fbpx
Wraca seria Foto 3 Minuty, w której mam właśnie 180 sekund na przedstawienie tematu odcinka. Tym razem pokazuję bardzo ciekawy pomysł na zdjęcia, który może wykorzystać każdy – niezależnie od posiadanego sprzętu! W odcinku tłumaczę krok po kroku jak wykonać zdjęcia z charakterystyczną tęczą. 

CZEGO DOWIESZ SIĘ Z TEGO MATERIAŁU?
– co jest potrzebne do uzyskania efektu tęczy,
– jak wykonywać zdjęcia tą metodą,
– jakie czynniki są istotne przy tego typu fotografowaniu,
– jak dobrałem parametry ekspozycji (dlaczego takie a nie inne)
– jak oświetliłem tło tanim sposobem.

Zapraszam na odcinek! 🙂

Bezpośredni link do filmu: https://youtu.be/f96tc3HFQa8

Chcesz wiedzieć o wszystkich filmach? Subskrybuj kanał YT:

Transkrypt odcinka
Czas na kolejny odcinek Foto 3 Minuty. Tym razem pokażę Wam jak wykonać ciekawe zdjęcia przy użyciu latarki w telefonie i… płyty. Zaczynamy!

Jak już wiecie, lubię kombinować i próbować różnych interesujących sposobów na zdjęcia. Tym razem chciałem stowrzyć na osobie fotografowanej charakterystyczną tęczę. Do tego celu właśnie wykorzystałem płytę oraz latarkę w telefonie.

Wystarczy świecić pod odpowiednim kątem w płytę i uzyskamy taki właśnie efekt, który to możemy narzucić na dowolny obiekt. Trzeba jednak nieco eksperymentować żeby efekty były najlepsze.   Wraz z poruszaniem płytą widać od razu kolorowe paski, więc ten element można dowolnie modyfikować. Podatawą jest jednak odpowiednie wyciemnienie pomieszczenia. To nie jest mocne światło, które przebije to dzienne. Dlatego poczekałem na noc i wtedy zacząłem sesję.

Co za tym idzie, parametry również musiałem dobrać tak żeby ekspozycja była poprawna. Czas naświetlania ograniczyłem do minimum jednak tak aby zdjęcia były nieporuszone. Przysłonę również ustawiłem na niską wartość, w ten sposób zarejestrowałem więcej światła oraz rozmyłem tło. Do tak dobranych parametrów dobrałem czułość ISO tak aby ekspozycja była poprawna.   Żeby całość wyglądała jeszcze lepiej postanowiłem w tle rozwiesić lampki LED, które miały za zadanie doświetlić tło oraz stworzyć kolorowy bokeh.

Tak prezentują się zdjęcia wykonane tą metodą:   ZDJĘCIA

To bardzo prosty ale i ciekawy sposób na forografowanie. Jeżeli przeglądacie zdjęcia różnych fotografów to z pewnoscią widzieliście już taką charakterystyczną tęczę na twarzach modelek. Teraz podobny efekt będziecie mogli uzyskać również na swoich fotografiach.

Poza tym, ostatnio kanał bloga przekroczył 10 000 subskrybentów! To był mój cel na ten rok więc bardzo się cieszę, że udało się go zrealizować. To wszystko dzięki Wam! Dziękuję! Wkrótce planuję zrealizować odcinek specjalny z tej okazji. Potrzebuję jednak na jego realizację trochę czasu ale bądźcie czujni 🙂

Tymczasem, jeżeli podobał Ci się ten odcinek, nie zapomnij o kciuku w górę pod tym filmem a jeżeli jeszcze tego nie robisz to zasubskrybuj ten kanał i kliknij w dzwonek obok, wówczas dostaniesz powiadomienie jak tylko wrzucę nowy film na kanał.

I to by było wszystko w tym odcinku, dzięki za uwagę i do następnego razu, cześć!