fbpx

Odkąd wypuściłem w świat zestaw moich Klimatycznych presetów & Praktycznych lekcji do Lightrooma i Camera Raw, dostałem od Was sporo wiadomości, w których dyskutowaliśmy o obróbce zdjęć, ale również przesyłaliście swoje zdjęcia obrobione za pomocą tego pakietu. Pomyślałem, że nie mogę zatrzymać ich tylko dla siebie. Trzeba je pokazać światu, ponieważ często Wasze ujęcia wgniatają w fotel. Cieszy mnie niezmiernie fakt, że mały w tym udział, mają również moje ustawienia, które pomogły Wam w postprocesie.


W związku z tym, postanowiłem założyć na blogu wątek, w którym będę prezentował zdjęcia, które potraktowaliście zestawem presetów do Lightrooma & Camera Raw. Na sam początek nie zawalę Was setką fotografii. Natomiast, będę sukcesywnie aktualizował ten wpis. Dzięki temu, nikt nie zginie nagle w tłumie innych twórców.

Każda osoba, która korzysta z zestawu, może oczywiście w każdej chwili podesłać mi zdjęcia do publikacji w tym wątku. Wystarczy napisać maila na: zdjecia.fotoblysk@gmail.com. Pamiętajcie żeby dopisać informację, który preset został zastosowany oraz podać link do swojej strony.

Dzisiaj, zaprezentuję Wam prace trzech twórców. Dwa z prezentowanych ujęć możecie już znać z opisu ze sklepu, jednak pozostałe będą całkowicie nowe. Mnóstwem wybitnych zdjęć zasypał mnie przede wszystkim Michał Kufta. Jego prace wywarły na mnie ogromne wrażenie, co doprowadziło do tego, że wspólnie knujemy wspólny artykuł na bloga, w którym podzieli się szczegółami wykonywania swoich fotografii i powie nam coś więcej o sobie. Bądźcie czujni 🙂

Publikacje w tym wątku, zaczynam od osób, które nie tylko przesłały swoje zdjęcia ale również dodały kilka słów recenzji na temat całego zestawu.

Zaczynamy!

 

Kuba Świątek / Pstryk

Presety są świetne, lecz dopełnienie ich lekcjami video to tak naprawdę wisienka na torcie! Omówienie i pokazanie jak je zastosować to najlepsza rzecz jaką mogłeś dla Nas zrobić! Na pewno przydadzą się niejednemu fotografowi.

 


 

Krzysztof Kaciupa Fotografia

Nie żałuje ani jednego grosza, wydanego na te presety. W duzym stopniu przyspieszają pracę ze zdjęciami. Najlepszy pomysł to filmy, na których jest pokazane, jak je zastosować. Do tego poznałem kilka przydatnych w obróbce sztuczek … świetna robota.

 


 

Michał Kufta Fotografia

Na Michała trafiłem poprzez utworzoną przez niego grupę o dźwięcznej i kuszącej nazwie “Tajna Grupa Fotograficzna”. Należę do kilku grup o tematyce foto, ale takiej jaką Michał stworzył po prostu nie ma. Zdarzają się pojedynczy fotografowie, którzy “coś tam” czasem napiszą o foceniu, ale to co zobaczyłem u Michała, na grupie, na blogu zachwyciło mnie. W międzyczasie natrafiłem na informację o presetach, jak się później okazało Michał był/jest ich autorem. Nadmienię, że coś tam działam już sobie z fotografią od pewnego czasu, ale zawsze jest mi mało, a pomysłów często już brakuje. Tym bardziej zainspirował mnie Michał i jego presety, na które się skusiłem, bo były w bardzo przystępnej cenie, a które to okazały się być strzałem w dziesiątkę. Mimo, że nie każde zdjęcie wyglądało od razu fajnie po ich zastosowaniu. Byłem nawet przez moment nieco rozczarowany, więc postanowiłem napisać do Michała “o co kaman?!” Kontakt z Michałem jest rewelacyjny. Odpisał bardzo szybko, na co zwrócić uwagę i co mogę sam zmodyfikować i… To działa!!!

Każdą sesję, którą później obrabiałem to właśnie przy użyciu Jego presetów. W końcu zaczęły moje zdjęcia nabierać “smaku”. Trochę się rozpisałem, więc w skrócie – Michał jest pasjonatem fotografii, ale przede wszystkim zna się na tym i ma ogrom wiedzy, której nie trzyma w “swojej szufladzie”, tylko w sposób rzeczowy i jasny się nią dzieli. Za to go cenię, podziwiam i polecam!


Zobaczyliśmy sporo świetnych i klimatycznych zdjęć. A już niedługo, Michała będzie więcej na blogu, ponieważ z jego udziałem powstanie artykuł z serii “Portfolio Czytelnika”. 

Niezmiernie się cieszę, że zestaw pomaga wielu osobom w osiąganiu świetnej kolorystyki na zdjęciach. Nie ukrywam, że bardzo mi zależało na takim efekcie, ponieważ często widziałem kadrowo i technicznie dobre zdjęcia, które były całkowicie zepsute obróbką. Jak wiecie, sam preset nie wystarczy, dlatego też nie widziałem innej opcji, jak dodanie do pakietu filmów z zastosowania ustawień na rożnych fotografiach. Właśnie to połączenie prowadzi do celu. Z Waszych wiadomości wywnioskowałem, że to był właśnie strzał w dziesiątkę.

To również dobry moment żeby podziękować wszystkim, którzy zainwestowali w Klimatyczne presety & Praktyczne lekcje. Dzięki Wam, blog będzie rozwijał się jeszcze mocniej, szybciej i lepiej, co wyjdzie wszystkim na dobre 🙂


PRESETY & LEKCJE LIGHTROOM + ACR

Zestaw jest nadal dostępny! Wszystkie szczegóły, zdjęcia przed i po obróbce oraz inne ważne informacje znajdziecie klikając w poniższy baner lub tutaj: KLIK


Wszystkich korzystających z zestawu, zachęcam do przesyłania fotografii na maila (zdjecia.fotoblysk@gmail.com). Chętnie zerknę na Wasze zdjęcia, jeżeli będzie coś do poprawy to z przyjemnością przekażę kilka uwag a najlepsze kadry, z wielką chęcią opublikuje na łamach bloga.

Tymczasem, już w czwartek widzimy się w następnym materiale. Jeżeli wszystko dobrze pójdzie, będzie to kolejny odcinek AskFotoShow, w którym odpowiem na Wasze pytania!