fbpx

Przygotowałem dla Was bardzo przydatny wpis, z którego dowiecie się parę słów o moich ulubionych kanałach fotograficznych na YouTube, z których można się wiele nauczyć, podglądnąć pracę innych fotografów, nauczyć się różnych sposobów fotografowania, podszkolić swój warsztat retuszerski i czerpać mnóstwo informacji.

Zaznaczę również, że kanały w większości są w języku angielskim. Myślę jednak, że nie będzie to stanowiło dla Was problemu. Na końcu 2 kanały w naszym języku.

Zatem, poniżej prezentuję moje zestawienie jednych z najlepszych fotograficznych kanałów na YouTube.

PHLEARN
GroupPhotoPhlearn4
Zdecydowanie mój ulubiony kanał fotograficzny w całym YT. Przede wszystkim bardzo empatyczny prowadzący– Aaron Nace. W głównej mierze filmiki dotyczą tematu obróbki zdjęć w Photoshopie ale jest również wiele ciekawych produkcji omawiających wykonanie zdjęć od strony technicznej. Wszystko to robione bardzo merytorycznie ale z humorem. Dzięki temu każdy film ogląda się po prostu bardzo przyjemnie. Kanał w języku angielskim

KARL TAYLOR
channels4_banner_hd
Ciekawa postać, ucząca fotografii. Jego produkcje kierowane są w głównej mierze do osób bardziej zaawansowanych. Karl omawia wszystko szczegółowo przez to większość rad można przenieść na swoje “podwórko”. Na swoim kanale skupia się przede wszystkim na sesjach z użyciem lamp błyskowych. Kanał w języku angielskim.

BEN SANT
channels4_banner_hd
Kolejna ciekawa sylwetka ucząca fotografii poprzez kanał na YT. Ben pokazuje jak wykonuje swoje zdjęcia, omawia setup oświetleniowy i inne ważne aspekty mające duży wpływ na efekt końcowy. Najlepsze jest to, że pokazuje, że nie potrzeba korpusu za kilkanaście tysięcy żeby robić dobre zdjęcia. Pracuje na Nikonie D300

CALVIN HOLLYWOOD
channels4_banner
Bardziej marketingowego nazwiska chyba mieć nie można 🙂
Calvin dzieli się na swoim kanale ze swoimi widzami filmikami z sesji zdjęciowych oraz obróbką fotografii. Można też obejrzeć przegląd portfolio ciekawych fotografów.
Wielką wadą (dla mnie) jest fakt, że kanał prowadzony jest niemal w całości w języku niemieckim. Tylko część filmów jest w języku angielskim.

CHASE JARVIS
channels4_bannera
Jeden z bardziej rozpoznawalnych fotografów obecnych czasów. Chase tworzy rozmaite filmy. Począwszy od relacji ze swoich ekstremalnych fotograficznych zleceń przechodząc przez serię pomocnych wskazówek dla fotografów skończywszy na rozmaitych wywiadach. Twórca Creative Live, o którym była mowa w poprzednim tekście z tej serii.

DIGITAL REV TV
drtv
Mimo momentami denerwującego prowadzącego jest to dobra propozycja do śledzenia. Przede wszystkim z racji szerokiej tematyki i ciekawych materiałów.
Bardzo często pojawiają testy sprzętu fotograficznego. Nie zabraknie również serii “How to”, czyli jak uzyskać dany efekt na zdjęciu.
Świetną częścią kanału jest również seria: Pro Photographer, Cheap Camera Challenge. W skrócie, profesjonalny, zawodowy fotograf dostaje wręcz zabawkowy aparat i ma nim wykonać jak najlepsze ujęcia.
Kanał godny uwagi.

RETUTPRO
channels4_banneraa
Kanał skupia się na filmikach uczących obróbki zdjęć w Photoshop-ie. Znajdziemy również filmiki backstage z sesji zdjęciowych. Podczas filmików z sesji niejednokrotnie prowadzący opisuje jak ustawił światło jednocześnie wszystko argumentując.

FRAMED SHOW
channels4_banner
Cała MASA filmów fotograficznych, zarówno opisów sesji, wywiadów jak i wiele, wiele innych. Warto zaglądnąć!

PHOTO EXTERMIST
mobileart
Bardzo ciekawy kanał fotograficzny prowadzony przez młodego fotografa, który do fotografii podchodzi w bardzo kreatywny sposób. Omawia różne ciekawe sposoby na ciekawe zdjęcia jednocześnie pokazując jak on je wykonuje.
Wiele inspiracji i wiedzy, warto poświęcić czas i wybrać chociaż parę filmików dla siebie.

DR5000
channels4_banner_hd
Stosunkowo świeży kanał ale zmierzający w bardzo dobrym kierunku. Kilka ciekawych filmików, opowiadających o rozmaitych sesjach zdjęciowych. Miejmy nadzieję, że produkcje będą regularne jednocześnie trzymając dobry poziom.

STUDIO W PLECAKU
Pamiętam jak dziś, jak chłonąłem wszystkie produkcje Jarka Sikory, prowadzącego świetny kanał Studio w Plecaku. Na kanale wiele ciekawych filmików instruktażowych i edukacyjnych. Niestety, profil nie jest już aktualizowany ale warto zapoznać się z jego archiwum.

Podsumowując, dostaliście olbrzymią dawkę filmików fotograficznych, z których możecie na prawdę sporo wyciągnąć dla siebie. Gorąco zachęcam do zaglądnięcia na każdy z podanych wyżej kanałów i subskrypcji ulubionych. Z doświadczenia wiem, że warto budować listę swoich ulubionych miejsc w sieci, które dostarczają nam mnóstwo inspiracji, wiedzy czy najzwyczajniej w świecie rozrywki.

Jeśli znacie jeszcze jakieś kanały fotograficzne godne uwagi, wpisujcie je w komentarzach.

Do następnego razu!