fbpx

Witajcie!

Dzisiejszy wpis rozpoczyna sersię 3 wpsiów, które będą opisywać sesje, którą wykonałem w piątek (28.02) z Basią- modelką z Pink Models.
Jako, że jest to pierwszy wpis z tej serii, opiszę Wam w paru słowach o koncepcji sesji.
Zdjęcia planowałem podzielić na 3 części. Tak też zrobiliśmy:

1. Portret z czarną chustą,
2. Zdjęcia z pająkiem i roślinami (już dostępny, kliknij),
3. Rozmaite portrety- bardzo kreatywna część sesji (już dostępny, kliknij).

MODELKA I STYLIZACJA:
Jeśli chodzi o modelkę, makijaż i jej stylizację było to tak: na wstępie powiedziałem Basi, że robimy zdjęcia bez make-up-u. Całkowicie naturalnie (ew. lekkie przypudrowanie w celu wyeliminowania błyszczącej się skóry).
Jeśli chodzi o część ubioru to nie miało to być nic wyszukanego, po prostu zielona sukienka z ramionami, które można spuścić. Było to bardzo ważne, ponieważ miałem w planie wiele kadrów popiersia bez widocznego ubioru. Wówczas wystarczy jak modelka spuści ramiączka. Dzięki temu nie czuje się skrępowana.

Wyjaśniliśmy sobie stylizacje, zatem przejdźmy do sedna dzisiejszego wpisu. Przedstawię Wam kulisy powstania zdjęcia z chustą.

POMYSŁ:
Pomysł na taką fotografię chodził za mną już od bardzo dawna. Miałem w głowie zaplanowane wszystko- kadr, tonację, obróbkę, światło. Szukałem odpowiedniej modelki- przede wszystkim o charakterystycznych i pięknych oczach (bo to one na tym zdjęciu mają przyciągać). Do tego dostałem jeszcze cudowne piegi. Czego chcieć więcej? 🙂

ŚWIATŁO:
Jeśli chodzi o oświetlenie, nie było wielkich komplikacji. Użyłem tylko jednej lampy– Powerlux 400Ws. Założyłem na nią Beauty Dish 42cm (chciałem uzyskać mocne cienie i odpowiedni klimat, który zagwarantował właśnie BD).
Lampę trzeba było ustawić dokładnie, ponieważ w początkowej fazie testów cień z chusty padał na oczy a to było rzecz jasna niedopuszczalne. Po kilku korektach uzyskaliśmy odpowiedni i zamierzony efekt.
Za tydzień przedstawię i opiszę Wam kolejną część z tej sesji. Wówczas będzie więcej zdjęć 🙂

Zamieszczam również zdjęcia “backstage”, które przedstawiają opisywaną część sesji jak i również zestawienie wszystkich części sesji.

SPRZĘT:
Canon 5D Mark III, Canon 85mm f/1.8, Powerlux 400Ws, Beauty Dish 42cm (srebrny)

SETUP:
lighting-diagram-1394063259

BACKSTAGE:
IMG_8855
Backstage Basia 1

Backstage Basia 2

EFEKT:
1/125s | f/8 | ISO: 100 | 85mm
N74A9190