fbpx

Share Week to bardzo ciekawa akcja zapoczątkowana w 2012 roku przez znanego blogera Andrzeja Tucholskiego. W wielkim skrócie polega ona na tym, że blogerzy i YouTuberzy polecają się wzajemnie swoim odbiorcom.

Andrzej idealnie opisuje sens całej akcji:

SHARE WEEK to mój autorski pomysł polecania autorów przez autorów. Osoby piszące blogi to najdojrzalsi czytelnicy blogów a osoby nagrywające filmy to najdojrzalsi widzowie innych filmów. W ten sposób otwieramy się na siebie nawzajem jako tworzący koleżanki i koledzy.

Postanowiłem oczywiście wziąć udział w tej zabawie i przedstawić Wam moje propozycje blogów, które uwielbiam czytać.
Od razu zapowiadam, że nie są one związane z fotografią. Z jednego prostego względu- nie czytam blogów o fotografii praktycznie w cale, a takie na które zaglądam, są prowadzone bardzo nieregularnie.

Więcej informacji o całej akcji i zasadach, na blogu u Andrzeja: Share Week 2016

Zaczynamy!

JASONHUNT

jasonhunt

Do niedawna znany pod pseudonimem Kominek. Ojciec większości dzisiejszych blogów. Bardzo charyzmatyczna i charakterystyczna postać. Pisze przede wszystkim na tematy Life Stylowe oraz komentuje aktualne sytuacje na świecie, robiąc to w sposób absolutnie niepodrabialny, który ciężko opisać słowami.

Dla mnie najważniejszą częścią jego twórczości są książki. Napisał 3, ale dwom zawdzięczam najwięcej. Mowa o tytułach “Blog” oraz ” Bloger i Social Media”. Właściwie od tych lektur rozpocząłem moją przygodę ze świadomym blogowaniem. Wcześniej lubiłem sobie pisać ale wszystko to było bez większego ładu i składu.

Po przeczytaniu tych pozycji wszystko się zmieniło. Założyłem bloga i prowadziłem i nadal go prowadzę w oparciu o porady, które tam wyczytałem. Jason Hunt pokazuje drogi jakimi można podążać w blogowaniu i robi to w sposób niesamowicie przystępny a jego rady są na wagę złota. Ciągle się od niego uczę.

Adres WWW: http://jasonhunt.pl/

FERGIN

Fergin1024-

Świeży blog o bardzo ciekawej tematyce, obejmujący takie aspekty jak: pasja, psychologia, opowiadania z morałem i poezję. Znajdzie się również coś dla kobiet, ponieważ co jakiś czas autorka urozmaica tematykę wpisami modowymi a przy okazji, w tych wpisach, możecie zobaczyć moje fotografie 🙂

Wielką zaletą bloga jest fakt, że nie ma on standardowej formy. Często w całość wplatana jest poezja, wiersze oraz interesujące i pasjonujące opowiadania.

Blog ten jest dla mnie szczególny ważny z jeszcze jednego powodu. Jest w nim mała cząstka mnie, bo nieskromnie powiem, że namówiłem autorkę do jego stworzenia a cały projekt wraz z logiem jest moją zasługą. Jednak to tylko mała cząstka bo serce to oczywiście wpisy- na prawdę dobre wpisy tworzone z czystej pasji.

Tak jak wspomniałem, to świeży blog więc koniecznie zaglądnijcie i jak tylko Wam się spodoba, zostańcie tam na dłużej. Gwarantuję, że warto.

Adres: http://fergin.pl/ 

JAK OSZCZĘDZAĆ PIENIĄDZE

jakoszczedzac

Autorem bloga jest bardzo charakterystyczna postać- Michał Szafrański (człowieczek obok loga).
JakOszczedzacPieniadze.pl to fenomenalny, popularny blog o pieniądzach. Nie obejmuje pojęć abstrakcyjnych, których znajomość wymaga ukończenia 5 kierunków studiów. Pisany bardzo rzetelnie, konkretnie a do tego przystępnym językiem.

Każdy jeden artykuł to olbrzymia dawka wiedzy. Już na pierwszy rzut oka widać jak solidne i przemyślane są wpisy. Tematyka w wielkim skrócie obejmuje przede wszystkim praktyczną wiedzę z zakresu finansów osobistych. Pomaga w odpowiednim zarządzaniu pieniędzmi, mądrym gospodarowaniu środkami i samym oszczędzaniu.

Jego artykuły niejednokrotnie pokazują jak za pomocą najprostszych narzędzi dokonać finansowych cudów i wprowadzić swój domowy budżet na całkowicie inny poziom.

Michał prowadzi również swój podcast, który porusza tematy nie tylko związane z finansami, często zaprasza do rozmów ciekawych gości oraz inspiruje i motywuje do działania.

Człowiek maszyna, niedościgniony wzór blogera.

Adres: http://jakoszczedzacpieniadze.pl/

PODSUMOWNIE

Ten niedzielny wpis niech będzie małą odskocznią od tradycyjnych fotograficznych artykułów. Żaden człowiek na świecie nie poświęca czasu tylko i wyłącznie jednej rzeczy. Dlatego jestem przekonany, że również Wy znajdziecie na tych blogach ciekawe treści, z których wiele wyniesiecie.

Dobrze jest wzajemnie się polecać i wspierać. Uwielbiam akcje, które sprawiają, że świat staje się lepszy, tak po prostu.