fbpx

W tym odcinku podcastu o fotografii dyskutujemy na temat różnych kierunków na rozwój fotograficzny. Jak się rozwijać, żeby szybko zaliczyć progres? Jakie są moje sposoby na naukę? O tym porozmawiamy w najnowszym odcinku! Przyjemnego słuchania!


💥➡ Sprawdź kursy Lightroom & Photoshop: https://sklep.fotoblysk.com/kurs-lightroom-photoshop/

 

Wiele osób skupia się błędnie nad sprzętem, którym wykonuje zdjęcia. Zastanówmy się jednak, czy, jest to aż tak istotne. Jeśli 10 osób dostanie ten sam sprzęt i będą mieli za zadanie sfotografować ten sam obiekt – uzyskamy 10 różnych zdjęć. Wszystko zależy od tego, kogo wybraliśmy do tej grupy fotografów. Najważniejsze w tym „doświadczeniu” jest to, że ten sam sprzęt można wykorzystać w przeróżny sposób, bo zależy do od wiedzy i doświadczenia, którą mamy.  Pamiętaj więc, że najważniejszy NIE JEST sprzęt a Twój rozwój fotograficzny.

Przeanalizuj swój warsztat fotograficzny pod kątem braków i spróbuj wyłapać co jest w nim nie tak. Porównaj swoje zdjęcia, ze zdjęciami do których dążysz – to ułatwi Ci wyłapanie tego, czego brakuje Twoim fotografiom!  Porozmawiaj też z innymi fotografami, stwórz fajną paczkę zakręconych na punkcie zdjęć ludzi, z którymi będziecie mogli analizować swoje zdjęcia, tworzyć wspólnie nowe, kolejne kadry. Jeśli jednak wiesz, gdzie leży Twój problem i np. Jest to obróbka zdjęć czy obsługa programów graficznych – musisz skupić się dokładnie na tym obszarze. Zainwestuj w kursy, pooglądaj darmowe poradniki w internecie i zrób kolejne, milowe kroki w przód! Stworzyłem kursy, które od podstaw poprowadzą Cię przez proces obróbki i całkowicie odmienią Twój styl. 

Kursy znajdziesz nie tylko z zakresu postprodukcji zdjęć. Jeśli Twoją słabą stroną jest fotografowanie z użyciem lamp blyskowych, z pewnością w internecie znajdziesz takowe kursy! Na moim kanale znajdziesz również wiele treści, które pomagają w rozwoju w różnych dziedzinach fotografii. Znajdziesz też tam serię w ktorej zapraszam do udziału innych fotografów o odmiennej niż moja specjalizacji. Warto jest uczyć się z różnych źródeł, od specjalistów w danych obszarach. 

Co więc możemy zrobić, żeby rozwijać się w kierunku fotograficznym? Poza tym, co zostało wymienione powyżej dochodzi też analiza zdjęć innych fotografów: rodzaj światła, sposób oświetlenia, styl obróbki, skąd taki pomysł na kolory, kadrowanie itd. Taka analiza pozwoli Wam patrzeć świadomie na swoje fotografie.

Te wszystkie sposoby będą dobre, jeśli wiedze przełożymy na praktykę. Bez praktykowania zdobytej wiedzy będziemy wciąż stać w miejscu, a nowe umiejętności których się nauczyłeś pozostaną tylko w Twojej głowie, nie zostaną przeniesione na aparat.