznie prześlij je klikając w link poniżej. Do całości dodaj ciekawy opis i inne ważne informacje. Szkic zgłoszenia znajduje się również w linku na dole.

Jeżeli zdjęcie przejdzie pomyślnie weryfikację to z pewnością pojawi się na blogu. Dostaniesz również informację o tym fakcie w odpowiedzi na maila (nie koniecznie w przeciągu kilku dni, zgłoszeń jest sporo).
Więc nie ma się co zastanawiać i…

WYŚLIJ ZGŁOSZENIE

PS: Pamiętajcie o Waszych komentarzach, podzielcie się Waszymi opiniami i informacją, które zdjęcie przypadło Wam najbardziej do gustu 🙂