fbpx

Zazwyczaj staram się nie gonić fotograficznej mody a dbać o regularny rozwój i nieustanne fotografowanie. Tym razem jednak nie mogłem się oprzeć i zakochałem się w zdjęciach z zimnymi ogniami i dużymi okularami. Nie mniej jednak chciałem żeby odgrywały one główną rolę w sesji. Z całości przygotowałem film, w którym w 3 minuty opowiadam od A do Z jak zrealizowałem zdjęcia.


Film początkuje nową serię, w której mam 3 minuty na poruszenie danego tematu. Więcej o tym projekcie mówię bezpośrednio w filmie.

Zapraszam na odcinek!

Chcesz wiedzieć o wszystkich filmach? Subskrybuj kanał YT:

ZDJĘCIA Z SESJI

 

Transkrypt odcinka: 

INTRO

Oglądając najnowsze trendy w fotografii, natrafiłem na rewelacyjne zdjęcia z zimnymi ogniami. Nigdy jednak nie stanowiły one głównego oświetlenia sesji. Ja postanowiłem stworzyć ciekawy klimat fotografii wykorzystując je jako podstawowe źródło światła. Co z tego wyszło? Sami zobaczcie, Zaczynamy!

CZOŁÓWKA

W tym odcinku początkuję nowy format na kanale. Mam w nim 3 minuty żeby poruszyć dany temat. Niejednokrotnie mam pomysł na odcinek ale nie nadaje się on na dłuższy film. Do tej pory rezygnowałem z ich realizacji, teraz tworzę z nich nową część kanału, która mam nadzieję, przypadnie Wam do gustu.

Więc czas start i ruszamy z sesją!

CZĘŚĆ GŁÓWNA

Jak wspomniałem na początku, głównym źródłem światła miały być zimne ognie więc kupiłem kilkanaście opakowań. Miały one 40cm dzięki temu wraz z jednym odpaleniem, miałem ponad półtorej minuty na wykonanie ciekawych zdjęć.

Zdjęcia wykonywałem w moim domowym studio. Podstawą w tego typu zdjęciach jest wyciemnienie pomieszczenia. Ja po prostu rozpocząłem sesję wieczorem. Jednak nie czekałem na całkowitą noc a tak zwaną szarówkę, dzięki temu złapałem trochę światła zastanego, które minimalnie wypełniało cienie.

W sesji dodatkowo użyłem kontry. Chciałem odciąć modelkę od tła, dlatego za jej plecami ustawiłem Beauty Disha 70cm z gridem a w lampie włączyłem światło modelujące. Jeżeli nie macie lampy, w zupełności wystarczy np. lampka biurkowa. Duża moc jest tutaj absolutnie niepotrzebna.

Ważną częścią stylizacji były charakterystyczne i stosunkowo duże okulary, które nie tylko ciekawie wyglądają na zdjęciach ale również łapią światło zimnych ogni co wygląda wyśmienicie.

Parametry ekspozycji ustawiłem najpierw tak żeby zamrozić ruch ogni. Czas wynosił 1/200s, przysłona oscylowała w granicach f/2.2 dzięki czemu uzyskałem małą głębię ostrości a ISO dobierałem w ten sposób aby uzyskać poprawną ekspozycję.

I to wszystko, zobaczcie jakie efekty osiągnęliśmy fotografując w ten sposób:

Później zmieniłem całkowicie parametry ekspozycji. Tym razem chciałem rozmyć ruch iskierek. Dlatego ustawiłem czas ekspozycji na 1s. W tym czasie modelka musiała siedzieć całkowicie nieruchomo. W przeciwnym razie zdjęcie byłoby po prostu nieostre.

 

Hmm… A gdyby tak wykonać serię zdjęć i zrobić z niej GIF-a? Dlaczego nie?

ZAKOŃCZENIE

Do wykonania ciekawych zdjęć można wykorzystać przeróżne rzeczy. W tym przypadku wystarczyło kupić kilka paczek zimnych ogni i ciekawie wkomponować je w zdjęcia.

Jak widzieliście, stworzyłem też GIF-a i przyznam szczerze, że jestem z niego bardzo zadowolony bo zapętla się on tworząc swego rodzaju niekończący się film. Dajcie znać w komentarzach jeżeli chcecie zobaczyć poradnik od A do Z jak wykonać taką animację.

Jeżeli podobał Ci się ten film to pamiętaj żeby kliknąć kciuka w górę a jeżeli chcesz wiedzieć o wszystkich nowych materiałach to zasubskrybuj kanał i włącz powiadomienia.

W tym odcinku to by było wszystko, dzięki za uwagę i do następnego razu! Cześć!