fbpx

Właśnie odwiedziłeś/aś blog fotograficzny FotoBłysk, znajdziesz tutaj poradniki fotograficzne, podstawy fotografii jak i wiele innych materiałów związanych z naszą pasją fotografią. Poniżej znajdziesz wszystkie najważniejsze linki i materiały na blogu. 

Zacznijmy jednak od tego, kim ja właściwie jestem 🙂


BLOG FOTOGRAFICZNY

Cześć!

Miło mi Cię tutaj gościć. FotoBłysk to blog fotograficzny, na którym znajdziesz masę wiedzy dotyczącej fotografii, mnóstwo inspiracji, pomysłów na kreatywne zdjęcia oraz dowiesz się jak powstają ciekawe fotografie. 

W wielkim skrócie, staram się odpowiedzieć na pytanie jak robić dobre zdjęcia, tworząc poradniki fotograficzne w formie artykułów i filmów oraz opisując swoje sesję zdjęciowe.

jestem michal

Nazywam się Michał Kula i jestem założycielem tego bloga fotograficznego. Własnoręcznie tworzę artykuły i filmy oraz dzielę się z Tobą moją wiedzą z zakresu fotografii. Tutaj należy Ci się wytłumaczenie, powinieneś wiedzieć coś więcej o mnie, jako fotografie.

Pracuję jako zawodowy fotograf od ponad 7 lat, nieustannie ucząc się, rozwijając i poznając nowe techniki.
Oczywiście zanim zacząłem fotografować na zlecenie, interesowałem się fotografią czysto hobbystycznie, trwa to już niemal 10 lat a z każdym rokiem moja pasja się pogłębia.

Jeżeli chcesz zobaczyć moje fotograficzne portfolio, kliknij w baner poniżej:portfolio blog fotograficzny sm


Chcę nieustannie zwiększać poziom poradników fotograficznych, artykułów i filmów o fotografii, które Wam prezentuję. Dlatego do prowadzenia angażuję również inne osoby. Najczęściej pomaga mi Patrycja, która głównie odpowiada za materiały z backstage.

N74A1357 sm

W niektórych artykułach o fotografii głos zabierają również Czytelnicy bloga, publikując i opisując swoje fotografie.


Zanim przedstawię Ci wszystkie szczegółowe informacje o blogu to…

Bądźmy w stałym kontakcie

Blog fotograficzny dostępny jest również w mediach społecznościowych, w których dzielę się z Tobą jeszcze większą dawką wiedzy, zapowiadam to co będzie się działo w najbliższym czasie oraz informuję Cię o wszystkich publikacjach. Produkuję również filmy na temat fotografii publikując je na platformie YouTube.

Poniżej opisuję wszystkie miejsca, w których się udzielam i piszę o tym co konkretnego w nich znajdziesz.


BLOG FOTOGRAFICZNY NA YouTubeporadniki fotograiczne youtube-sm

Nagrywam dla Ciebie również filmy o fotografii. Zobaczysz w nich między innymi kulisy sesji zdjęciowych, poznasz różne sposoby na ciekawe zdjęcia oraz dowiesz się kilku ciekawostek. Ogólnie rzecz ujmując, dowiesz się jak robić lepsze zdjęcia.


BLOG FOTOGRAFICZNY na Instagramieblog fotograficzny instagram-sm

Lubię zapowiadać różne ciekawe rzeczy związane z blogiem na Instagramie. To doskonałe medium, na którym mogę wchodzić z Tobą w dodatkową interakcję.
Obserwuj mój profil a będziesz o wszystkim wiedział w pierwszej kolejności 🙂


BLOG FOTOGRAFICZNY na Facebookupodstawy fotografii facebook-sm

To zdecydowanie najważniejsze medium, przez które dziele się z Tobą wszystkim tym co dzieje się na blogu oraz YouTube. Właśnie tutaj ogłaszam informację o nowych treściach i materiałach oraz publikuję różne fotografie. Koniecznie bądź na bieżąco i kliknij “Lubię to”.


Tajna grupa dla najbardziej zaangażowanych Czytelnikówtajna grupa foto

Dostęp do grupy mają nieliczne osoby, które są wyjątkowo zaangażowane w życie bloga. Jeżeli jesteś taką osobą, otrzymasz dostęp do naszej grupy, a dzięki temu będziesz mógł rozmawiać w bardzo przyjaznym gronie o naszej pasji. Wszyscy dzielimy się swoją wiedzą – taką mamy zasadę. Żeby uzyskać do niej dostęp, zapisz się poniżej do naszej Foto-Paczki. To jak, dołączysz?

