fbpx

Przełomowy artykuł na blogu. Od dzisiaj nie tylko ja będę tworzył to miejsce ale również Wy, zaangażowani Czytelnicy. Tę tendencję początkuje właśnie seria Zdjęcia Czytelników, w której każdy może wziąć udział jednocześnie promując swoje prace.


Wszystko zaczęło się od tego, że dostawałem od Was sporo wiadomości z Waszymi pracami. Wśród nich było sporo na prawdę świetnych zdjęć, które wywierały na mnie spore wrażenie. Szkoda byłoby nie pokazać szerszemu gronu ciekawych fotografii, które wykonuje nasza Fotograficzna Paczka 🙂

Oczywiście nie chodzi tu o samo chwalenie się zdjęciami ale również o wartość dla oglądających. Dlatego podstawowym wymaganiem jest opis wykonania fotografii, parametry ekspozycji oraz informacja o sprzęcie.

Już dziś, pierwsza część tej serii. Jeżeli będziecie tak licznie przesyłać swoje zdjęcia jak do tej pory to kolejne części będą pojawiać się w każdy czwartek. 

Niektórzy z Was bardzo sumiennie podeszli do zadania i wyśmienicie opisali proces powstania fotografii. Niestety, dostałem również sporo informacji ze zdawkowym, bardzo suchym “opisem”. Niestety, takie teksty nie przejdą. 

Niech wyznacznikiem będzie poniższa praca Krzysztofa, który szczegółowo opisał cały proces.

IMG_8988

Fot. Krzysztof Turzyński

Fotografia powstała na plenerze fotograficznym zorganizowanym przez Marcelinę Dąbrowską Asylum of wind – Marcelina Dąbrowska w stajni Stajnia Mała Nieszawka
Pogoda tego dnia była moim zdaniem idealna do tego typu zdjęć, brak ostrego słońca-delikatnie świeciło zza chmur tworząc łagodne i miękkie światło.

Sprzęt:
Zdjęcia powstało przy użyciu aparatu Canon 5D Mark III wraz z obiektywem Volna 80/2,8 Freestyler.

Parametry:
80mm | F2,8 | 1/5000s | ISO 200 | kompensacja ekspozycji +0,3 EV

Napiszę może co nieco więcej o samym obiektywie, bo większość pewnie będzie o niego pytała.
Jest to adaptacja średnioformatowego obiektywu Volna 80/2.8 MC za zamocowanym gumowym kołnierzem, umożliwiającym pochylenie płaszczyzny ostrości w wybranym przez nas miejscu. Obiektyw na początku dość trudny aby opanować efekt “rozmycia” jednakże po kilku plenerach jest dobrze.

Mój fanpage: https://facebook.com/turzynskiphotography/
Moja strona: https://turzynskiphotography.pl

IMG_9621

Fot. Patryk Łotocki
 
Zdjęcie zrobione na dworcu głównym we Wrocławiu.
 
Parametry:
Czas 2s w celu rozmycia przechodniów, f/8, ISO 100.
 
Sprzęt:
Canon 60D + Samyang 8mm Fisheye na statywie ustawionym na najkrótszych nogach – prawie na podłodze.
 
Moje strony:

DSC_3043

Fot. Adrian Sadza

Zdjęcie wykonane z wykorzystaniem wyłącznie światła zastanego, bez użycia blendy.

Parametry:
1/1250s | f/2.2 | ISO: 800

Sprzęt:
Nikon D750 + 85/1.8D

Moja strona:

https://www.facebook.com/adriansadzaphotography/ 

20160910parkslaski2

Fot. Marek Kawęcki

Zdjęcie wykonane o świecie w parku śląskim. W tle wieżowce os. tysiąclecia w Katowicach.  Oprócz statywu wykorzystano wężyk spustowy.

Sprzęt:
Nikon D3100 +  Nikkor 18 -105

Parametry:
1/60s | f/11 | ISO 100

 

SONY DSC

Fot. Michalina Pawłowska

Zdjęcie robione pod światło (chyba takie zdjęcia lubię najbardziej!). Jednak w tym przypadku użyłam złotej blendy.

Parametry:
1/250s | f/2 | 50mm

Sprzęt:
Sony DSLR-A350 + 50mm f/1.4


W tym artykule to wszystko. Przyjąłem formę, że w każdym zestawieniu pojawi się 5 prac wraz z ich opisami. Dzięki temu całość nie będzie nużąca.

Dziękuję wszystkim za zgłoszenia i zaangażowanie w projekt. W skrzynce czeka mnóstwo prac do publikacji, nie spodziewałem się aż tak dużego zainteresowania z Waszej strony. Z czasem postaram się znaleźć sponsora, który będzie mógł ufundować Wam nagrody.
Warto zgłaszać swoje prace i pokazać je światu 🙂

Już za tydzień, kolejna odsłona. Tymczasem zgłaszajcie swoje prace klikając w link poniżej. Pamiętajcie o dobrym opisie i zdjęciach w odpowiedniej rozdzielczości.

WYŚLIJ ZGŁOSZENIE

PS: Dajcie znać w komentarzach, która praca podoba Wam się najbardziej