fbpx

W tym poradniku fotograficzny powiem Ci jak ćwiczyć, żeby robić lepsze zdjęcia. Dowiesz się jak wygląda mój trening fotograficzny i jak za jego pomocą rozwijać swój warsztat fotograficzny.


Bezpośredni link do filmu: https://youtu.be/IIOm5Ddlv2I

 

 

Nauka nowych rzeczy

Próbowanie nowych rzeczy pozwala poszerzać nam horyzonty. Nie chodzi tu jednak o to, aby za każdy razem uczyć się czegoś zupełnie innego – nie musisz być specjalistą w każdej dziedzinie bo to nie możliwe. Chodzi o to, aby zwyczajnie poznać podstawy z różnych dziedzin fotografii, które z pewnością przeniesiesz do swojego warsztatu.

 

Obróbka w różnych stylach

Poza wspomnianym próbowaniem różnych dziedzin fotografii, warto też próbować różnych stylów obróbki zdjęć. Podstawą do obróbki jest oczywiście znajomość programów graficznych. Moje ćwiczenie polega na tym, że pobieram sobie pasujące do sesji zdjęcie z internetu i za wszelką cenę podglądając tę fotografię próbuję uzyskać taki styl obróbki na swoich zdjęciach.

 

Wyzwania fotograficzne

Do treningu fotograficznego warto jest również dołączyć wyzwania np. takie jak w punkcie pierwszym czyli próbowanie nowych rzeczy.  Kolejnym z przykładowych wyzwań jest podpięcie na sesję tylko jednego obiektywu i zrobienie nim całej sesji bądź też ograniczona liczba zdjęć do wykonania podczas sesji, jak za czasów fotografii analogowej. Na moim instagramie znajdziecie całą serię z takimi ćwiczeniami.

 

Szukanie inspiracji

Inspiracja odgrywa olbrzymią rolę w fotografii. Możemy ją czerpać z otaczającego nas świata, z filmu który nas urzekł, z wyjątkowego miejsca czy też zdjęcia innego fotografa. Oglądając film warto jest analizować np. oświetlenie jakie zostało tam wykorzystane czy ustawienie aktorów. Warto stworzyć sobie folder z linkami, grafikami, zdjęciami które będą inspiracjami do działania i stworzenia pomysłu.

 

Spotkania fotograficzne

Jest to ostatni punkt na tej liście to spotkania z innymi fotografami. Uwielbiam tego typu spotkania gdzie wspólnie realizujemy dany temat fotograficzny, czy też  idziemy na spacer, gdzie wykonujemy zdjęcia. W taki sposób zrodziła się moja pasja do psiej fotografii, która trwa do teraz. Od poznanych osób związanych z psami i psią fotografią czerpałem cenne wskazówki, wybieraliśmy się na fotospacery z których wracaliśmy z dużą ilością nowych zdjęć!