PS: Jeżeli jesteś w Foto-Paczce ale nie jesteś jeszcze w naszej grupie, to w przyszłym tygodniu wyślę do Ciebie maila, w którym będzie link do grupy. Jeżeli nie chcesz czekać, napisz do mnie maila: kontakt@fotoblysk.com


Wysyłam do Ciebie maile z wartościową wiedząpaczka portal fotograficzny sm

Chcesz mieć ze mną prywatny kontakt, wiedzieć o wszystkich materiałach na blogu oraz czytać rzeczy, o których nie mówię publicznie? Koniecznie zapisz się do naszej Foto Paczki. Nie ominą Cię również specjalne bonusy, do których dostęp mają tylko osoby z tej grupy.

Zostaw swojego maila poniżej.
[wysija_form id=”8″]


E-book – Portret w plenerze

Napisałem również E-booka, którym dzielę się z Czytelnikami bloga całkowicie za darmo. Możesz kliknąć poniżej i poznać sekrety zdjęć portretowych w plenerze.

Co znajdziesz w środku? Czego się dowiesz?

jak wykorzystać sprzęt, który masz,
jak przygotować się do sesji,
dlaczego interakcja jest istotna i jak do tego podejść,
o tym jak wykorzystać światło,
➡ jak ustawić osobę na sesji,
➡ jak wykorzystać blendę,

o podstawach kompozycji i mądrego kadrowania,
i wielu innych, ciekawych zagadnieniach.

 

E-book Lightroom Tipy & Triki

E-book Lightroom Tipy & Triki to idealna pozycja zarówno dla początkujących jak i bardziej zaawansowanych użytkowników. W końcu mało kto zna każdy zakamarek programu a wiele bardzo mocno pomaga w sprawniejszej i lepszej obróbce zdjęć.

Postanowiłem zebrać wszystkie triki, których nauczyłem się, w jednym miejscu, tak żebyś mógł mieć do nich dostęp w każdej chwili, bez konieczności przekopywania się przez różne artykuły, filmy czy zawiłe opcje programu.

Zależało mi również na atrakcyjnej oprawie wizualnej, która ma za zadnie obrazować działanie danego triku ale również poprowadzić Cię krok po kroku do osiągnięcia zamierzonego rezultatu. Całość wzbogacona jest oczywiście moim opisem, który opowiada o zastosowaniu danego narzędzia w praktyce.

[wysija_form id=”12″]

 

CEL BLOGA FOTOGRAFICZNEGO

Głównym celem tego bloga fotograficznego jest pomaganie innym pasjonatom fotografii w lepszym robieniu zdjęć poprzez prezentowanie różnych materiałów edukacyjnych.
W celu urozmaicenia, są to różnorodne materiały. Począwszy od tradycyjnych poradników dla początkujących i zaawansowanych w formie artykułów i filmów przez opisy sesji zdjęciowych, kończąc na pomysłach na zdjęcia.

GŁÓWNE DZIAŁY
BLOGA FOTOGRAFICZNEGO

W tej kategorii znajdziesz mnóstwo poradników fotograficznych, dzięki którym zdobędziesz konkretną wiedzę oraz umiejętności. Wszystko jasno, prosto i przejrzyście opisane, tak aby każdy mógł wszystko zrozumieć.

Tutaj prezentuję różne ciekawe i kreatywne pomysły na zdjęcia. Dzięki artykułom z tej serii dowiesz się jak osiągać rozmaite efekty na swoich zdjęciach. Każdy artykuł to inny sposób, a każdy z nich dokładnie opisany i przedstawiony na diagramach i zdjęciach z backstage.

W tym dziale opisuję swoje sesje zdjęciowe. Niektóre realizowane dla moich klientów a inne hobbystycznie, na potrzeby bloga.

W poszczególnych artykułach i filmach przedstawiam dokładny opis wykonania danej sesji, całość wzbogacam ujęciami z backstage, diagramami oświetleniowymi oraz grafikami ułatwiającymi zrozumienie różnych pojęć.

