fbpx

Wśród Czytelników bloga jest wiele osób, które wykonują wyśmienite fotografie. Dlatego właśnie zapoczątkowałem serię Zdjęcia Czytelników, w której dzielicie się swoimi zdjęciami i opisami ich wykonania. Dziś idziemy o krok dalej i rozpoczynam projekt, w którym możecie zaprezentować swoje portfolio na łamach bloga.

W tym artykule, gościmy fotografa, który bardzo aktywnie uczestniczy w życiu bloga i regularnie przesyła swoje fotografie do wspomnianego projektu; Zdjęcia Czytelników. Świetne zdjęcia i dobre opisy sprawiły, że zaproponowałem Krzysztofowi zaprezentowanie swoich prac właśnie w takim autorskim artykule.

Opowiada on swoją historię związaną z fotografią, opisuje kilka swoich zdjęć oraz podsumowuje całość. Zaczynajmy!

Krzysztof Turzyński

Urodzony 29 stycznia 1984r. w miejscowości Chełmno.

16111936_10210286085206739_239192562_n

Z wykształcenia marketingowiec. Pierwszy aparat to Zenith XP po moim tacie. Początki cyfrowej fotografii zacząłem zgłębiać kompaktem Fuji 2600 zoom, potem kompakt Sony P93 i Hybrydą H1. Chciałem coś więcej, kupiłem lustrzankę Konica Minolta Dynax 5D.

Wtedy na dobrą sprawę wszystko się zaczęło. Rozwinęło się na tyle, że po roku od zakupu Dynaxa, kupiłem Canona 5D (2007r) i tak zostałem za Canonem. Ta moja przygoda z fotografią trwa od 12 lat.

W 2007r. podjąłem pierwszą prace fotografa i poważną naukę w zakładzie fotograficznym, by po roku ją pozostawić na rzecz własnej ścieżki, którą prowadzę do dziś.

W 2010r. zarejestrowałem działalność gospodarczą, od tego czasu doskonalę umiejętności i warsztat. W 2014r. odbyła się moja pierwsza wystawa autorska. Obecnie wykonuję bardzo dużo zleceń zarówno dla klienta firmowego jak i indywidualnego, od fotografii wnętrz, produktowej, ślubnej, wizerunkowej na reklamowej kończąc. Nie sposób wymienić tego co fotografuję.

Dziś po tylu latach fotografowania, mam jeszcze więcej satysfakcji i frajdy, że mam aparat w ręce i robię to co kocham.

OPIS ZDJĘĆ

Wszystkie zdjęcia jakie możecie tutaj oglądać powstały na plenerze fotograficznym zorganizowanym przez wspaniałą Marcelinę Dąbrowską https://web.facebook.com/asylumofwind/?fref=ts , która kocha konie, plenery, ludzi i zdjęcia. Dzięki niej mogły powstać poniższe zdjęcia, które powstały przy użyciu Canona 5D MKIII.

 IMG_9456

Parametry:
F/2 | 1/125s | ISO 250 | 135mm

Zdjęcie powstało już po zachodzie słońca we wrześniu na wale wiślanym.

Sowa o imieniu Tofik. Przyzjazna i oswojona do zdjęć, chętnie pozuje i wykonuje komendy Ani. Zdjęcie nie ma wielkiej skali trudności, Patrycja po prostu miała zgrać się z Tofikiem, co nie do końca się udawało, bo wolał oglądać otaczającą nas wszystkich przyrodę.

Technicznie to nic wyszukanego, większe ISO bo było już dość późno i maksymalnie otwarta przysłona


IMG_2562

Parametry:
F2 | 1/4000s | ISO 500 | 135mm

To zdjęcie powstało o 5:24 podczas wschodu słońca jednego sierpniowego dnia , na łąkach skąpanych rosą nieopodal stajni. W całości klimatyczne światło zastane i kolejny raz mój ulubiony obiektyw plenerowo-portretowy Canon 135mm.


IMG_2802

Parametry:
F2 | 1/50s | ISO 100 | 85mm

Tutaj muszę nadmienić, iż Asia jest IV wicemiss polski 2015 i fotografowanie jej to czysta przyjemność.

Podczas gdy reszta uczestników pleneru odpoczywała po zdjęciach, Asia poprosiła mnie o kilka kadrów. Udaliśmy się do stodoły, gdzie jak widać siana nie brakowało, jednakże to rower przykuł naszą uwagę, postanowiłem wykorzystać go do zdjęć i wpleść go spójnie w ramy klimatu stodoły.

Samo światło zastane, obiektyw Canon 85/1,8 USM.


IMG_9870

Parametry:
F/4 | 1/400s | ISO 50 | 48mm

Środek pięknego, słonecznego dnia we wrześniu.

Tutaj Was zaskoczę, obiektyw jakiego użyłem do wykonania tej fotografii, to Canon 28-105/3,5-4,5, którego kupiłem na wyjazdy rodzinne. Jestem mile zaskoczony jakością jaką generuje ten obiektyw. Zdjęcie doświetlane blendą z lewej strony kadru.


IMG_9827

Parametry:
F2 | 1/250s | ISO 50 | 135mm

Zdjęcie zrobione w chaszczach tuż za stajnią, słonecznego wrześniowego dnia. Dorota szykowała się do kolejnego pozowania, postanowiłem to wykorzystać, modelka znakomicie wyczuła moje intencje i spojrzała właśnie tak jak na chciałem. Jak to na mnie przystało, wykorzystałem mój ulubiony obiektyw Canon 135mm F/2L


OBRÓBKA

Co do obróbki moich zdjęć; nie mam nigdy jednego utartego schematu na zdjęcie. Musze usiąść do komputera, wtedy dopiero dokonuję oceny zdjęcia i na tej podstawie dokonuję edycji. Lubię pobawić się kolorami, wyjść za utarte schematy, edycja to w pewnym sensie zabawa suwakami.

Swoje zdjęcia obrabiam przede wszystkim w Adobe Lightroom. Czasami jako dodatku używam Photoshopa.

PODSUMOWANIE

Bawię się fotografią, eksperymentuje, cały czas nie zapominając o doskonaleniu i pogłębianiu wiedzy jak i warsztatu. O tym nie możecie zapomnieć nigdy, dużo czytajcie, oglądajcie zdjęcia innych, nie tylko tych znanych, kupujcie różnego rodzaju ebooki, tutoriale i spotykajcie się z innymi fotografami na plenerach fotograficznych. Co najważniejsze, nawet jeśli nadejdzie chwila zwątpienia, załamania fotograficznego – nie poddawajcie się.

Więcej moich zdjęć:
WWW: http://turzynskiphotography.pl
FB: https://www.facebook.com/turzynskiphotography/?fref=ts


Jeżeli również chcesz zaprezentować swoje portfolio to zgłoś się na maila: zdjecia.fotoblysk@gmail.com