fbpx

Fotografia to taka dziedzina, w której wiele rzeczy można zrobić samemu a dzięki temu efekty w postaci świetnych fotografii są na wyciągnięcie ręki. Ten artykuł przedstawia Wam kilkanaście różnych metod na fotograficzne zrób to sam.

Każdy sposób rozwinięty jest w formie artykułu i poradnika fotograficznego, w którym opisane są wszystkie szczegóły uzyskania konkretnego efektu. Wystarczy tylko kliknąć w wybrany tytuł a zostaniesz przeniesiony do tekstu

Każda metoda DIY (Do It Yourself) opisane są szczegółowo. Tak żeby każdy mógł bez problemu osiągnąć zbliżone rezultaty.

DIY FOTOGRAFIA

BOKEH (ROZMYCIE TŁA) W DOWOLNYM KSZTAŁCIE 

W bardzo łatwy sposób można rozmyć tło i uzyskać bokeh w dowolnym kształcie. Podczas fotografowania, rozmyte tło zazwyczaj ma bardzo regularny, zbliżony do okręgu kształt. Możemy jednak w bardzo łatwy sposób modyfikować to rozmycie i uzyskać metodą zrób to sam dowolny wzorek.

Niezwykłe rozmycie tła na zdjęciach studyjnych

Takie piękne rozmycie tła możemy uzyskać naprawdę banalnie prostym sposobem, bez wielogodzinnych starań, prób i błędów. Efekt bokeh jest niesamowity i niepowtarzalny. Żeby stworzyć takie właśnie tło, wystarczy kupić tylko i wyłącznie koc termiczny i odpowiednio go oświetlić. Szczegóły wykonania w artykule z serii zrób to sam.

Tło kupione w kiosku

Żeby stworzyć własne tło do zdjęć nie potrzeba zbyt wiele. W tym przypadku wystarczyło wybrać się do kiosku, kupić kilka gazet, skleić je i zawiesić na ścianie. Później ogranicza Was już tylko kreatywność.

Darmowe, kolorowe filtry na lampę błyskową

Chcielibyście osiągnąć takie kolory na swoich fotografiach całkowicie za darmo? Pomyślicie, to niemożliwe! Trzeba przecież kupić kolorowe filtry na lampę błyskową. Nic bardziej mylnego!

Przejdźcie do artykułu i sprawdźcie jak zrobić takie filtry na lampę błyskową i działajcie.

Zamglone zdjęcia w stylu retro

Powyższe zdjęcie nie jest absolutnie efektem zaawansowanej obróbki w Photoshopie czy innych cyfrowych efektów. Taki klimat można stworzyć z łatwością już podczas fotografowania metodą zrób to sam. Chcecie wiedzieć jak? Przejdźcie do artykułu klikając w tytuł.

Kolorowa poświata na zdjęciach DIY

Widzicie kolor czerwony po lewej stronie a niebieski po lewej? To nie żaden cyfrowy filtr czy specjalna obróbka graficzna. Taki efekt uzyskałem już na sesji zdjęciowej a dzięki temu fotografie zyskały charakteru.

Jak zrobić gobo i stworzyć cienie na zdjęciach?

Ciekawy efekt w postaci charakterystycznego cienia imitującego żaluzje jest do uzyskania w bardzo łatwy sposób. Najlepsze jest to, że można go uzyskać sposobem Zrób To Sam w kilka/kilkanaście minut. W artykule pełny opis tego sposobu DIY.

Zdjęcia przez czarne słomki

Charakterystyczna winieta i ciekawie rozmyte tło to efekt specjalnej nakładki na obiektyw, którą wykonałem w kilkanaście minut domowym sposobem. Do jej wykonania nie potrzeba specjalnych narzędzi, więc każdy może uzyskać taki efekt na swoich fotografiach.

Tło fotograficzny zrób to sam

Ciekawe tło można zrobić z wielu rzeczach, wystarczy odrobina chęci i kreatywności a doprowadzi to do świetnych efektów. Tym razem pokazuję Wam jak wykonać fotografie na tle zrobionym z… prześcieradła 🙂

Tło światłem malowane

Takie tło można stworzyć za pomocą malowania światła. Wystarczy poświęcić trochę czasu na Zrób To Sam i wykonać specjalną nakładkę na lampę błyskową, ustawić długi czas naświetlania i przystąpić do działania. Szczegóły wykonania w artykule (kliknij w tytuł).

DIY Ring Light Zrób To Sam

Ring Light to bardzo charakterystyczne światło, o którym wiele osób marzy. Wszystko często kończy się na marzeniach z racji tego, że kupienie takiej lampy lub jej skonstruowanie zazwyczaj nie jest tanie.

W tym artykule pokazuję jak zmienić zwykły Beauty Dish w DIY Ring Light.

PODSUMOWANIE

W tym zestawieniu przedstawiłem Wam mnóstwo sposobów na fotograficzne Zrób To Sam, dzięki któremu osiągniecie rozmaite i kreatywne efekty podczas fotografowania.

Większość sposobów jest bardzo łatwa, a ich wykonanie nie sprawi Wam zbyt wielu problemów. Zachęcam do majsterkowania, eksperymentowania i kreatywnego fotografowania! 🙂

PS: Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij go proszę wśród swoich znajomych i pomóż również innym osobom. Dziękuję 🙂