BLOG FOTOGRAFICZNY – WSZYSTKO O FOTOGRAFII

N74A3718

13 sposób- zdjęcie wykonane przez elementy otoczenia- 2 patenty

100 pomysłów na kreatywne zdjęcie, to seria wpisów z rozmaitymi pomysłami i radami pomagającymi tworzyć pomysłowe i ciekawe zdjęcia. Nowy wpis w każdy wtorek.

 

Dzisiejszy wpis z serii „100 pomysłów na kreatywne zdjęcie” będzie o fotografowaniu przez różne elementy otoczenia.
To bardzo prosty sposób na urozmaicenie swoich kadrów, bez użycia żadnego dodatkowego sprzętu.
Wystarczy znaleźć ciekawe miejsce i odpowiednio je wykorzystać.
Fotografowanie przez elementy podzielę na 2 grupy. Zdjęcia z elementami, które trzymamy bezpośrednio przed obiektywem i zdjęcia w stylu „z ukrycia”.


Zdjęcia z elementami tuż przy obiektywie

Np. kępka trawy.
Fotografując w ten sposób otrzymamy efekt miękkości i delikatności. Zdjęcie będzie przede wszystkim mniej kontrastowe. W zależności od tego ile obiektywu przesłonimy taką kępką powstanie większa bądź mniejsza poświata.
Proponuję najpierw ustawić ostrość na obiekt fotografowany, później przesłonić obiektyw trawą. W przeciwnym razie możemy mieć problem z ustawieniem ostrości.
Należy również pamiętać żeby kępka trawy czy inny element przepuszczał światło, wówczas zdjęcie nie będzie czarną plamą.
Sesja z wykorzystaniem tego sposobu opisana była na blogu: http://fotoblysk.com/?p=75

N74A0359

 

Zdjęcia z „ukrycia”

To drugi sposób na fotografowanie jaki wprowadziłem w tym wpisie. Patent ten polega na fotografowaniu również przez elementy otoczenia tyle, że w tym wypadku, elementy te nie są bezpośrednio przy obiektywie ale znacznie dalej. Pole do popisu jest bardzo duże. Możemy wykorzystać drzewa, wysokie trawy i wiele, wiele innych ciekawych rzeczy. Możliwości są nieograniczone. Efektem będzie fotografia, która będzie stwarzała wrażenie zdjęcia zrobionego z ukrycia.

N74A2491

N74A3718

N74A47571

PODSUMOWANIE:

Podsumowując wpis, zaprezentowałem Wam 2 proste ale niezwykle ciekawe sposoby na stworzenie ciekawych i kreatywnych kadrów. W wykonaniu takich zdjęć nie ma nic trudnego i z pewnością bez problemu wykonacie fotografie w takim stylu.
Jak widać na powyższych przykładach nie zawsze potrzebny jest nowy, lepszy sprzęt na stworzenie lepszych i ciekawszych zdjęć. Warto skupić się na ciekawych pomysłach i rozwijaniu warsztatu.

Pozdrawiam wszystkich i do następnego razu :)

efekt miękkościpomysły na zdjęciazdjęcia z ukrycia

Michal • 10 lutego 2015


Previous Post

Next Post