  • PROJEKTY

Uwielbiam realizować ciekawe projekty fotograficzne. Oczywiście dzielę się nimi z Tobą na łamach bloga. Oto one:

Zdjęcia Czytelników

Wśród Czytelników bloga jest mnóstwo świetnych fotografów, którzy tworzą piękne fotografie. W związku z tym, stworzyłem serię, w której każdy Czytelnik może przesłać swoją pracę do tego projektu. Z najlepszych z nich, powstają artykuły, które jednocześnie są opisami powstania tych właśnie zdjęć.

Seria Zainspirowane

Celem jej jest rozgryzienie fotografii, grafik, czy plakatów które możemy znaleźć na okładkach filmów, gier czy płyt z muzyką ale również w otaczającym nas świecie. We wpisach znajdziesz cały opis powstania fotografii, analizę i przemyślenia.

Sesje internetowych twórców

W tym projekcie fotografuję znane osoby z internetu. Oczywiście wszystko wzbogacone ciekawym filmem, opisem wykonania zdjęć oraz innymi cennymi informacjami.

Ludzie z Pasją

W tej serii fotografuję osoby, które mają różne ciekawe pasje. Z całości powstaje film, w którym pokazuję ujęcia zza kulis, przedstawiam tytułową pasję oraz całość wzbogacam narracją, która ma za zadnie również objaśnienie wykonania zdjęć.

Fotografowie, którzy inspirują

Każdy fotograf specjalizuje się w danej dziedzinie. Nie jestem w stanie przekazać Wam wiedzy z wszystkich dziedzin fotografii, dlatego na bloga zapraszam również innych pasjonatów, którzy przekazują Wam swoją wiedzę, mówią o swojej pasji, sposobie fotografowania i doświadczeniu, które zdobyli.

poradnik fotografia blog sm

Cały blog jest naładowany rozmaitymi artykułami i filmami dotyczącymi fotografii. Zdaję sobie sprawę, że na początku Twojej przygody z blogiem, ciężko będzie Ci zapoznać się od razu ze wszystkimi, dlatego przygotowałem dla Ciebie listę z tymi, które są szczególnie ważne.

PORADNIKI FOTOGRAFICZNE
NAJLEPSZE FILMY

Jak robić OSTRE ZDJĘCIA?

Domowe studio fotograficzne

Jaki APARAT wybrać na POCZĄTEK?

10 Trików w Adobe Lightroom!

4 rzeczy, które odmienią Twoje zdjęcia

10 BŁĘDÓW w fotografii

JAK ROZKRĘCIĆ KONTO NA INSTAGRAMIE? Triki i sposoby

5 skutecznych ĆWICZEŃ FOTOGRAFICZNYCH

KRÓL BOKEH – Helios 40-1 85mm f/1.5

JAK ROBIĆ ZDJĘCIA Z GOBO? Domowa sesja!

Jak robić ZDJĘCIA NOCNEGO NIEBA? | Foto Zadanie

PORADNIKI FOTOGRAFICZNE
NAJLEPSZE ARTYKUŁY

Test, zestawienie i porównanie modyfikatorów światła

https://fotoblysk.com/jak-zrobic-dobry-portret-10-zasad/

Wpływ ogniskowej na zdjęcia – Zestawienie

Poradnik jak używać blendy i jaką blendę kupić?

Jak uczyć się fotografii samemu?

Jaki obiektyw wybrać na początek? Co to jest ogniskowa?

W poszukiwaniu naiwnego; robienie zdjęć za darmo


Wierzę, że na blogu fotograficznym znajdziesz mnóstwo inspiracji, wiedzy i zdobędziesz umiejętności, które przydadzą Ci się podczas fotografowania. Dokładam wszelkich starań żeby prezentowane materiały miały jak najbardziej przystępną formę, która pozwala na szybką i efektywną naukę.

Bardzo zależy mi na Twojej aktywności w postaci polubień ulubionych materiałów, komentarzy pod nimi oraz udostępniania ich swoim fotograficznym znajomym. To bardzo ważne dla mnie, wówczas wiem, że po drugiej stronie jesteś Ty, a nie cyferki w postaci statystyk a przede wszystkim pomagasz w rozwoju bloga.

Tymczasem życzę Ci mnóstwa sukcesów, fantastycznego dnia i do zobaczenia na blogu,
M.