BLOG FOTOGRAFICZNY – WSZYSTKO O FOTOGRAFII

N74A9520

3 sposób- zamglone zdjęcie bez użycia Photoshopa

100 pomysłów na kreatywne zdjęcie, to seria wpisów z rozmaitymi pomysłami i radami pomagającymi tworzyć pomysłowe i ciekawe zdjęcia. Nowy wpis w każdy wtorek.

Cześć!

Czas na kolejny sposób na kreatywne zdjęcie. Pomysł ten zapewne niektórym z Was jest już znany jednak zapewne znajdą się i tacy, którzy jeszcze o nim nie słyszeli.

O czym mowa? O „chuchaniu” w obiektyw w taki sposób aby na szkle osadziła się para wodna.
Najlepiej zrobić to delikatnie ponieważ w przeciwnym przypadku po zrobieniu zdjęcia możesz zobaczyć tylko białą poświatę.
Lekko chuchając, obraz się zmiękczy, powstanie „mgła” w związku z tym powstanie niepowtarzalny klimat, który może imitować stare fotografie. Co najlepsze- wszystko bez użycia photoshopa!

W poniższym zdjęciu, wykorzystałem ten patent w moim domowym studio. Głównym światłem była okta 90cm z gridem ustawiona po prawej stronie. Bardzo ważnym elementem jest światło kontrowe, które minimalnie wpadało w obiektyw. Dzięki temu poświata na zdjęciu jest jasna. Należy pamiętać, żeby nie przesadzić z mocą światła kontrowego i nie kierować go bezpośrednio w obiektyw ponieważ taki zabieg sprawi, że zdjęcie nie będzie kontrastowe (dokładając jeszcze parę na obiektywie będzie jeszcze gorzej). Dodatkowo znacząco spadnie jakość obrazu. Zatem wystarczy „chuchnąć” w obiektyw- to wystarczająco zmiękczy obraz i obniży jego kontrast.

Powyższy patent można wykorzystać nie tylko w studio ale także w plenerze. Sprawdzi się to nie tylko w lustrzankach ale także w aparatach kompaktowych. Wato być kreatywnym i szukać ciekawych zastosowań, które wyróżnią Twoje fotografie.
Zatem do dzieła!

 

SETUP:
lighting-diagram-1385467067

EFEKT:

f/8.0 | 1/125s | ISO: 100 | 85mm
N74A9520

bezmgłaphotoshopapoświatastudyjneświatłoużyciazamglonezdjęcia

Michal • 27 listopada 2014


Previous Post

Next Post