fbpx

Jak zapowiadałem w Jubileuszowym wpisie, na blogu będą sukcesywnie pojawiać się nowe serie artykułów. Ostatnio zapoczątkowałem właśnie jedną z nich: 10 niepublikowanych zdjęć. Tym razem rozpoczynam cykl wpisów pod tytułem “Fotografowie, którzy inspirują”.

Na początku mojej fotograficznej drogi, codziennie przeglądałem setki, jak nie tysiące zdjęć dostępnych w sieci, czytałem wszystko, wszędzie o fotografii. Poznałem wówczas  wielu fotografów, którzy odcisnęli swoje piętno na moim fotograficznym rozwoju. Dzięki nim, miałem przykład tego do czego dążę. Po prostu wiedziałem jak wyglądają dobre zdjęcia, mimo, że to pojęcie bardzo umowne. Wielu z nich dzieliło się swoją wiedzą, która dostępna była pod postacią książek czy fotograficznych kursów. Wszystko chłonąłem.

 

Na czym polega seria?

W tym cyklu artykułów opisywał będę fotografów, którzy mnie inspirują, których zdjęcia poznałbym w środku nocy, którzy sprawili, że miałem i mam nieustanną motywację do rozwoju i tworzenia świetnych zdjęć.

W artykułach będę pokrótce przedstawiał ich sylwetki, prezentował zdjęcia, które najbardziej mi się podobają oraz napiszę kilka słów o tym jak wpłynęli na moje fotografowanie.

Jeżeli pojawią się Wasze propozycje, również je rozważę.

 

Kiedy publikacje?

Wpisy dotyczące tego tematu będą publikowane bez określonych terminów. Po prostu ta seria ma być ciekawym urozmaiceniem bloga. Pierwszy tekst pojawi się już w przyszłym tygodniu.

 

Wasze propozycje

Każdy z Was może napisać o kim mógłbym napisać. Zapewne nie znam absolutnie wszystkich świetnych fotografów.
Jeżeli ktoś inspiruje Ciebie, napisz o tym w komentarzu, ja zapoznam się z jego twórczością i jeżeli osoba ta, swoim dorobkiem przekona również mnie, napiszę o niej artykuł w tej serii.

 

Podsumowanie

Powodem stworzenia tego rodzaju tekstów jest fakt, iż chciałbym podzielić się z Wami moimi fotograficznymi inspiracjami, które zapewne również Was zainspirują. Będziecie mogli poszerzyć swoje fotograficzne horyzonty i poznać twórców, których mogliście do tej pory nie znać.

W komentarzach dajcie znać kogo twórczość Was inspiruje. Moja lista oscyluje w granicach 20 fotografów. Nic nie stoi na przeszkodzie żebyśmy stworzyli ten cykl razem 🙂