fbpx

Poznaj świat unikalnej fotografii, gdzie krajobraz spotyka się z portretem w urokliwych zakątkach Madery. Dominik, znany w internecie jako filmmaker_madeira, zaprasza Cię do swojego świata, w którym fotografia portretowa i krajobrazowa splatają się w niepowtarzalną całość. 


Dowiedz się, jak znaleźć inspirację w codzienności, jakiego sprzętu używa profesjonalista i jak tworzyć zdjęcia, które opowiadają historie i ożywiają krajobrazy. Odkryj, jak z perspektywy Dominika, każdy klif, każdy zakątek Madery może stać się scenerią nie tylko dla piękna natury, ale i dla ludzkiej obecności. Zapraszamy na podróż po świecie, gdzie fotografia staje się sztuką łączącą elementy natury z człowiekiem w harmonijny sposób.

Obejrzyj film: https://youtu.be/41s6FtqxLJE 

 

JAK ŁĄCZYĆ KRAJOBRAZ Z PORTRETEM?

Cześć! Nazywam się Dominik, a w internecie możecie mnie kojarzyć jako filmmaker_madeira. Na codzień zajmuję się fotografią oraz filmowaniem w tym malowniczym miejscu, jakim jest Madera. W swojej fotografii łączę fotografię portretową z krajobrazową w jeden obrazek. Większość z moich zleceń odbywa się w pięknych punktach widokowych Madery, aczkolwiek zawsze staram się pokazać te punkty swoim okiem, a nie w oklepany sposób. 

 

GDZIE SZUKAM INSPIRACJI?

Inspiracji do fotografii szukam w dość naturalny sposób przeglądając instagram, bądź też pinteresta, ale zawsze staram się dołożyć do tych zdjęć swoje interpretacje tak aby to były w zupełności moje zdjęcia. 

 

SPRZĘT I AKCESORIA

Jedną z najważniejszych rzeczy według mnie jest dobry plecak górski. Obecnie posiadam Shimoda action x50 v2.  Wcześniej pracowałem na zwykłym plecaku i moje plecy bardzo mocno to odczuwały. Moim głównym aparatem jakiego obecnie używam jest Sony a7IV, do którego uwielbiam podpinać obiektywy od Sigmy, np Sigma 24-70 F 2.8. Bardzo polubiłem również połączenie mojego body z Sigmą 35mm 1.4 ART oraz Sony 85mm 1.8.
Rzeczą bez której nie wyobrażam sobie pracy na Maderze są filtry. Osobiście używam filtru Freewell VND X MIST 2-5, który daje mi dużo większą możliwość współpracy z ostrym światłem na tej wyspie. 

Rzeczą bez której nie wyobrażam sobie fotografowania Maderskich krajobrazów, to dron. Pracuję obecnie na dwóch dronach: DJI mini 3 pro oraz DJI mavic 3 pro. Pozwalają mi one na pokazanie standardowych miejsc widokowych z całkiem innej, niecodziennej perspektywy. 

 

KADROWANIE

Moja praca zaczyna się od dobrego doboru punktu w którym się ustawiam tak, aby jak najkorzystniej połączyć krajobraz z osobą dla której wykonuję fotografię. Na klifie najczęściej używam obiektywu zmiennoogniskowego, tak aby mieć jak najwięcej perspektyw.

Ważnym aspektem, jak w każdej dziedzinie fotografii jest złapanie dobrego flow z klientem. Dzięki temu nasze zdjęcia będą miały więcej emocji i będą bardziej naturalne.